Skocz do zawartości
Lesnyogrodnik444

Ozonowanie podczas suszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, czy ozonowanie podczas suszenia to dobry pomysł ? Suszenie odbywa się w altance, mam piecyk elektryczny temperatura w przedziale 17-21 st. Wilgotność na te chwile 70% Myśle nad użyciem ozonatora, teoretycznie zabija pleśń i dezynfekuje, pytanie tylko czy nie zaszkodzi kwiatom, szperalem w necie i nic konkretnego nie znalazłem. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam się nawdychał, skoro już nie napisał ;)

A szkoda, bo zostały mi jakieś 2 tygodnie do zbiorów i przypętał się przędziorek (spryskiwałem roztworem z czosnku - od razu mówię, że szkoda czasu - zanim dotarł Dobroczynek Kalifornijski. Zawiesiłem dwie saszetki, bo krzak spory, no i g...no. Albo zawartość saszetek jest martwa albo leniwa, bo coraz większy problem z przędziorkiem). Przypomniałem sobie, że mam ozonator i myślałem, że znalazłem rozwiązanie, ale problem w tym, że część trichomów jest już mleczna i nie wiem czy ryzykować z tym ozonatorem, czy liczyć na to, że krzak wytrwa do zbiorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęcia akurat. Temat ogólnie zdiagnozowany i na bank mam przędziorka. Krzak ma jakieś 2 metry i mniej więcej 1/4  - 1/3 liści już jest mniej lub bardziej biała. Staram się ręcznie usuwać pajęczynki i to gówno z liści, ale to syzyfowa praca. Zostało mi już tylko ozonowanie jeśli mam zwalczyć tego przędziorka. Nawet biedronkę przytargałem do tej piwnicy, ale trafiła się chyba jakaś idiotka, bo najpierw 2 razy spadła na glebę z liścia (oczywiście na grzbiet), a teraz jej nigdzie nie widzę. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że to ona zeżarła Dobroczynka i zdechła z przejedzenia, a przędziorek został 😉

Tak wyglądał po eksmisji z balkonu 😉

IMG_20241015_205840.jpg

Edytowane przez Avocem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...