Skocz do zawartości
Tomiq2

Potrzebuje pomocy w wyborze wielkości doniczek i ilości roślin w moim namiocie Hydromars 100x100x180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy w wyborze doniczek i ilości roślin do namiotu.

w temacie namiot który posiadam czuli hydro mars 100x100x180. Lampa led hydro mars hydro fc 450 watt z regulacja mocy światła.

 

Zastanawiam się jaki układ będzie najlepszy.

myslalem żeby posadzić dwie roślinki przy uzyciu SCROG (siateczki która pomogła by mi trenować rośliny). Mam zamiar zasadzić szybkie automaty max kwit 70-75dni. 
 

i ilu litrowe doniczki powinienem wybrać?
 

co o tym myślicie?

Edytowane przez Tomiq2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 na taką powierzchnię będzie mało ekonomicznie.... moim zdaniem.

A po tych szybkich automatach to za dużej szybkości się nie spodziewaj 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobry scrog to by była jedna sezonówka na metr i donica 50-60L do tego z 2-3 miesiące wega. 😄 W innym wypadku dałbym 3-4 sezonówki po 10-15L bez siatki tylko fim, lub topping i lst. Ponoć im większa donica tym więcej korzeni, ale czytałem też opinie, że przy automatach większej doniczki niż 15L nie ma większego sensu dawać, bo szybko zaczynają kwitnąć i mogą nie zdążyć wykorzystać całej przestrzeni na korzeń. Osobiście widziałem dzienniki, gdzie ktoś dawał i po 60L na automata, a zbierał 100g. Także w przypadku automatatów dałbym 4 x 11-15L maks, ale to tylko moja opinia nie musisz się nią sugerować. 😄 ^^ 

Pozdro :yummy:

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28/12/2022 o 16:10, Prograss napisał:

Moim zdaniem dobry scrog to by była jedna sezonówka na metr i donica 50-60L do tego z 2-3 miesiące wega. 😄 W innym wypadku dałbym 3-4 sezonówki po 10-15L bez siatki tylko fim, lub topping i lst. Ponoć im większa donica tym więcej korzeni, ale czytałem też opinie, że przy automatach większej doniczki niż 15L nie ma większego sensu dawać, bo szybko zaczynają kwitnąć i mogą nie zdążyć wykorzystać całej przestrzeni na korzeń. Osobiście widziałem dzienniki, gdzie ktoś dawał i po 60L na automata, a zbierał 100g. Także w przypadku automatatów dałbym 4 x 11-15L maks, ale to tylko moja opinia nie musisz się nią sugerować. 😄 ^^ 

Pozdro :yummy:

Okey czyli dam 4 roślinki bez scroga, donice po 15l topping lub fim z nawozami od biobozz. Zamówiłem nasionka automaty kwitnienie max do 70-75 dni. Powinienem z nich wycisnąć z 150 gram. Ostatnio trzymałem 2 roślinki na wegu 4 miesiące wyszło mi po suszeniu około 150 gram. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...