Skocz do zawartości
Boogie

Kilka pytań o uprawę konopi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka różnych pytań, które mi spokoju nie dają, proszę o odpowiedzi i wyrozumiałość 🙂

1. Czy wciornastki opóźniają wzrost rośliny?

2. Czy po pozbyciu się ich olejkiem neem, trzeba coś zrobić? Roślina cierpi po inwazji robali? Może być jakaś przyblokowana?

3. Moje krzaki generalnie są małe. Czy brak wyciągu/filtra i bezpośredniego dostępu do świeżego powietrza może mieć na to wpływ? Box otwieram codziennie, powietrze z pomieszczenia wtłaczane też jest wentylatorem. Mieszalny też jest. Czy to przez > patrz punkt #1

4. Szpony na liściach się robią praktycznie na każdej ale w późniejszym etapie. Od czego to może być? pH jest raczej w normie. Nawożenie zgodne z zaleceniami. Czy to też może być spowodowane przez > punkt #1

5. Czy regulatorem obrotów, zmniejszę prędkość, a tym samym głośność wentylatora mieszalniczego?

6. Ile można trzymać fotoperioda na wegu? Minął mi 3 miesiąc, a krzak nadal mały, liściasty ale malutki. Nie przelaczałem bo:  automat jeszcze dochodzi oraz patrz #2. Ale obawiam się, że 3 miechy to już długo i myślę żeby go flipnąć.

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boogie

1. Gdy są dłużej na roślinie to tak, mogą opóźniać wzrost, wciornastki przebijają liście i wysysają składniki odżywcze.  Liście robią się brązowe, tempo wzrostu spada.

2. Może dochodzić do siebie jak dostała w kość mocno.

3. Na co wpływ? że pojawiły się robale? jakiś może mieć wpływ 

4. Bez zdjęcia to sobie można wróżyć  

5. Jak zmniejszysz prędkość to i głośność zmniejszy się

6. Trzymać fotoperioda możesz ile chcesz, 3 miechy na wegu to by się nie zmieścił w boksie coś pewnie lipa z tym krzakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Dzięki za odpowiedz. No lipa lipa, jak z każdym jak narazie. Póki co daleko mi do tych z fotorelacji i nie do końca wiem czemu. Wiem że robie błędy, ale mam wrażenie że coś jest jeszcze..
Jest jeszcze opcja że coś z przesadzaniem robię źle. Kolejną chyba potraktuję odrazu do docelowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...