Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

To mój pierwszy wpis na forum. Do tej pory  byłem tylko czytelnikiem, ale zbyt bardzo kusiło by urodzić coś swojego i akurat nadarzyła się okazja:D

 

1. Wstęp

Sprawa wygląda następująco, w paleniu znalazły się 2 nasionka(w pełni noname niestety) i tak bardzo szkoda mi było je wyrzucić, że musiałem je zasadzić. Jedno z nich uśmiercił zgorzel siewek, ziemiórki nie wybaczyły mi błędów przelania i nieodpowiedniej ziemi. Drugie nasionko wystrzeliło po tym jak wyciągnąłem wnioski i poczytałem solidnie Wasze forum, lecz niestety moje dziecię rośnie w doniczce na podłodze w pokoju. Zachowanie pełnej higieny pokoju, 25 stopni przy wilgotności 65% i wzburzony kurz, który zajada oczyszczacz powietrza w postaci mojego nosa i oczu sprawia, że wydaje mi się że zaraz to ja zacznę puszczać korzenie i zaczną mi uszy rosnąć jako liście wiatrakowe:D Potrzebuję growboxa, roślinie brakowało i nadal brakuje światła przez co się wyciągnęła i trochę powyginała łodygę, zamiast stać prosto jak nie powiem co.

Jak na razie chcę się poduczyć na ów roślinie, zamierzam pilnować wszelkich wytycznych z poradników, pobawić się trochę w trening i wyhodować jak największego bydlaka, nawet jakby okazał się mieć jajca. Docelowo chciałbym w przyszłości max 2 solidne rośliny w growboxie. 

 

2. Opis problemu

•GROWBOX

Chciałbym boxa, w którym mógłbym wyhodować jedno jajco w jak największym stopniu, bez względu na potrzebny czas, ale chciałbym też, by ten box w przyszłości pozwolił mi po "szkoleniu" zmieścić w nim 2 rośliny dość duże i przeciągnięte w czasie. 

•OŚWIETLENIE

W grę wchodzi tylko i wyłącznie oświetlenie LED ze względu na pomieszczenie, w którym znajdować się będzie growbox (pokój 20m², w którym pracuję i śpię, najbezpieczniejsze miejsce:D).

Upatrzyłem sobie dwie lampki:

-SF1000 100W

-Mars Hydro TS1000 150W

 

3. Pytania

- Jaki rozmiar growboxa polecacie? Chciałbym móc w nim zmieścić nawilżacz powietrza KERCH ULTRASONIC 4.8L 30W (o ile byłby potrzebny) no i wiadomo wiatrak mieszający, który też już mam. Czy taki growbox z reguły powinien być prostokątny na taką ilość roślinek? 

- Ciężko mi zrozumieć zasadę działania tych ledów, prawie w każdym poście widzę, że moc ledów dostosowujemy w pełni do metrażu. Dlaczego wyżej wymienione LEDY SF i Mars Hydro są często przyrównywane do siebie, kiedy Mars ma o 50% więcej mocy?

- Czytałem że SF mają Samsungowe diody, ale czy rzeczywiście marka robi aż taką różnice w cenie? 

- Z kolei sugerując się samymi lumenami, to znowu SF ma o 50% więcej niż Mars Hydro, skąd taki rozstrzał w parametrach, kiedy technologia jest praktycznie taka sama🤕?

 

Zależy mi na tym, by w miarę możliwości sprzęt był ogólnodostępny, mieszkam blisko jednego z większych miast i chciałbym osobiście odebrać sprzęt na miejscu w growshopie, za gotówkę, tak jak polecał Wasz najaktywniejszy mentor na forum z fajnym samochodem na profilowym!:D

Dziękuję z góry za porady!

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Jaki rozmiar growboxa polecacie? Chciałbym móc w nim zmieścić nawilżacz powietrza KERCH ULTRASONIC 4.8L 30W (o ile byłby potrzebny) no i wiadomo wiatrak mieszający, który też już mam. Czy taki growbox z reguły powinien być prostokątny na taką ilość roślinek? 

spraw sobie 60x40cm jak chcesz dwie rośliny

4 godziny temu, Bob drzewny napisał:

- Ciężko mi zrozumieć zasadę działania tych ledów, prawie w każdym poście widzę, że moc ledów dostosowujemy w pełni do metrażu. Dlaczego wyżej wymienione LEDY SF i Mars Hydro są często przyrównywane do siebie, kiedy Mars ma o 50% więcej mocy?

- Czytałem że SF mają Samsungowe diody, ale czy rzeczywiście marka robi aż taką różnice w cenie? 

- Z kolei sugerując się samymi lumenami, to znowu SF ma o 50% więcej niż Mars Hydro, skąd taki rozstrzał w parametrach, kiedy technologia jest praktycznie taka sama🤕?

bierz który tańszy panel, są podobnej klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60×40×120 będzie w porządku na wysokość i nie braknie miejsca? Oczywiście biorąc pod uwagę wersję przyszłościową już z dwiema roślinami i małym trenowaniem. Niestety brak wyższych o tej powierzchni w sklepie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bob drzewny napisał:

60×40×120 będzie w porządku na wysokość i nie braknie miejsca?

jak braknie to trenujesz i się zmieści jak w pc boksach uprawiają hodowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba mam dobrane wszystko wstępnie. Gdyby potomni potrzebowali albo miałby ktoś zastrzeżenia co do doboru sprzętu, to niżej wrzucam co siądzie w boxie:

Namiot: RoyalRoom Classic C60S 60×40×120cm

Oświetlenie: SPIDERFARMER LED SF-1000 100W + zawieszki stalowe

Wentylacja: Wentylator Mixed 100 EU-V Dwubiegunowy fi100 + opaska zaciskowa + przewód wentylacyjny ALU Miękki 100mm

Filtr węglowy: Prima Klima Filtr ECO 160-240 M3/H, fi100 

Wiatrak mieszający: Jak na razie od Baseusa na USB 3W, całkiem nieźle dmucha wbrew pozorom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ja bym dołożył trochę i zakupił 60x60x160 odpada ci problem wysokości. 

Mieszający coś porządnego kup przeznaczonego do tego typu miejsc wysoka wilgotność przede wszystkim. Poza tym ten wiatrak będzie chodzić 24h więc musi być niezawodny, żebyś nie spalił swojego kącika. 

Co do światła, inwestował bym w Marsa lub na taką powierzchnię lub sam zrobił światło z żyrandoleda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś z Baseususa i już chodzi 4 miesiące bez przerwy, nawet jak po ścianach płynęła woda... miał być tylko na chwilę a został dłużej 🙂

Wentylator samochodowy bezprzewodowy Baseus wiatrak z uchwytem na… - ProLine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie kupiłem wstęp, z budżetu na wszystko rzędu 1200 nagle się pojawiło 2000 i nie chce przestać rosnąć:D Bardzo dziękuję za podpowiedzi, poczytałem trochę na niemieckich i amerykańskich forach i przeważająca większość postawiła na Hydro Marsa 150W w porównaniu do Spidera 100W. Przekonał mnie też kompleksowy test jakiegoś tam chłopka co zajmuje się zawodowo recenzjami oświetlenia (człowiek by nie pomyślał, że może istnieć taki zawód😄).

Na ten moment wygląda to tak:

Growbox: RoyalRoom Classic C60 60×60×160cm

Oświetlenie: Mars Hydro ts 1000 150W

Wentylacja: Wentylator Mixed-Flo 125 EU-V 220/280 Mh3 Fi125

Filtr węglowy: Prima Klima Filtr ECO 240-360 M3/H, Fi125mm

Wiatrak, nawilżacz: bez zmian

Ale napotkałem całkiem nieprzyjemny problem, czy ten wentyl wydmuchujący musi być tak cholernie głośny:(? Połączenie wygląda na zasadzie Filtr->Przewód Wentylacyjny ALU/PVC Fi127mm 1.5m (wygięty pod kątem 90⁰ od filtra do Wentylatora)->Wentylator->Przewód Wentylacyjny ten co wyżej 0.5m długości wywalony na zewnątrz boxa. Główny hałas dobiega z okolic filtra węglowego i rzecz jasna z rury wydechowej. Jest szansa drastycznie zmniejszyć ten hałas nie wymieniając sprzętu? Łączenia są wykonane za pomocą obejmy metalowej, więc strzelam że możnaby to wcześniej taśmą jakąś pokleić przed założeniem obejmy, żeby nie lapało lewego powietrza. W grę wchodzi również tłumik akustyczny na zewnątrz, ale to znów dodatkowe koszta, a nie wiem czy gra warta świeczki, bo jak hałas spadnie o 10% to nadal baaardzo ciężko będzie zasnąć😁 A może problemem głównym jest zawijas pod kątem 90⁰? Trochę poczytałem i sam nie wiem, bo jedni piszą o dodatkowych skrzynkach poza boxem, drudzy że kupili tłumik 60cm i g*wno daje.

 

 

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kanał izolowany wystarczy. Ja już robiłem test u siebie i metr takiego kanału między wyjściem wenta a filtrem w zupełności wystarczy. Elegancko tłumi nawet głośniejszy wiatrak.

@Bob drzewny postaw na taką kombinacje jak ja(wydaje się sensowną bo oszczędza miejsce w środku) z boxa kanał--- wentylator ---- filtr. Ja mam oba kanały wytłumione. Co prawda filtra jeszcze nie podłączam bo nie trzeba ale jak już będzie trzeba to wpinam tylko niecały metr tego kanału między wenta i filtr i z głowy.

Jak masz taki went to nie musi zapierdalać na takich obrotach żeby go było słychać bo nie ma takiej potrzeby.

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...