Skocz do zawartości
joda65

złożenie zestawu growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie chciałbym złożyć zestaw(box plus reszta aparatury) do 1800 zł wysokość może być do 220cm wymiary pomieszczenia to 220x200 był by bardzo blisko okna . Myślałem o 8 roślinach. Czy jest szansa złożyć coś w tej cenie lub kupić gotowy zestaw co widzę większość odradza . W sklepie zaproponowano mi coś takiego https://www.growbox.pl/pl/products/zestaw-hydro-shoot-120-600w-najwyzsza-jakosc-na-kazda-kieszen-3547#

Edytowane przez joda65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 roślin to gdzieś 80x80 powierzchnia.... porządny LED to z 1500zł.

Czemu ma być bardzo blisko okna?

Niektóre growshopy mają nawet konfiguratory zestawów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być blisko okna on będzie blisko okna bo taki jest układ pomieszczenia a podałem tą informację ponieważ jestem początkujący jeśli chodzi o indoor i nie wiem czy taka informacja może być znaczącą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie LED tylko HPS by był.

Oprócz tego analogowego programatora to na moje oko zestaw jest OK. Jakiś termometr jeszcze dodać i wentylator mieszający bo nie widzę.

Poczekamy co inni jeszcze powiedzą😉

Wiesz, że przy tym HPSie za 3 miesiące wyjdzie ok 1600pln za prąd? Wiem bo sam używam 400W 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam bardziej doświadczonych 😊 ogólnie cały mój budżet z nasionami i nawozami to 2500 zł no na pewno wolałbym kupić droższa lampę a zaoszczędzić na prądzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500pln to jest LED (Lumatek) jakiego mam upatrzonego pod swoja powierzchnię 80x80. A Ty widzę, że 120x120... to nie będą tanie rzeczy.

Nie ma tam filtra w tym zestawie ale dali wentylator za 400pln.

Ja bym wziął takie coś https://www.growtent.pl/product-pol-2957-Zestaw-wentylacyjny-Axial-flo-125mm-243m3-h-filtr-Croco-160-240m3.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

bo akurat mam taki wentylator + regulator obrotów i chyba na jakieś 30% on chodzi. Ale wentylator powinno się dobierać wyliczając jaką ma mieć wydajność ze wzoru. Ja już zapomniałem ten wzór 🙂

 

Pobawiłem się trochę.... https://www.growcreator.eu/podstawowy/akcesoria?configuratorId=1037

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był byś wstanie złożyć mi coś właśnie na 8 roślin według twojego uznania do tych max 2tys żeby to hulało jak trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dalem coś przykładowego... Nie znam tych firm co robią te tańsze HPSy, dopiero się wdrażam po dłuższej przerwie. Nie chciał bym Ci źle doradzić. Sobie pewnie bym tak kupił a martwił się później i improwizował 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...