Skocz do zawartości
krswrz89

Robaczki...

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@krswrz89 szkodliwe dla korzeni, a dla młodych roślin śmiertelne. Poczytaj o sposobach na te świństwa

Od wczoraj psikam preparatem na te france ale puki co efektów nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 15/06/2023 o 11:27, krswrz89 napisał:

Zauważyłem ostatnio takie małe czarne robactwo... wie ktoś jak się tego pozbyć i czy jest bardzo szkodliwe 

IMG_20230615_100627.jpg

Wygląda na to, że są to owady z rodziny Sciaridae lub muchy glebowe. Same w sobie nie szkodzą roślinom, ale ich larwy są niebezpieczne. Kiedyś miałem z nimi często do czynienia, dopóki nie zacząłem używać mydła potasowego jako środka zapobiegawczego. Jest bardzo skuteczne, szczególnie jeśli stosuje się je w pierwszych dniach infestacji. Na szczęście jeszcze masz czas, ponieważ rośliny nie kwitną. Powodzenia!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% są to mszycze, czyli wyzwanie dosyć ciężkie...

Na chwilę obecną poszedł preparat w sprayu 

 

512e142c-b385-49a0-8878-6fa5a463a454photo.jpeg

To był dzień pierwszy...

Dzisiaj zrobiłem płukankę wodą całej rośliny zraszaczem wraz z przelaniem donicy  potem spryskałem roślinę wywarem z czosnku. Obok teraz też rośnie lawenda ponoć pomaga. Reszta topi się w pomarańczowym wiadrze z wodą postawionym obok 

 

IMG_20230616_183256.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...