Skocz do zawartości
MexicO

Podlewanie nawozami

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem dużo artykułów na temat nawozów i czasu kiedy zacząć ( ok 3 tyg ) ale natrafiłem też na to że niektórzy zaczynaja po 3-4dniach od wzejścia delikatnie dodawać ukorzeniacz .... Czy to nie zaszkodzi? Czy można się bez tego obejść a jeśli nie to kiedy zacząć dodawać ...? Proszę o jakoś podpowiedź .z góry dziękuję ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ok Dzięki ...Sorki że tak głowę zawracałem ale mam jeszcze jedno pytanko mam oświetlenie 400 hps box ma 2m wysokości i już teraz na samym dole w małych doniczkach uzyskuje temperaturę po 28°C przy 12h po nocy w boxie mam 19/21 czy to jest odpowiednie? Czy raczej wietrzyć trochę box i schodzić do 25°C ? I jak w dalszym cyklu jak będą większe rośliny nie będzie im za Ciepło ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wysoko ta lampa wisi od szczytów?

29 stopni to jest zdaje się graniczna temperatura.

Jak one zaczną kwitnąć to cały zapach pójdzie Ci na pomieszczenie przy tym wietrzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym chyba będzie problem bo lampa wisi na samej górze może z 10cm to max jak mogę ją unieść ... A doniczki stoją 10cm od podłogi boxa ... Nie spodziewałem się takiego grzania .... Może dodać drugi wiatrak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się experci wypowiedzą ale to jest za wysoko. Ja trzymam ok 40cm nad szczytami swoje 400W... ale u mnie jest problem w druga stronę... za zimno 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę zastosować reflektor wentylowany ? I podłączyć w kolejności " filtr +reflektor + wiatrak" ? ... I jeśli obniże temperaturę w ten sposób do 24-25°C to rozumiem że zostawić światło jak wisi do tej pory ??? Tak wyglądaja mniej więcej wszystkie od wsadzenia w ziemię 23 grudnia czy prawidłowo ? Z góry dziękuję za pomoc  

IMG20221227132634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MexicO trochę wyciągnięte więc obniżyć trochę jeśli będzie można 

Przykład podłączenia odbłyśnika wentylowanego 

jak-zamontowac-cool-tube-growbox.jpg

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lampa prawie 2 metry nad roślinami to tak nie może być... Są w googlach różne tabele jak wysoko HPS powinien wisieć.... 50-80cm max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłącze cooltube  i zobaczymy co uzyskam .... Wtedy będę wiedział czy i o ile będę mógł obniżyć .... Napisze jutro jakie rezultaty dał zabieg .. a co do 50 -80 cm nad roślinami to myślę że jeśli taka dał bym wysokość to by mi je na bank podpaliło temperaturą .... Zobaczymy teraz wiem co i jak .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MexicO napisał:

a co do 50 -80 cm nad roślinami to myślę że jeśli taka dał bym wysokość to by mi je na bank podpaliło temperaturą

Ja mam 30-40cm.... ale wszystko jest w fazie testów chociaż grow za miesiąc dojdzie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...