Skocz do zawartości
sopel

Witam Zielonych! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

nie no właśnie mikro 😉 nie bardzo wiem od czego zacząć. wyobrażam sobie mały growbox (1 max 2 roślinki)w domu i plon ze 3 razy do roku. chciałbym być samowystarczalny w temacie. już dawno znudziła mnie rynkowa jakość i monotonia. tęsknie za błyszczącymi od żywicy topami bo to coraz większy problem żeby je dostać. nie spieszy mi się bo od zawsze wspieram lokalne rynki ale myślę, że w końcu warto wziąć sprawy w swoje ręce. nie chcę żałować na nasiona ani na sprzęt bo przekonałem się wielokrotnie, że za jakość się po prostu płaci. co Wy na to? widzicie to tak jak ja? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt i nasiona pewnie się zwrócą. Za jakość się płaci jak to się mówi. Zależy z jaką wiedzą wystartujesz. Lepiej mieć swoje wiadomo, ale też za to istnieje jakiś % ryzyka przypału jak się nie pofarci, a wtedy można być na minus i to ostro. Ale na szczęście policja w Polsce to w większości kompletni idioci, także bym się tym nie martwił.🙂 Kto nie ryzykuje szampana nie pije.😄

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc.. wiedzę cały czas staram się poszerzać. z informacji które przeglądam wnioskuję, że najbardziej interesowała by mnie uprawa indor z ziaren automatyzowanych. Ile jest plonu średnio z takiej jednej rośliny? myślę, że co innego to to co podaje producent nasion a co innego praktyka. czy to dobry pomysł kupić wszystko na początek i próbować czy skorzystać z jakichś pewnych rozwiązań żeby w krótkim czasie cieszyć się mocą? czy mój pomysł z pojedynczymi roślinami ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!
Na ilośc plonu wpływa duzo czynników, ale najbardziej sam grower 🙂
Nie popełniasz błędów, to masz dużo. Zależy jakiej wielkości będą doniczki, światło i twoja intuicja wraz z ręką do panienek 🙂
Widziałem typa, co trzy razy pod rząd wyciągnął z pc boxa 50/60g (dodam, że miał prostokątną donicę i podzielił ją szczelnie na pół (dwie rośliny w 1 donicy).
Jak to się mówi, trening czyni mistrza. Sam jestem fanem mikro upraw i mam boxa o wymiara nie wiele większych jak pc box (mniej więcej 22x46x55). 
Udanej zabawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...