Skocz do zawartości
cejerowski21

Automat, problem z lisciami, przebarwienia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć co robic, rośliny miały mszyce. Dostały w ciągu dnia oprysk 1:10 ocet z woda o złym ph(użyłem octu spirytusowego) i kilka pompek mydła. Rozjebalo to je, dzien/dwa po tym dostały oprysk 1L wody z dobrym ph+ jakos 3 łyżeczki olejku neem i 3 pompki mydła tez w ciągu dnia, nadmiar wody zrzuciłem z lisci i zostawiłem. Roślinka ostatnio karmiona 0,3 calmag Biobizz i 0,5biogrow na 500ml wody z dobrym ph. Tak to dostawała najczęściej wode, zdazalo się ze dałem takie same dawki tych samych nawozow. Co teraz robic, co to może byc przypalenia wywołane światłem na mokre liście? Octem? Przenawozenie? 
Jest to Runtz automat, ok25 dzien od wyjscia z ziemi, lampa z 6 zarowek led kazda 17W 1800lm 2700K ok 55cm od szczytów box 40x40 temperatury w normie max 28* nie wiecej wilgotnosc cos koło 45%
image.thumb.jpg.1fa1183a22dfc4152bf3b65d6d1c57f9.jpgimage.thumb.jpg.cfadb8b175c1d2f31a1e9f1b3d57288f.jpgimage.thumb.jpg.8e147bb1e27a70d49db852507e3a192a.jpgimage.thumb.jpg.8e052d7ec0777c67666991399a4ff0c6.jpgimage.thumb.jpg.1011e8aa31b5e6485626ca74f93b3442.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na 100% popalenie specyfikami na szkodniki, no i też światłem, bo pryskałeś wtedy kiedy miały światło. Ogólnie jak się chcesz pozbyć szkodników, to zawsze to się odbije na kondycji rośliny, no ale lepsze to niż jakby miała całkowicie paść przez szkodniki. To są też popalenia powierzchniowe, więc po prostu te kropki będą do końca życia liści, jak wyrosną nowe to już bez tych śladów.

Ale też wiadomo że roślina zasysa składniki przez liście, więc kondycja całej rośliny będzie słabsza po leczeniu chemią niż przed, ale powinna z tego wyjść

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 moja, po kuracji olejkiem neem i inwazji wciornastów dostała mocno po dupie i już sie nie podniosła. U Ciebie wygląda jak popalenie od nawozów oraz od światła. Widać też, że młode liście od razu schną także problem jest nadal. Może spróbuj wypłukanie ziemi i ustawienie na nowo ph, nawozów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  czekać na najnowsze listki, które nie były ani trochę polane specyfikami. Możesz też obciąć te które są najbardziej porażone, ale takie, na których nie widać że np cały liść zaczyna się zawijać i obumierać. Bo pomimo że są wypalone kropki, to taki liść jednak dalej prowadzi fotosyntezę, ale jak zacznie się wywijać i robić jakieś dziwne akcje to je obetnij (nie obrywaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...