Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Przedzior nawet nie rozmyślałem nad zakupem tego typu rzeczy, ale jeśli masz możliwość mierzyć to możesz się bawić. Natomiast nawet nie podpowiem o jakich wartościach mowa 😁 ja to robię na czuja, taki już ze mnie typ 😁 ale mam nadzieję w sumie, wszystkie złe nawyki oraz moje błędy mam zidentyfikowane. Teraz z doświadczenia ich nie popełniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przedzior ziomek z uprawą mam pierwszy raz do czynienia teraz, w uprawie zielska. Wcześniej jak miałem coś zrobić na działce (rodosy i inne takie), za dzieciaka bo rodzice prosili to wolałem się uczyć do sprawdzianu (kurwa wymyślonych innych rzeczy). Do dziś nie lubię gleby i władania tam rąk. Serio. Ale robię to bo bardziej od nienawiści do brudu większym uczuciem dążę marihuanę. I jest to miłość 😁 serio nie mam, ale uważam że do wszystkich roślin się to tyczy. Wiadomo jedna lubi bardziej zasadowo druga bardziej kwaśne. Ale każdy rodzaj gleby da się stworzyć. Przynajmniej tak myślę, musiałbyś poskakać po forach typowo botanicznych. Może ktoś tam stosuje. Chociaż znając charakterystykę człowieka to kupi wszystko co ma na worku napisane, ważne żeby było łatwiej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Hawudepiasz nie, w tym typie uprawy to niemożliwe, natura robi swoje. Zobacz na zdjęcia powyżej jak czyściłem korzenie z kostek do klonowania root riot, w których też kiełkowałem nasiona 🙈 odróżnisz brązową kostkę od czarnej ziemi. Zobacz jaki nieładny korzeń z wysokości kostki wygląda, prawie koloru kostki, a poniżej śnieżnobiałe korzenie z gleby. W której są robaki i dżdżownice. One właśnie są po to żeby zjadać i rozkładać już nieżyjąca materię organiczną. Na przykład zgnite korzenie.

A tak w ogóle to pierwsze słyszę żeby dżdżownica podgryzała jakikolwiek korzeń 😉

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jajcarza flubber♥️ przesadzone do skrzynki 10l, 5in1🤭😉 skrzynka bardziej znana 'dłuższym' userom😁 w niej trochę kokosu, perlitu i ziemia od dżdżownic. Lampa z 13/11 na 12/12. Zobaczymy jak pójdzie dalej. Pozdro 

IMG_20230511_231035.jpg

IMG_20230511_230949.jpg

IMG_20230511_230555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w totka tak mi nie szło obstawianie. Na początku fotorelacji napisałem że najlepiej jakby się trafił jeden męski flubber a reszta pań... No i kurwa tak trafiłem 🙈  wysokości nie są imponujące ale to przez mały korzeń (już nie będę się wynaturzał odnośnie kostek w których startowałem) ale na szczęście nie o plon chodzi a o przećwiczenie 1 raz regularow i kilka nasion na zaś. Pozdro 

IMG_20230520_001537.jpg

IMG_20230520_001404.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...