Skocz do zawartości
Ewelina4

Auto White Widow | Mars Hydro TS 1000 70x70x160

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że ta z prawej mniejsza już w 3 tygodniu włączyła kwitnienie, możliwe to jest w ogóle? Bo nie śledziłem tematów automatów. Ta z lewej większa elegancko się rozwija, dobrze by było w miarę dopasować szczyty  równomiernie wysokością, wtedy duuużo Ci to ułatwi

Co do odmian to nie mam pojęcia czy te same

A co do nawozów to przygotuj sobie PK(czyli coś z fosforem i potasem) i calmag jakiś. Widziałem też że masz rhizotonic od canny, nie wiem czy go używałaś, ale to ukorzeniacz i w fazie wegetacji był bardzo przydatny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Wygląda na to, że ta z prawej mniejsza już w 3 tygodniu włączyła kwitnienie, możliwe to jest w ogóle? 

Co do odmian to nie mam pojęcia czy te same

No właśnie sama się tutaj zdziwiłam, że później została wsadzona, a już widzę u niej jakieś białe małe włoski, propo odmian to chyba jeżeli te same zamawiałam to powinny podobnie wyglądać/rosnąć? 

3 godziny temu, Bob drzewny napisał:

A co do nawozów to przygotuj sobie PK(czyli coś z fosforem i potasem) i calmag jakiś. Widziałem też że masz rhizotonic od canny, nie wiem czy go używałaś, ale to ukorzeniacz i w fazie wegetacji był bardzo przydatny

Nie stosowałam, żadnych nawozów bo podobno z tego co wyczytałam ta ziemia canna terra profesional ma dużo już w sobie tych minerałów/witamin dlatego dopiero niby jak gdzieś jest 4 tydzień można zacząć stosować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ewelina4 napisał:

propo odmian to chyba jeżeli te same zamawiałam to powinny podobnie wyglądać/rosnąć? 

nie koniecznie,   nasiona to loteria, w produkcji nie ma sterylnych warunków 

Godzinę temu, Ewelina4 napisał:

Nie stosowałam, żadnych nawozów bo podobno z tego co wyczytałam ta ziemia canna terra profesional ma dużo już w sobie tych minerałów/witamin dlatego dopiero niby jak gdzieś jest 4 tydzień można zacząć stosować ?

po wyglądzie można ocenić czy roślina potrzebuje nawozów, jak liście są ładnie zielone to nie trzeba dawać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4  taaak canna Terra proffesional to solidna ziemia, ale dzielimy dodatki do ziemi na nawozy (fertilizers), czyli coś głównie z azotem albo fosforem albo potasem (NPK) i są jeszcze stymulatory, boostery, aminokwasy, enzymy itd itd, ale to możesz nazywać sobie po prostu stymulatory. No i do nich zaliczamy właśnie takie rzeczy jak ukorzeniacze, jakieś green sensation, top max od biobizza i wiele innych. I właśnie te stymulatory warto lać do ziemi, pomimo że w niej są już nawozy.

Takim stymulatorem co najwięcej daje jest ukorzeniacz i u Ciebie to jest rhizotonic bodajże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Podałam roślinkom małą ilość witamin tzn Rhizotonic|Vega|Flores|Boost|PK13/14 po 1/4 dawce którą zaleca producent. PK13/14 dodałam tylko 1x ponieważ wyczytałam takie informacje, że pk13/14 podaje się tylko w czasie kiedy one zaczynają kwitnąć+3tyg przed ścinką - czy to są oki informacje?

Teraz będę podawała Flores+Boost i myślę, nad tym czy może nie zwiększyć dawki na 2/4 zalecanej przez producenta ? 

Lampa znajduję się 30cm nad nimi i jest na mocy 70% (czasowo moc zwiększałam i kontrolowałam odległość szczytów od lampy) 

Czy na wasze oko wygląda wszystko okej? Zastanawiam się delikatnie nad tymi listkami co są na dole.... Czy powinny robić się delikatnie żółte? 

Jak oceniacie pracę, jakieś porady? Myślicie, koniec lipca/początek sierpnia i będzie ścinka ? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi!!

dwie.png

młodsza.png

starsza.png

starsza2.png

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB listkami się nie przejmować, że są żółte te dolne i czy może nie zwiększyć dawki na 2/4 zalecanej przez producenta ? 

I jak z tym pk 2x aby się leje w czasie życia rośliny bo nie wiem w końcu , wole podpytać Was 😉 ? 

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci poradzić bo ja bym pewnie u siebie przywalił pełną dawką:)

Ja PK dawałem jak kwitniec zaczynało.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4  Jak narazie Terra Flores nie dawaj przez dwa podlania bo one są tak naładowane azote ze popali zaraz je tak samo nie dawaj Rhizotonic 

daj CannaAzym 2ml/l i daj CannaBoost 3ml/l

i tez za dużo nie podlewaj bo mi się wydaje ze one są przelane 

@Ewelina4  Podłej je jak będzie już sucho niech odpoczną ogólnie tez dziwne ze maja 30 dni jak już są kwiatostany kiedy je przełączyłas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Monako napisał:

@Ewelina4  Jak narazie Terra Flores nie dawaj przez dwa podlania bo one są tak naładowane azote ze popali zaraz je tak samo nie dawaj Rhizotonic 

daj CannaAzym 2ml/l i daj CannaBoost 3ml/l

i tez za dużo nie podlewaj bo mi się wydaje ze one są przelane 

Podlewam co 2 -3 dni, podnoszę doniczki i sprawdzam czy są lekkie czy ciężkie. Okej Flores nie będę podawała, a Rhizotonic aktualnie nie podaje, ponieważ wyczytałam, że najlepiej podawać go do tego czasu kiedy roślina zacznie kwitnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 rhozotonic można podawać do 4 tyg kwitnienia ale to 0.5ml /l ale nie podawaj ma azot w sobie 

IMG_1811.jpeg

To jest tabela stworzona przez naukowców wiec oni najlepiej wiedza co mamy dawać 

tylko nawozy powinno się łac co drugie podlewanie czyli raz sama woda raz z nawozami 

@Ewelina4 tak teraz patrzę to tej mniejszej możesz dać CallMag jak masz najlepiej od BioBizz 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z lewej gęstsza ma za dużo azotu, ma ciemny odcień i liście są "ciężkie" przez co opadły sobie w dół tak jak mówi Monako.

Ścinka za miesiąc ciężko, jak to jest szybki automat to dobrze jakby doszedł za 1.5 miesiąca (tak mi się wydaje)

A liście na dole zawsze będą żółte po jakimś czasie, daj im sobie zżółknąć i wyschnąć jeżeli w niczym nie przeszkadzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka chłopaki sorka za przerwę przez remoncik i na dodatek problem z netem ale wróciłam!

Jak oceniacie pracę kiedy ścinka ? Roślina po lewej ma już troche brądzowych grzybków i ta po prawej róniez tylko  troszkę mniej ^^? 

fotka 1.png

fotka 2.png

fotka 3.png

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...