Skocz do zawartości
Boogie

Czy ona umiera?

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę Was o kilka rad. Chciałbym przygotować się lepiej na kolejny grow.
Ten to Purple Haze (pp) sezon, kwitnie od ok miesiąca. Wcześniej walczyłem z wciornastkami olejkiem neem (nie wiem czy to bardziej szkodzi roślinie czy pomaga).
Później troche motywacja opadła, czasu mniej i lekko ją zaniedbałem. I mamy co mamy. Wygląda jakby już sie żegnała ze swoimi świtatem w boxie..
Chciałem zapytać Was o kilka problemów, które występowały w każdej roślinie, a mianowicie:
popalone końcówki liści, zawijanie się liści w szpony (to jest najgorsze) oraz niewielki rozmiar (ale też nie karły)
Ziemia Plargon light mix
Odżywki: bloom, grow, calmag od plargona, root i zyme od hesi
Lampa: MHts600
Wilgotność: 35-40% (nie mam nawilżacza)
Myślę, że największy problem mam z podlewaniem, leje nieregularnie, czasem codziennie mniej, czasem jak opadnie to więcej. Odżywki daje tyle co zalecają lub mniej ale też troche na oko..
Wiele osób sugerowało problem z ph i blokadę, ale wg dostępnych narzędzi które mam, ph jest w normie, innej opcji nie mam żeby sprawdzić, a miernika za 500zł nie kupię.
Z plusów, udało się zrobić fim i lst+siatka co pokazało więcej topków więc to na pewno będę powtażał. 
Dodam, że boks stoi w miejscu, gdzie temp w boksie wacha się w ciągu doby o jakieś 10 stopni. Filtra węglowego brak jeli ma to znaczenie. 
Czego nie robić, co zmienić? 
Myślę o Biotabs aby zniwelować problem dawkowania odżywek, ziemię też zmienię na biobizza, bo może coś z tą było nie tak..
Sory że przydługawo i szczegółowo, ale szukam rozwiązania. Pomóżcie mi to rozkminić, bo fun jest jak idzie, a jak nie idzie to sie odechciewa.. a to fajna sprawa jest 😉

New Project (43).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu nie zagrało, choć mam bardzo małą wiedzę, to moją odp traktuj z przymrużeniem oka:D

1. Wilgotność za mała, ktoś tu wrzucał tabelkę jaka najlepsza jest wilgotność w stosunku do temperatury. Na flo 40% wydaje się nie być zła, ale na wegu już tak.

2.Robactwo na pewno ją podniszczyło, w końcu żeruje na roślinę i kradnie jej substancje odżywcze + chemia też pewnie stresuje roślinę.

3. Żonglerka odżywkami nie sprzyja roślinie, szczególnie jak masz przykładowo do odmierzenia 1ml na litr, bez strzykawki to równie dobrze możesz niechcący wlać 3ml i nie zauważysz. Wtedy roślina może mieć za dużo jednych pierwiastków, które blokują się z innymi nawzajem.

4. Podlewanie raz tak raz tak stresuje roślinę, szczególnie jakbyś miał lać codziennie. Wtedy błoto jest praktycznie cały czas w górnej części, a dół suchy jak wiór.

5. Wahania temp o 10⁰C to chyba lekko za dużo, bo o ile w dzień 28 stopni jest okej, to jak w nocy zarzucisz jej nagle poniżej 18, to na pewno nie będzie sprzyjać roślinie. Czytałem parę razy że najlepsze wahania to 5-6⁰C.

6. Filtr węglowy nie zmienia nic za bardzo oprócz tego, że po prostu daje po nosie z boxa. Najważniejszy jest przepływ powietrza + żeby też to powietrze miało sensowną jakość, a nie że papieros za papierosem wsysa growbox, bo np jarasz w tym pomieszczeniu.

Ale koniec końców nie wydaje mi się, żeby umierała, dużo osób na fotorelacji ma roślinki w takim stanie, bo się po prostu wyżera z wszystkiego. Ale nie wiem czy to nie za wcześnie na tak solidne wyżeranie, biorąc pod uwagę że to dopiero 1 msc flo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły ph metr za 18zl wystarczy 

Dawki rób strzykawka z apteki która kosztuje 20 gr. 

Kup nawilżacz powietrza - 20 zł na aaaa... Jak nie, to używaj zwykłych gąbek do mycia. Nasączasz i po prostu wkładasz. Musisz dbać o ph wody, bo jest to w sumie najważniejsza kwestia. 

Kup sobie też timmer abyś nie musiał ręcznie się z nimi bawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny @ZielonyTabaluga
Sory że nie odpisałem od razu, ale w sumie nad czym sie tu rozpisywać 🙂
Dzisiaj roślina wyleciała z boxa, postoi sobie na parapecie, jak zwykły kwiatek 🙂
Skończyła mi sie cierpliwość, nie rośnie, a wręcz malała.
Moje wnioski?
Główny problem wydaje mi się, wciornastki lub/i olejek neem. Bo jednak przy poprzednich krzakach aż tak to nie wyglądało.
Także, z tym olejkiem neem, każdy niby poleca, ale nie bardzo próbował, takie mam wrażenie powielane opinie.. 
A skąd taki wniosek? Bo wciornaski nadal żyją na krzaku, może troche mniej ale nadal na nim żerują. 
Nie mam pojęcia skąd się wzięły, jak i nadal nie mam pojęcia jak z nimi walczyć jeśli znowu sie pojawią. 
W tej kwestii przeszukałem forum i nie wiele sie dowiedziałem.
To tak dla potomnych 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boogie bardzo zależy od tego w jakim stanie jest roślina i jakie jest stadium porażenia przez insekty czy inne choroby. Wiadomo im szybciej zdiagnozujesz i w im lepszej kondycji będzie roślina, tym większe szanse na wyleczenie jej. Coś jak z ludźmi, jak raka odkryje się w stanie agonalnym, to nawet najlepsze leczenie na nic się zda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny I ja to wszystko rozumiem i akceptuje taki stan rzeczy, tylko pomimo względnie wczesnego zdiagnozowania, jednak nie odnalazłem dobrego sposobu na szkodniki, co do samego olejku neem też mam wątpliwośći, spróbowałem, nie pomogło, więcej próbwować nie będę, roślina dojechana, lecim dalej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boogie  sam w sumie nie poradziłem sobie kiedyś z ziemiórkami, pomimo że korzystałem ze wszystkich dostępnych porad, ale roślina była mega młoda. Najskuteczniej chyba walić po prostu chemią specjalistyczną w takie świństwa, gdyby nie działały pewno nikt by z nich nie korzystał, a przecież to całkiem fajny biznes

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...