Skocz do zawartości
Denat

Czy ktoś używał takich LEDów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbudowałem lampę na 2 rośliny. 10 ledów (po 5 na stronę). Każda dioda ma radiator. W obudowie zamontowałem 4 wentylatory komputerowe (dwa ciągną i dwa wyciągają powietrze z drugiej strony.
link do ledów:

 https://sklep.avt.pl/dioda-led-cob-20w-230v-full-spectrum-380-840nm-pelny-zakres-do-uprawy-roslin-i-kwiatow.html?gclid=Cj0KCQjw2cWgBhDYARIsALggUhqx68yKWwEEwR-DejHPFW9ffpoA4JUqBZqFTJpmWqD4RWF75_buzpIaAuN3EALw_wcB

Zmierzony pobór mocy ok 180W
Czy ktoś używał takich diód? Jeszcze nie wystartowałem z roslinami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy są one gorsze/ mniej efektywne od tych w drogich, markowych lampach? Ja wystrugałem lampę w budżecie nieco ponad 100zł i zastanawiam się, czy to miało sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Denat Zależy to jedynie od spektrum światła dostępnego i ppf jakie lampa wypluwa no i bajerów w stylu przyciemnianie, kąt padania itd. Tez ważne żeby światło było wypuszczane dość równomiernie, bo inaczej będziesz miał siatkę w której środek dostanie przykładowo 1000 ppfd, a boki 30cm dalej zgarną ledwo 200 ppfd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam rysunek rozstawu led (może komuś się przyda)
Teoretycznie mają pełne spektrum. Za jakiś czas pochwalę się czy i jak działa 🙂
Po cichu liczyłem że ktoś z forum ma doświadczenie z takim LEDem

lamp.JPG.40153dff8603b5322b0d403d2d6c7185.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli % udziału np niebieskiej barwy jakieś 400nm czy czerwieni 700nm. W tych gotowych często też dodają np deep red 750nm itd, ważna jest ich proporcja, bo jednak przy niebieskim lepiej rosną, a przy czerwonym lepiej kwitną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...