Skocz do zawartości
opalonycham

Niska wilgotność podczas pierwszych dni rosliny

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

box teraz: 40x40x120, docelowy 40x80x160

led 60w  ledam 30cm od szczytu rosliny 

doniczki: małe eazy plug x4 (4 dni od wyjścia maja)

 

Probłem jest taki ze mam wilgotność 40-45% temp 21-22 przy włączonym nawilżaczu ultradźwiękowym. Nawet jak do boxa dawałem nawilżacz, robił mgłę na cały namiot wilgotność i tak nie przekraczała 50%. Wyciąg mam teraz komputerowy, mogę  też dać  silenta super quiet Maksymalna wydajność [m3/h] 100, wlot mam pasywny, próbowałem nawilżaczem dmuchać ale niewiele daje, temp w pokoju klima na 22-23 jest pod sciana to moze miec te 21 powiedzmy

Probowalem dawac do wiekszego boxa, powiesilem wielki recznik w boksie namoczony, kombinowałem z wysokoscia podloza, np lampa na sama gore i roslinki tez jak najwyzej. 

Mgiełka z ultradźwiękowego 25w nawilżacza lekko ochładza powietrze dlatego czasem w boksie jest 20 stopni, myslalem kupic jakiś tani parowy nawilżacz, ponoć podbija temperature

Suchosc w pokoju mam pewnie na poziomie 35-40

Co zrobić? Wykorzystam kazda rade sugestie 

Już troche sie z tym męczę i w sumie zrezygnowany przychodzę się pytac 😄 

 

Higroskop mam vf krakow, niedawno kupiony, jak się kąpałem wziąłem go do lazienki zrobić mu test, przy zaparowanej lazience pokazał cos pod 100% wiec chyba dziala? Czytalem ze od temp powietrza zalezy ile wilgosci moze tam byc

 

teraz podczas lekkiego dostarczania nawilżonego powietrza w wlot pasywny + komputerowy wyciąg mając minimalną mgiełkę wtłaczaną mam 20 stopni i 42% wilgotność

 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Moge go włączyć tak ze cały namiot bedzie w parze + bedzie ociekać po tych eazy plugach, ale czy to nie za duzo? I jak tam dam higrometr to pokazuje i tak max te 50% wilgotności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju wilgotność utrzymuje się w okolicy 40%, w boxie wystarczy podlać rośliny, by zwiększyć wilgotność ponad tą w pokoju. Więc stawiam że masz spieprzony termometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opalonycham wyłącz wentylatory i zamknij box szczelnie, to będziesz miał wysoką wilgotność

I filtr węglowy wyciągnij, póki co to zapachu takiego nie ma, a filtr dostaje od wilgoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tą wilgotność to musisz przy zamknietym namiocie odczytywać ale zaraz po otwarciu. Bo po chwili wilgotność zaraz po otwarciu się zmienia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...