Skocz do zawartości
jan Kowalski

Sadzonki ,czy rosną prawidłowo ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym się zapytać czy moje sadzonki rosną prawidłowo ? Mam 1xbubble kush i 3x shogun feminizowane. wszystkie maja między 18 a 20 dni ,sa w ziemi ,trzymałem je w propagatorach pod ledami .od 2 dni przeniesione do namiotu ,lampa dual spectrum Horti King na 240W  lampa zawieszona około 1,8 od ziemi do tego filtr węglowy i wiatrak ustawiony tak żeby nie wiało za mocno.podlewam i opryskuje co mniej więcej dwa dni ,do wody dodalem  śladowe ilości Hornet przy ostatnim podlewaniu . Temp 28/29 stopni .

Zawieszam też mokry ręcznik żeby utrzymać odpowiednią wilgotność ,oczywiście tylko gdy są włączone lampy. 

Czy moja sadzonka rośnie prawidłowo ? CY może ma za mało bądź za dużo światła ?prosze o rady bo póki co rosną dobrze ale niewiem czy mają odpowiednie oświetlenie ,odległość ? Czy mogę już zacząć je nawozić ?jak tak to jakie dawki nawozu dla tak małych roślinek ? Czy mogę już zacząć robić trening na największej roślince  ?

IMG_20230321_195838.jpg

IMG_20230321_142912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jan Kowalski Niżej trochu lampę żeby się nie wyciągały;) przy hps to od 50do 1m. Cfl to niżej

Temperaturę  jak możesz zbij, mała wilgotność też musisz  ogarnąć.

Na nawóz to one jeszcze pierdki są.

Edytowane przez ArteK
skleroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca dobrze mówi, bardzo Ci się wyciągają i temp niższa, bo jak mało światła to i wolny metabolizm, więc taka temp przeszkadza. Staraj się być na mniej więcej 25⁰C na ten moment. Dobrze jakbyś miał coś do sprawdzenia wilgotności, 60-75% byłoby eleganckie. Z treningiem wstrzymaj się z 5 dni i na następny raz postaraj się zrobić zdjęcie liści bez włączonej lampy, bo to HPS to w zasadzie nie widać żadnego koloru liści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...