Skocz do zawartości
jan Kowalski

Trening LST

Rekomendowane odpowiedzi

@jan Kowalski powinieneś mieć posadzoną rosline przy krawędzi przy tak małych doniczkach i wtedy kłaść ją w tą stronę, gdzie jest więcej miejsca. Teraz będzie Ci ciężko główną łodygę bardziej trenować, bo nie będziesz miał jej do czego podczepić, chyba że będziesz kombinował z jakimiś obciążnikami na podłodze boxa. Chyba że zamierzasz przesadzać je do większych?

I warto żebyś zrobił tak, żeby łodyga na długości z 2cm powyżej gleby była prosta, a dopiero w dalszej części im bliżej szczytu coraz bardziej nagięta, czyli powinieneś ją teraz uwiązać czymś tak z 2 cm powyżej poziomu gleby i starać się odciągać ją w przeciwną stronę niż szczyt patrzy. Ale rób to powoli na przestrzeni tygodnia, bo przy tak chudej łodydze jak przesadzisz to po prostu się złamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny dziękuję ,tak będę przesadzać je do większych doniczek jeszcze .natomiast u jednej z roślinek zaczęły skręcać się listki i końcówki robią się żółte. Roślinki są też trochę przelane ,moja wina ,teraz zraszam je tylko woda lekko i przesuszam . Moj bubble kusi czyli największą roślinka też ma przebarwienia na liściach ,czy to przenawożenie? Podlewalem woda z odzywkami canna ,na 3 l wody dałem po 10 ml A i 10 ml B canna Coco ,pH 6,7 .teraz spryskuje je sama woda bez odżywek .

IMG_20230404_184646.jpg

IMG_20230404_184820.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem mineralnych nawozów, ale dawki wydają się dość spore, sprawdziłeś dokładnie jakie mają być? I też jak są przelane nie ma sensu ich pryskać jeszcze dodatkowo, nie pomoże to roślinie, bo roślina ma wyciągać wodę z gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ponownie przychodzę z zapytaniem czy mogę roślinki nadają się żeby zamontować im siatkę , są po treningu LST. Minęło dwa miesiace odkąd wykiełkowały. Zastanawiam się czy przed zamontowaniem siatki robić topping teraz czy dać siatkę i tyle . Chodzi mi oczywiście o te cztery duże roślinki. Z góry prxepraszam za jakość zdjęcia 

16830560103173602733299423944666.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest byle nie naginaj jak podlane są na sucho najlepiej 

btw niedobory wychodza daj azotu pannom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemak wracam ponownie moje panny rosną jak szalone, przerzuciłem się na odżywki shogun a+b i odrazu widać że Lepiej się czują niż wcześniej kiedy podlewalem je canna ale to dlatego że miałem te odżywki już trochę czasu (parę lat )i wiem że były już po terminie,ale nie o tym  teraz .... moje pytanie to tylko jak sądzicie czy przerzucać już na flo czy dać im jeszcze z tydzień weg ? Mam je od 28.02 także już niedługo będą 3 miesiące .

IMG_20230516_174401.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...