Skocz do zawartości
dobrykolega11

Problem z wentylacja - wydajnosc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Kupilem boxa o wymiarach 45x45x120 i mam problem z temperatura. Montowalem kilka wentylatorów wyciagajacych. Od tych komputerownych po te kanalowe w miare wydajne i glosne. Posiadam tez wentylator wciagajacy. Wciaz mam problem z temperatura bo ciagle sie utrzymuje na poziomie okolo 30 stopni. W pokoju dosyc chlodno. Posiadam filtr weglowy ten najmniejszy( https://allegro.pl/oferta/filtr-weglowy-growbox-125mm-80m3-do-120m3-h-zapach-13280428198) i wlasnie sie zastanawiam w czym jest problem. Czy ten filtr moze byc waskim gardlem i powodowac takie problemy? Gdy otworze otwory u góry temperatura wraca do normy ale oczywiscie pojawia sie dosyc mocny zapach.

Edytowane przez dobrykolega11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś wciągający i zostawiłeś otwarte wloty, tzw pasywna wentylacja. Na włączonym wyciągającym sprawdź temperaturę przy otwartym/ch wlotach w dole namiotu. Filtr też może być problemem ale przy źle dobranym kanałowym, ale jak sprawdzałeś też te lepsze ro może chodzi o wpuszczenie świeżego powietrza do środka. Najlepiej sprawdź te pasywne wejścia zamiast wtłaczać mechanicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz też jaką masz wydajność wyciągu, może jest zwyczajnie uszkodzony? Jeżeli miałbyś z 80 m³/h, to na pewno nie powinien Ci się przegrzewać ten box. Ale też zależy jakie masz oświetlenie, jak wrzuciłeś tam potężne nieledowe i mieszak rozprowadza to po całym namiocie, to jest szansa że 30⁰C będzie cały czas. A pomyśl co będzie w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator wyciagajacy jest nowy. Jest to vents quiet 125, dziala na najwyzszym biegu czyli niby 197m3/h (wedlug produenta) a wczesniej probowalem kilka komputerowych. Wciagajacy dodalem bo wlasnie kiepsko bylo na samych pasywnych otworach.  Lampa to mars hydro ts600. Ogolnie jak sobie reka sprawdzam to temperatura wydaje sie byc przyjemna intuicyjnie i nie za wysoka, ale mam dwa rozne termometry roznych firm w srodku w roznych miejscach i pokazuja podobnie 30 stopni. Rosliny tez nie pokazuja zeby bylo im za goraco. Sam growbox jest umieszczony tym razem w szafie bardzo szczelnie tzn ma przy otworach pasywnych po dwoch stronach po 5cm przerwy w dostarczaniu swiezego powietrza, ale nie wydaje mi sie ze w tym moglby byc problem. Jesli odlacze filtr weglowy termometry wskazuja normalna temperature. 

 

Wczesniej mialem growboxa 60x60x160(w inny mieszkaniu) i dzialal na wentylatorze komputerowych. Wszystko wtedy bylo w porządku. Dlatego dziwi mnie taka sytuacja i kompletnie nie rozumiem problemu. 

Edytowane przez dobrykolega11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr blokuje przepływ powietrza, jak ma swoją przepustowość 100m³/h, to choćby zaciągał z niego wentylator 500m³/h to prędzej uszkodzisz filtr niż przepuści z 200m³/h. Filtr węglowy musi mieć zawsze wiekszą przepustowość niż wyciąg, w przeciwnym razie wyciąg będzie się dusił + filtr będzie przepuszczał zapachy

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby w sam raz, ale wydaje mi się że mogłeś go zwyczajnie "uszkodzić". Problem na 100% jest w filtrze, bo jak mówiłeś przy wypięciu go z układu wszystko hula jak powinno. W filtrze węglowym po prostu są drobinki małe węgla aktywnego, jakbym miał strzelać to wyciąg zrobił podciśnienie od strony wylotu z filtra, a wentyl wyłączający zrobił znowu ciśnienie od strony wlotu filtra, z dwóch stron działała przeciwna siła i te "drobinki węgla" mogły się obruszyć w taki sposób, że po prostu zatkały przepływ. Albo po prostu wadliwy egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jest jakis sposob by go sprawdzic? Rozbierajac go nawet? Wydalem troche juz na wentylatory i szkoda mi tak wykupowac wszystko na nowo zeby sprawdzic co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...