Skocz do zawartości
wiggle2

Nagłe pogorszenie stanu roślin.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam spory problem z roślinami. Wyjechałem na 8 dni. Przed wyjazdem rośliny były zdrowe, poza drobnymi ubytkami w liściach spowodowanymi przez szkodniki (która wydawało mi się wyeliminowałem w większości). Ósmego dnia zaraz po przyjeździe poszedłem zobaczyć ich rozwój i niestety stan jaki zostałem nie napawa optymizmem.

 

Pierwsza zasadzona dnia 30 kwietnia 2019 roku to DUTCH PASSION - Auto Daiquiri Lime Jej stan obrazują załączone zdjęcia.

 

Druga roślina zasadzona dnia 30 kwietnia 2019 roku to Blackberry Auto od Fastbuds. Jej stan również obrazują załączone zdjęcia.

 

Tak jak napisałem stan roślin pogorszył się w trakcie 8 ostatnich dni. Rośliny przesadzone do spotu z glebą o ph 6,0-6,5 wymieszaną z perlitem. Nawoziłem je raz w tygodniu nawozem Advanced Nutrients Grow i uniwersalnym nawozem (o składzie azot (N) – 1,5%, fosfor (P2O5) – 0,5%, potas (K2O) – 1%), a ostatnie trzy tygodnie za radą forumowiczów sypałem granulat z potasem i fosforem. Ponadto Stosowałem raz w tygodniu w formie sprayu środki ochrony roślin w postaci 1) Agricolle Spray - przed mączniakiem prawdziwym i szarą pleśnią oraz 2) Agricolle Spray przed mszycami i przędziorkami.

 

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu przyczyn takiego stanu roślin. Ostatnimi dniami na pomorzu gdzie rośliny rosną są bardzo duże opady, średnio raz na dwa/trzy dni i być może to ma też negatywny wpływ. Czy widzicie szanse na powrót roślin do normalnego stanu, a jeśli nie to czy tez lepiej ściąć je już teraz. To moja pierwsza uprawa i okiem amatora wydaje mi się, że trichomy jeszcze nie przedstawiają idealnego stanu, ale wiadomo lepsze coś niż nic.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

photo_2019-08-08_10-12-24.jpg

photo_2019-08-08_10-12-35.jpg

photo_2019-08-08_10-12-38.jpg

photo_2019-08-08_10-12-41.jpg

photo_2019-08-08_10-12-43.jpg

photo_2019-08-08_10-12-46.jpg

photo_2019-08-08_10-12-50.jpg

photo_2019-08-08_10-12-55.jpg

photo_2019-08-08_10-13-00.jpg

photo_2019-08-08_10-13-03.jpg

photo_2019-08-08_10-13-05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiggle2 te liście tak pousychały bo prawdopodobnie mało azotu w glebie miałeś, na kwitnieniu roślina też potrzebuje azot aby budować topy, azot został wysysany z liści aby topy były budowane i trzeba było trochę nawozem z azotem traktować aby tak szybko nie żółkły liście, przez co pousychały i teraz radze ci ścinać bo może łatwo pojawiać się pleśń więc można ścinać nawet jak masz mleczne triochomy będzie co najwyżej inaczej kopało

Edytowane przez Sanczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym ścinał to co jest ze względu na tą pleśń która łatwo może się pojawić albo już może tam gdzieś pod topkiem być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...