Skocz do zawartości
Tomik

Automaty, czy jest sens je nadal trzymać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem gdzie popełniłem błąd może przelane, 2 aktualnie stoją miejscu, chciałbym spytać o radę czy gra jest warta świeczki skoro to automaty które mają zaraz zacząć kwitnąć? Czy lepiej zacząć nową uprawę?2.thumb.png.26ddd34a5b18933a0849f28e6e1855f9.png

 

 

1.png

3.png

4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było dosłownie identycznie , przestały rosnąć bo miały za zimno ale jak zapewniłem im dobre warunki to zaczęły intensywnie rosnąć . Teraz mają 29 dni i są trochę większe od twoich .Nie znam się aż tak na możliwych objawach ale listki masz klapniete jakby były przegrzane albo przelane.Moje wygladają np. tak a 23 dnia były chyba nawet bardziej cofnięte niż twoje.Z tego co wiem to nawet opóźnione automaty sa w stanie normalnie odżyć i dać dobry plon więc swoje nadal hoduje.

350244929_219623170863479_8581919579610114221_n.jpg

350845113_1313402766187928_3639337203607899259_n.jpg

350090285_948477259603009_6315422900420837380_n.jpg

Edytowane przez PigeonHunter69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Twoje są ciut większe, krzak tak czy siak najbardziej rośnie na początku kwitnienia, ale czy jest sens trzymać opóźnionego automata w boksie?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomik fotoperioda by nie interesowało to w jakim jest stanie w 20 dniu, dla niego jest ważne w jakim jest stanie przed kwitnieniem, a to może być nawet w 60 dniu. Niestety automat jest zaprogramowany, żeby kwitnąć w określonym dniu, dlatego nie wybaczaja błędów podczas wegetacji:/ Z rośliny nadal masz szansę wyciągnąć przykładowo 50g, ale musiałbyś zapewnić jej dobre warunki od teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny To nie wiem co zrobić, niby 2 wyglądają lepiej i już się krzaczą, może próbować zostawić?
Najgorsze jest to że mam dobre warunki.

Temperatura 20-25, wilgotność 60-65%, kilka próbek ziemi do kubka woda ph 7,0 i ph ukazywało 6,7  więc wydaje się wszystko ok, coś spieprzyłem, naruszyłem bryłę korzeniową albo przelałem :x

Edytowane przez Tomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomik weź zobacz jakie masz PH ziemi i zostaw je dla nauki chyba ze zależy Ci na większej ilości to kiełkuj nowe 

bo temp i Rh utrzymujesz na jakimś poziomo ?

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomik  jeżeli zależy Ci w 100% na jak największym plonie w jak najszybszym czasie, to nie powinieneś zostawiać i następnym razem nie popełnić błędów takich jak dotychczas (tylko czy wiesz jakie błędy popełniłeś). Popatrz na fotorelacje u nas na forum indoor z automatami i zobacz jak się rozwijają, prawie zawsze są podane dni, to łatwo będzie Ci się odnieść.

Według mnie u Ciebie było za mało światła + zła wilgotność powietrza (albo temperatura) co widać po pofalowanych liściach i może być też przelana albo przesuszona, zależy ile lałeś do donicy, w jakich odstępach czasu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako @Bob drzewny
temp 20-26,5, RH 60-65%, lampa hydromars 1000 aktualnie ustawiona 45cm od szczytów na 70%
jednakże połowa ziemi była płukana po poprzedniej uprawie, i do teraz trochę ciężka doniczka jest, więc chyba to zawyżyło, dzięki chłopaki za info, zostawię Panny jeszcze w takim razie i zarzucę im trening LST skoro i tak stoją...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomik  lampa jest dobra, rh też, temp też, więc coś nie halo będzie w glebie albo bloki jakichś pierwiastków albo przelanie. Ale jak masz 6.7pH, to jest to za dużo, na wegu powinno być ~6.2, późne kwitnienie 6.4-6.5

Oczywiście nie znaczy to, że przy 6.7 nie urośnie Ci ani trochę, ale wtedy dużo pierwiastków źle się przyswaja ( w mniejszej ilości) przez co możesz mieć takie rozmiary jak właśnie teraz. Szczególnie że możesz sprawdzać pH niedokładnym sposobem (zły miernik itd) więc gleba może mieć nawet z 7.0 pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny znaczy wiesz, biorę 3 próbki wrzucam do kubka i zalewam wodą ph 7, nie jest do końca powiedziane że jest to 6,7 może być mniej.

A co do pewności to mam kubki z odpowiednim PH, te z kalibracji to mam jako tako pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelanie blokuje rozwój praktycznie do zera, to byłby mój pierwszy typ.  A te krzaczki wrzuć pod lampę na 24/7, przynajmniej dopóki nie zaczną kwitnąć. Automaty mają mimo wszystko mało genetyki ruderalisu, więcej światła moim zdaniem wydłuża wega (ja sadzę tylko automaty, bo mam problem z utrzymaniem ciemni i nie mogę sobie pozwolić na fotoperiody), wega trzymam na świetle całą dobę i za każdym razem trwa u mnie dłużej, niż podaje producent nasiona. A przy okazji więcej światła pozwoli się szybciej rozwinąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrzeciBratLumiere podaruje raczej sobie z tymi automatami i w doniczce je gdzieś wyniosę, patrząc po waszych relacjach, to nieźle coś spierdoliłem xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...