Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny no ja powiem szczerze że lałem z biobizza tak algi, nawet heaven lałem. Różne rzeczy od dołu się podawało, ale woda sprawdza się najlepiej. Jak chcesz ze specyfikiem to po rancie. Ja się nie boję jak mam mokrą podłogę w namiocie. Poza tym zapewne zwróciłeś uwagę że podstawka wypełniona jest keramzytem na którym stoi growbag. I najpierw zraszam zewnętrzna część growbagu, obracając go wokół. Jak materiał nasiąknie, żeby nie przepuszczał z wewnątrz wody to leje po rancie, maks do połowy promienia. Robiąc okręgi. I nie mega strumieniem tylko jak najbardziej typowym zraszaniem. Długo to trwa ale mam pewność że spływa do dołu - to też fajnie widać na materiale. Ale siwy growbag jest potrzebny nie czarny 😉 to jak dodaje coś do wody. Bo samą wodą to mam wyjebane na podlanie, idzie z dołu bo ma być szybko 😁pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 to zostanę przy podlewaniu od dołu conajwyżej ukorzeniaczem activerą i bioheavenem, ale z tym drugim to po pewnym czasie, bo widziałem w składzie całą tablicę Mendelejewa nieruchomych pierwiastków, a dochodzenie do zdiagnozowania ich nadmiaru wykracza poza moją głowę :classic_biggrin: Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały ogrodek warzyw nie pryskanych (choć opryski z humus active papka robiłem) na razie tradycyjnie uprawianych organicznie, ale od przyszlego roku będę robił living soil pod warzywami. Ja syrop z piłem z cebuli na kaszel. Z mlodych pędów sosny tylko nalewkę robiłem. Ogólnie mi.sie podoba taki styl uprawy:

Kompostowanie bezpośrednio w donicy.

Tak, biotabs jest drogi, ale kilka lat uprawiam i różnymi sposobami, biotabs jest najłatwiejszy, i najskuteczniejszy, a za prostotę i jakość się płaci.

Czy uposledza growera - nie. Jeżeli możemy sobie ułatwić to trzeba, ja wiem że na jednej donicy nie masz różnicy, ale już przy większej ilości metrow musimy szanować swój czas.

Pumeks droższy, ale lepszy bo nie wypływa z czasem na powierzchnię jak perlit. Później na powierzchni perlitowej życia nie będzie.

Ja cały czas działam. Zniknąłem z tamtego forum wbrew swojej woli. Administracja usunęła mi konto za prorosyjskość. Dostałem ultimatum od # aka thecatinhell aka napalm aka slawuś "masz czas na zmianę nicka i usunięcie głowy Putina do końca dnia". Niby zmieniłem, ale zamordyzm napalma wziął górę i ten bez mrugnięcia okiem usunął mi konto... Zrobiło mi się przykro że ktoś moja kilku letnią pracę przekreślił jednym klikiem...

Chciałem ci to na prv napisać, ale nie mógłem wiadomości napisać, chyba masz blokadę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir rób swoje Mleko, podziel się czasami nowinkami. Ja na razie uprawę muszę na drugi plan odsunąć ze względów osobistych, ale wrócę 'silniejszy' i może jeszcze coś pokaże. Na razie postaram się jakoś dociągnąć co mam. Pozdro i z fartem Kolego 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścinka 25.06, przedwczesna ale doglądać mogę sam, a nie mogłem🤷🏻‍♂️ większość na przetwory, szczytowe szyszki w miarę twarde robiące kiełbie. Foty ostatnie jakie mam. Z fr na pestki wrzucę foty nie nasion a myślę roślin, 3 już na powierzchni. Trochę życia jeszcze ogarnę i myślę że do zoba🖐️

IMG_20230625_074643.jpg

IMG_20230625_074654.jpg

IMG_20230625_074721.jpg

IMG_20230625_074751.jpg

IMG_20230621_000704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...