Skocz do zawartości
Luk0420

Obniżanie PH Aquacidem Ph minus

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś obniżyć ph wody tym roztworem jeśli tak czy można poprosić o  jakieś proporcje do 1.5l butelek mam paski ale akwarystyczne wychodzą po prostu żółte czyli poniżej 6.4 ph i nie wiem czy nie zbijam zbyt nisko Ph 

Albo lepiej lać Muszyniankę ustabilizowane Ph 6.2 Gazowaną czy niegazowaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk0420  ciężko znaleźć skład tego roztworu, wtedy może by dało się coś wywnioskować. lepiej by było już kupić papierki lakmusowe i lać odstaną kranówkę i mieć coś do zbijania pH, najlepiej jakiś biobizz ph down, ale zamiennikami też coś tam da radę. Ale pamiętaj, że pH wody to akurat najważniejsza kwestia jeżeli nie masz buforujacej gleby, a z tym to ciężko, będziesz miał po prostu loterię jedną wielką bez wiarygodnego środka do zbijania ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Luk0420 hej ,myślę że mogę pomóc.

 

Skład to nic innego jak zapewne kwas,nawet jeślibyś wziął ta buteleczkę ,poszedł do łazienki i skropił słuchawkę od prysznica/wanny w miejscu gdzie jest kamień,nastąpi reakcja "zzerania metalu" więc bez składu zaryzykuje że jest to nic innego jak kwas w siarkowy obstawiam w niskim stężeniu,niegroźnym bezpośrednio dla człowieka.

 

Rozumiem że chcesz obniżyć pH wody aby zakwasić nią glebę i tym samym zapewnić szereg korzyści jakie lekko kwaśna gleba z sobą niesie dla naszych upraw.

 

Niestety preparatem pH minus obnizasz tylko chwilowy odczyn pomiarowy,wartość może spać nawet do wartości 5 ( odczyn kwasny- czyli ten który chcesz uzyskać) niestety alkalia wody mają 2 główne miary jej twardości GH i KH czyli tak zwana ogólna i  wodorowoweglanowa od której to właśnie zależy sukcesywne zmiękczanie wody i tym samym zmiana jej odczynu na pożądany.

Można rzecz że pH minus obniża twardość względna na kilka minut działając na jej chwilowy pomiar wskazujący kwaśność w momencie pomiaru oraz krótko po ,niestety  w parę minut jony wrócą do swojego punktu wyjścia ,nie będą one trwale z przyczyn no nie będę znów się rozpisywal istne praw chemii.

 

Więc musisz zbić KH aby obniżyć GH ,potrzebujesz  konkretnej wody,o konkretnych parametrach ,bądź konkretnego "detalu" który na tą wartość działa ,można interakcje prowadzić szyszkami olchy,torfem,wyciągiem z dżdżownicy i tak dalej,polecam jednak wodę z odwróconej osmozy,jeśli nie masz dostępu do filtra ,woda demineralizowana/destylowana ,jeden pierun ,taka wodę mieszasz w odpowiedniej proporcji korzystając z uśrednionego wzoru na zasadzie dzielenia ułamków 😛

 

używając miernika pH monitujesz dane wartości ,gdy osiągniesz pH <7 zaczynasz widzieć światło w tunelu ,ale to jeszcze nic ,teraz musisz ta wartość ustabilizować ,GH i KH musi być na stabilnym poziomie względem siebie aby ta "Nowa Miękka Woda" utrzymywała swoje wartości będąc w donicy a nie je zmieniała 10min po,do stabilizacji gdy już osiągniesz pH powiedzmy 6,5 GH 8 KH 7 możesz uznać że zmiekczyles na trwałej i dłużej pH wody ,teraz musisz o nie dbać ! Dzień w dzień ,to nie jest tak że ta wartość raz się osiągnie i już mam "roślinkę ,fajnie rośnie ,ziemia dobra pH mam niskie ,idealne warunki" być moze ktoś faktycznie tak może powiedzieć ale musiałby zachować kroki które wymieniłem. Rozumiem i zdaje sobie sprawę ,że jestem tu nowy i wielu z was moje wypowiadanie się na wszelkie kwestie z przesadna pewnością siebie jest cwaniactwem,proszę tak tego nie odbierać ,moim zamiarem jest poprostu uświadomić kogo mogę i ile mogę jak prawidłowo i zdrowo i posiadając pełna kontrolę nad swoją roslina wpływać na jej bytowanie ,znać jej dokładna kondycję i warunki w których się znajduje.Zdane sobie sprawę że zaraz moze pojawić się tu komentarz :

ja od 5 lat tak robię i zawsze mam plony >średniej ,co ty za bajki nawijasz kolego?

 

oczywiście ,może się zdarzać że wciąż gwałcąc wodę pH minusem osiągamy zadziwiające plony.Trzeba wtedy podziękować sobie że widocznie w innych aspektach uprawy i wzrostu zastosowałes/as zajebista metodę ,szczegółowa ,poswiecalas roślinie b.duzo uwagi,wplywalas na jej "obszerność kwitnienia"  jeśli przy twardej wodzie osiągnęła/as plon

widać tutaj od razu że nawet w wodzie z czajnika możesz mieć 200+ z rośliny ,wiadomo ile przypadków tyle zakończeń ,jeśli natomiast plony były zawsze z dupy ,roślina słabo rosła mimo stosowania tego PH itd,plony były niby 70g ,niby ok ,ale tak naprawdę gdyby stosowano prawidłową metodę to wyszloby 140? Zaręczam że kontrolowanie pH gleby ma wpływ rzędu +/-50-100g suszu przy 3 roślinach w boxie 60/60 ,niewiarygodne ale jednak polecam stosować moja metodę i sprawdzać rezultaty ,pozdrawiam i wybaczcie że tak się rozpisuje w tych postach ,tematy uprawy to moja pasja ,sens codziennej egzystencji po niekad hehe dlatego wkładam w to 100 aby móc coś przekazać wam ,ja też wielokrotnie się nauczyłem czegoś od kogoś ,a byłem przekonany że wiem co robię ,pomagajmy sobie 🙂 pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...