Skocz do zawartości
Ewelina4

Auto White Widow | Mars Hydro TS 1000 70x70x160

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt: 
Lampa Mars Hydro TS 1000
Namiot Mars Hydro 70x70x160
Wentylator Mars Hydro 4-calowy 
Filtr Mars Hydro 4-calowy
Wentylator Mieszający: Cornwall Electronics
Miernik PH-2 Pro + Miernik TDS&EC A1
Czujnik Temperatury i Wilgotności
Programator Czasowy 24H
Siatka do Treningu

Doniczki|Pestki|Nawozy|Ziemia:
Doniczki: 5-galonowe od Mars Hydro
Pestki Auto White Window
Nawozy: Wszystkie od firmy Canna Rhizotonic|Vega|Flores|Boost|PK13/14
Ziemia: Canna Professional Plus 

Hej
1. Starsza siostrzyczka: 22 maja wsadzona do wody | 23 maja na ręcznik papierowy | 25 maja została wsadzona do doniczki z ziemią | 28 maja ładnie wykiełkowała i dałam pod lampę do growboxa
2. Młodsza siostrzyczka: 28 maja wsadzona do wody | 29 maja na ręcznik papierowy | 30 maja została wsadzona do doniczki z ziemią | 2 czerwca ładnie wykiełkowała i dałam pod lampę do growboxa
Za dwa dni rozpocznie się 3 tydzień od wsadzenia starszej siostrzyczki do growboxa. Temperatura podczas odpalonej lampy  max 27, a przy wyłączonej minimalnie spada do 21...
Odległość lampy od rośliny tej najwyższej wynosi 30 cm, a od najniższej 36cm i jest odpalona na około 45%. Podlewam co 2-3 dni kiedy ziemia jest sucha/doniczka lekka.
Pytania:
1. Na jakiej wysokości i w którym rogu ustawić wiatrak mieszający + kiedy go włączyć, aby było oki z roślinkami?
2. Czy temperatura w boxie jest okej? I jaką temperaturę utrzymywać dla automatów? 
3. Kiedy zacząć stosować nawozy do automatów, równe 3tyg od wyjścia z ziemi? , a jeśli tak to jakie (Rhizotonic+Vega tak?) 
 

Młodsza.png

Młodsza1.png

Starsza.png

Starsza2.png

Razem.png

Razem2.png

Razem3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 ten wiatrak to daj w dół tak by ruszał roślinami 

temp utrzymuj 25/26C dzień wilgotności 65/75% na wegetacji

w nocy o 5 C w dół z temp a wilgotność może buc 60/65%
 

lampa powinna być tak na 40/45 cm moc ok 40%

Donice trochę za duże jak dla automatów powinny być MAX 11 l 

podlewaj ok 15% objętości donicy czyli 1.5 l jak na takie wielkie powinno delikatnie spływać na podstawek 

Rhizotonic i CannaAzym Powinieneś łac od 6 dnia życia TerraVega jak będzie brak azotu kup sobie jeszcze Callmag bo bez tego się nie obędzie 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Monako napisał:

ten wiatrak to daj w dół tak by ruszał roślinami 

Na ten moment mam na razie wyłączony ponieważ był trochę zły start z mojej strony (za wysoko dałam światło i za mało mocy) w poprzednim "temacie" właśnie dostałam radę żeby poczekać 2/3tygdonie i dopiero wtedy odpalić wiatrak.

13 minut temu, Monako napisał:

Donice trochę za duże jak dla automatów powinny być MAX 11 l 

 

Na stronie RQS wyczytałam, że niby zaleca się stosowanie doniczek o pojemności 15-20litrów, aby zmaksymalizować plony dla automatów ;/

Link do poprzedniego tematu: 

Dziękuje @Tester za odpowiedź w tamtym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 to jest bzdura z tymi donicami z automatów jak będzie 30/40 gr z krzaka to będzie dobry wynik 

wiatrak powinien chodzić 24h od samego początku ma mieszać powietrze 

wyciag można włączyć na kwitnieniu bądź jak już śmierdzi 

wtlaczajacy powinien być wl jeśli nie masz okna pasywnego 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Monako napisał:

wiatrak powinien chodzić 24h od samego początku ma mieszać powietrze 

 

Na początku, zrobiłam błąd jak napisałam wyżej, roślinki poszły do góry i przez to były chude łodygi/słabe nawet jedna z nich na kilka godzin się przewróciła, ale na szczęście doszła do siebie.

9 minut temu, Monako napisał:

wyciag można włączyć na kwitnieniu bądź jak już śmierdzi 

 

wyciąg jest leciutko odpalony bo od kilku dni było już coś pięknego czuć

10 minut temu, Monako napisał:

wtlaczajacy powinien być wl jeśli nie masz okna pasywnego 

Okienko mam otwarte z lewej strony koło wiatraka, a z prawej idzie rura :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ewelina4 napisał:

Okienko mam otwarte z lewej strony koło wiatraka, a z prawej idzie rura 🙂

Koło wiatraka tzn gdzieś u góry boxa? Pokaż no to.

Ty musisz zrobić coś takiego jak "komin". Na dole otwarty wlot, powietrze wpada na dole do boxa, ogrzewa się i idzie w górę. Do góry je przejmie i wyrzuci na zewnątrz wyciąg.

Potrzebujesz wyciąg to niech chodzi, ale wilgotność będzie zbijał.

A ten mieszający daj gdzieś niżej i niech delikatnie dmucha im nad głową.

Jak swiecisz? Tzn jaki fotoperiod...

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 ale teraz ładnie wyglądają nic im nie brakuje oby tak dalej 

Rhizotonic możesz łac i Enzymy czyli CanaAzym 

i od czasu do czasu zapobiegawczo CallMag czyli wapno i magnez 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, WBB napisał:

Koło wiatraka tzn gdzieś u góry boxa? Pokaż no to.

 

Podałam fotki niżej... Z lewej nad wiatrakiem są tam takie otwory zapomniałem dodać, że mały też jest otwarty... Z prawej jest rura i na samej górze zamknięty otwór, Czy otwarcie coś da?

Dół z lewej strony jest również uchylony.... Czy te prostokąty które zaznaczyłam na czerwono również mają być otwarte?

41 minut temu, WBB napisał:

A ten mieszający daj gdzieś niżej i niech delikatnie dmucha im nad głową.

 

No właśnie @Bob drzewny i @cejerowski21 napisali, abym ten wiatrak mieszający odpaliła po 2/3tyg właśnie dziś nad tym myślałam, aby już to zrobić

 

44 minuty temu, WBB napisał:

Jak swiecisz? Tzn jaki fotoperiod...

20/4

 

45 minut temu, Monako napisał:

CanaAzym 

i od czasu do czasu zapobiegawczo CallMag czyli wapno i magnez 

No właśnie CannaAzym nie mam zakupiłam tylko  Rhizotonic|Vega|Flores|Boost|PK13/14 + Canna PH

Lewa strona.png

Prawa strona.png

Dół lewa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest filtr? Myślałem, że włączasz wyciąg żeby zapach przez filtr przepuścić 🙂

Bez filtra sam wentylator nic nie da w pozbywaniu się zapachu.

Te małe otwory to raczej na kable są. Ja bym je ściągnął tymi ściągaczami. Ten wielki otwór do góry zamknij. Tego na suficie też... nie otwieraj go. Myślę, że tyle ich tam do góry jest żeby mieć wybór, który bardziej podejdzie organizacyjnie.

Otwórz na dole jedno te okienko kwadratowe. 

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4  najpierw co do otworów w boxie, u góry powinnaś mieć dosłownie wszystkie zamknięte. Jedynym wylotem z boxa ma być ta rura, która idzie do wentylatora i filtra. Napisz też dokładnie jak masz połączony filtr z wentylatorem. Na dole otwórz trochę jeden z tych prostokątnych, może być otwarty tak na 1/4, rzepy Ci w tym pomogą. Jest na dole też taki wlot długi srebrny, to jest dziura na kable, nie powinnaś go mieć w pełni otwartego, bo może Ci wlecieć jakaś muszka, czy tam syf z pomieszczenia. Najlepiej go ściągnąć tymi sznurkami jak przełożysz sobie kable.

A co do samych nawozów, to masz bardzo duże doniczki, więc roślina długo nie będzie potrzebować nawozów przy tej ziemi(czyli czegoś co ma w składzie NPK), ale różne stymulatory enzymów możesz śmiało podawać (nie wiem które to są, ogarniam tylko organiczne nawozy).

Co do podlewania przy tych donicach musisz specyficznie podlewać, bo jak wlejesz wodę za szybko, to ona wycieknie bokami. Najlepiej jakbyś jeszcze przez tydzień/dwa podlewała blisko krawędzi doniczki wokół, żeby korzenie właśnie w tę stronę sięgały. Ale nie zbyt szybko, bo będzie Ci uciekać ta woda przez ścianki na podłogę. Potem będzie trzeba podlewać w inny sposób, ale to dopiero jak przyjdzie kwitnienie.

Co do samego wentylatora, to zależy jaką ma moc. Jak będzie dmuchał tak, że roślina będzie się aż odginać lekko, to znaczy że za mocno dmucha. Liście powinny tylko delikatnie drgać. Chodzi głównie o wywiewanie powietrza wokół liścia, które jest "zużyte" przez liść, no i też trochę się utwardza łodyga.

A co do samych roślin, to nie planujesz robisz treningu LST? Roślinie bardzo by się przydał

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, WBB napisał:

A gdzie jest filtr? Myślałem, że włączasz wyciąg żeby zapach przez filtr przepuścić 🙂

 

 

29 minut temu, Bob drzewny napisał:

Napisz też dokładnie jak masz połączony

Wygląda to mniej więcej tak jak na obrazku, że rura jest po prawej w boxie i idzie do wentylatora który wciąga powietrze z growboxa, następnie wentylator jest połączony z filtrem węglowy  i znajduje się na zewnątrz poza growboxem

Co do LST to właśnie leciutko się boje, że coś mi nie wyjdzie i się złamię biedna... Myślałam nad metodą Scrog również, ale nie wiem czy  podjąć takie kroki... Czy może sobie odpuścić...

Different-installation-methods-of-Mars-Hydro-inline-fan-with-carbon-filter.jpg

Edytowane przez Ewelina4
Dopisanie czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... tak też można. Będzie działać 

13 minut temu, Ewelina4 napisał:

Co do LST to właśnie leciutko się boje, że coś mi nie wyjdzie i się złamię biedna...

Jest druga w razie W... 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 takie połączenie szybciej zapcha filtr i wentylator niż jeżeli byłby w środku filtr z wentylem. Pewnie zauważyłaś, że wokół filtra jest takie obicie puchowe jakby, to ma za zadanie zatrzymywać większe cząsteczki z powietrza właśnie na tym "puchu". Wtedy takie oczyszczone wstępnie powietrze wchodzi do środka filtra gdzie jest węgiel aktywny, który wyłapuje mniejsze cząsteczki z powietrza i takie oczyszczone powietrze już leci sobie do wentylatora i na zewnątrz boxa. A teraz masz połączenie, w którym oszczędzasz miejsce w namiocie, ale za cenę szybszego zużycia wentylatora i filtra, bo "brudne" powietrze nieoczyszczone wlatuje do wentylatora i osadza się na jego łopatkach, następnie leci nadal brudne powietrze do filtra, na węglu aktywnym zatrzymują się nie tylko małe cząsteczki jak wcześniej, ale tym razem razem też duże i sobie wylatuje elegancko oczyszczone powietrze z filtra.

Dlatego jeżeli jest takie połączenie jak masz teraz, czyli zewnętrzne, to zawsze polecają zamontować "filtr wstępny", czyli w zasadzie to co masz wokół Twojego filtra. Ale szczerze to nie wiem o ile zmniejsza się żywotność filtra i wentyla, trzeba by było pogrzebać w internecie.

A co do samego LST to nie ma się czego bać, rób to powoli zgodnie z zasadami, a niczego nie zepsujesz, a zwiększysz plony w zasadzie dwukrotnie, conajmniej:classic_biggrin: SCROG bez LST nie jest zbyt efektywny, bo zauważ że do SCROGU potrzebujesz trochę dużo tych szczytów już w miarę wyrośniętych, a bez LST będzie jeden wielki szczyt i reszta mikrusy, może Ci nie starczyć czasu na ich rozwinięcie przez to że to są automaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny@WBB@Monako 

Dzień dobry wszystkim :) 

Postanowiłam zrobić trening LST poczytałam u Was na forum poradnik jak i filmiki z yt jak go prawidłowo wykonać (wykonałam przed podlaniem), aczkolwiek chciałabym się Was podpytać wszystkich którzy są na tym forum - Czy dobrze wykonałam trening na wasze oczko ? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i porady! 

LST.png

LST1.png

LST2.png

LST3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 Wyglada dobrze będziesz musiała poprawiać praktycznie codziennie bo szczyt górny i tak będzie się prostował 

medium miałaś suche ? Bo LST robi się na przesuszonej ziemi by roślina była elastyczna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Bob tu studiował LST i będzie wiedział najlepiej. Odsłonić główna łodygę pewnie zaleci żeby jak najwięcej światła w nią waliło. 

Wszystko po to żeby auksyny czy inne chuje móje trafiły tam gdzie powinny.

Ten szczyt najlepiej codziennie przypilnować bo po 2-3 dniach odbije pod kątem 90 stopni w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Monako napisał:

medium miałaś suche ? Bo LST robi się na przesuszonej ziemi by roślina była elastyczna 

Ziemia była sucha i doniczka taka "lżejsza" roślinka była podlewana 14 czerwca no i dziś po LST czyli 17. Aktualnie temperatura 26C wilgotność 72% 

 

2 godziny temu, WBB napisał:

Ten szczyt najlepiej codziennie przypilnować bo po 2-3 dniach odbije pod kątem 90 stopni w górę...

Okej dzięki za informację będę oczywiście obserwowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna rzecz, to czy zabezpieczyłaś jakoś łodygę przy ziemi, żeby nie była po prostu położona, tylko wygięta żeby tworzyła łuk. Bo jak będzie położona cała prosta, to nie dość że słabo wyjdzie LST (główny szczyt i tak prawie zawsze będzie najwyżej ze wszystkich), to jeszcze łatwo oberwać korzenie taką akcją.

A co do samego LST wydaje się dobrze, jedynie spróbuj jak najbardziej poodgarniac liście, żeby łodygi były oświetlone, bo to najważniejsze (a szczególnie obszar bezpośrednio nad liśćmi, bo tam się zawiązują nowe szczyty i nigdzie indziej).

Jak nie dasz rady odgiąć tego najwyższego liścia co zasłania ten po środku sterczący w górę, to będzie trzeba go wyciąć, narobi więcej szkody niż pożytku, ale na 100% będziesz mogła go odgiąć nawet na siłę o 180⁰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Jedna ważna rzecz, to czy zabezpieczyłaś jakoś łodygę przy ziemi, żeby nie była po prostu położona, tylko wygięta żeby tworzyła łuk.

Zabezpieczyłam ją w ten sposób, że obwiązałam główny szczyt i przymocowałam go do "rączki" która jest poniżej na zdjęciu od doniczki i łodyga jest wygieta, ale bezpośrednio nie dotyka ziemi

LST1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...