Skocz do zawartości
gtafan

Led z Olx

Rekomendowane odpowiedzi

Siema przychodzę z pytaniem czy taka lampa w ogóle ma sens i czy faktycznie pod nią coś urośnie, znalazłem na olx takie cudo w cenie i chciałem się zapytać czy testował ktoś z was coś podobnego kiedyś?

Screenshot_2023-03-16-23-30-02-58_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3.jpg

Screenshot_2023-03-16-23-30-25-01_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan na forach jest tyle napisane że głowa mała. Jak latasz po fotorelacjach to zajrzyj tam gdzie wyniki (topy) są grube. Tam było dobre światło i dobre karmienie. Od nich się ucz. I 200w w 0.36 to dobre światło. Ale wiem z doświadczenia że ta lampa która wrzuciłeś nie nada sie na więcej niż te 0,12-0,16. A te 0,16 to naciągane. Tyle wiem, to empirycznie przeżyłem. Co do ogólnie oświetlenia się nie wypowiadam za bardzo bo to nie mój konik. Wiem że jak szukasz lampy do 0,36 to szykuj wydatek rzędu 1k a nie 200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 a co sądzisz o lampach z ledam.pl bo mega dużo osób je poleca jako budżetowe i np jest taka fajna za 300 zł i w specyfikacji jest że jest przeznaczona do boxa 50x50 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ledach nie tylko moc się liczy, ale też dystrybucja światła, żebyś nie miał malutkiego kwadratu po środku gdzie jest w cholerę światła, a po bokach 5 razy mniej. Wtedy będziesz się pocił, żeby każdy szczyt był dobrze doświetlony, czego w zasadzie nigdy nie osiągniesz chyba że będziesz przesuwał doniczkę co pół godziny. Spektrum światła i natężenie też ma znaczenie, bo gdybyś miał ledy nie wiem 100% czerwonego światła, to by Ci się zrobiła jedna niska bulwa z rośliny. Dlatego możesz czasem zauważyć że jeden LED kosztuje 800 zł a drugi 300 gdzie obydwa mają tyle samo mocy, tyle że ten za 800 zł będzie miał lepiej rozłożone światło po namiocie, odpowiednie spektrum i różne bajery w stylu przyciemnianie itd.

Niestety tego nie przeskoczymy, w ledach "marka" moze podwyższyć cenę o może 20%, na pewno nie 100%.

Napisz ile chcesz wydać +/- na uprawę, to będzie o wiele łatwiej coś dobrać

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan używam tylko od nich. Ale czy to ledam, mars hydro, lumatek, spider to jeśli chodzi o podawanie podstawy do oświetlenia nie bierz tego jako pewnik, na pewno nie na flo. Masz tam na stronie numer, zadzwoń i może dowiesz się coś więcej. Ja nie dzwoniłem, ale wiem że to lampy odpowiednie do uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 stwierdziłem że nie po to ma się zawód by go nie wykorzystywać, z ledam kupię ich diody a całą resztę zrobie sam bo to banał najgorzej w sumie będzie z zrobieniem zasilacza ale to też do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...