Skocz do zawartości
Czujny87

PH wody

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie czy woda utrzymuje pH ?

i mam taki problem ze woda kranowa ma 8 pH po odstaniu 24 h Jak ja filtruje to ma 5,6 jak wy utrzymujecie pH w granicy 6/6.5 ?

i dużo mam podlewać sadzonki które jeszcze nie wyszły z ziemi doniczki 14 l ? I czy łac wokół czy na nasiono ?

 

Edytowane przez Czujny87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podgotować wodę przez 5 min w garnku i potem łyżka czy gazą ściągnij osad z powierzchni wody i potem po odstaniu zerknij ile ma pH. A co do podbicia pH to najłatwiej chyba kupić w growshopie buteleczkę do podbijania w górę pH, a jak nie to gdzieś tu na forum są bardziej naturalne sposoby, ale mniej trwałe. A co do podlewania to nasiona raczej podlej wokół, a jak już wyjdzie to po całej doniczce podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Czujny87 napisał:

i dużo mam podlewać sadzonki które jeszcze nie wyszły z ziemi doniczki 14 l ? I czy łac wokół czy na nasiono ?

lej na nasiono i wokół, musi być wilgoć żeby roślina wykiełkowała 

Edytowane przez Kibic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny a jak już masz pH 6,3 to ona spadnie bądź się podwyższy czy stoi w miejscu ?

mam nawóz canna pH - i czy on służy do regulacji wody ? Czy do ziemi ?

Edytowane przez Czujny87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...