Skocz do zawartości
Adriano

Roślina wydaje się nie rosnąć

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc witam wszystkich

Jest to moja pierwsza roślina

Wydaję mi że coś zaczyna być nie tak 

Jest to około 30 dzień od momentu wyjścia na świat 

Jeśli chodzi o podlewanie podlewam co dzień/dwa 

W małych ilościach 

Z góry jestem wdzięczny za rady 😀

IMG20230520085959.jpg

IMG20230520085949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adriano po ziemi i liściach widać że podlewasz za dużo, postaraj się podlewać co 3 dni i jeżeli przykładowo lejesz teraz po 200 ml co 2 dni, to teraz zmniejsz dawkę o 25% czyli w tym przypadku 150ml i lej co 3 dni. Konkretnej dawki nie podam, bo nie wiadomo jaka wilgotność powietrza, jaka temp, jak oświetlane itd

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bob za radę 

Tak myślałem że za dużo wody bo mało słońca było ostatnio a podlewalem jak zwykle. Ziemia mokra bo zdjęcia po podlaniu robiłem.

@dziurawy ma 30dni a prawdę mówiąc dopiero zaczelem stosować nawóz i z tydzień temu poszła w duża donice

 

Odmaiana to fast critical skunk 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego będzie

Narazie zdobywam doświadczenie

Następnym razem może spróbuję pod lampą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adriano  ciężko niestety z tymi roślinkami na parapecie, szczególnie jak na wiosnę zacząłeś, mało światła dostają, a jednak to ich główne pożywienie. Bez nawozów można się obejść, ale bez światła się nie da. Ale roślina wygląda całkiem zdrowo, jedynie trochę liście mają za dużo wody, ale nie masz ani niedoborów ani nic :classic_biggrin: Gorzej że to pół automat, trzebaby mu dorzucić trochę godzin święcenia, bo przełączy się za chwilę na kwitnienie i będą baaardzo małe zbiory. Może masz jakieś lampki nawet biurkowe? Można by walnąć 3 żarówki ledowe świecące na roślinę, wtedy mógłbyś dorzucić o wiele więcej mocy przerobowej dla rośliny, bo jednak słońce w maju często schowane i po prostu krótko też świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny

Tak jak mówisz dam więcej światła

Myślę czy nie kupić tej żarówki może się przyda w przyszłości 

 

Ewentualnie może coś innego poleci ktoś?

Screenshot_2023-05-21-14-08-17-27_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Out ale jak kolega wyżej mówił żeby pomóc światłem

Myślę nad zakupem takiej żarówki bo następna będzie  in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat, 30 dni, toż to niedługo zacznie kwitnąć. Odpuść outdoor, już za późno moim zdaniem. Kup se najtańsze LEDowe żarówki, wstaw do jakiegoś małego growboxa, bo inaczej zbiory będziesz mieć w jednocyfowych wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adriano  jeżeli chcesz najtańsze i dobre światło, to musiałbyś pokombinować coś z żyrandoled, jak wyszukasz u nas na forum to trochę osób tak oświetla swoje rośliny i działa bardzo dobrze za małą cenę. Pamiętaj że nie tylko światło jest potrzebne, musisz mieć jakieś pomieszczenie, bo roślina zacznie cuchnąć jak z blanta jak będzie kwitła, to pomaga też utrzymać wyższa temp i wilgotność, mniejsze ryzyko na robactwo itd.

Światło + jakiś box + wentylacja są obowiązkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...