Skocz do zawartości
MiszX

Prążki na topach

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Słyszałem że prążki/włoski (nie wiem jak to się fachowo nazywa) są wyznacznikiem dojrzałości rośliny. U mnie sprawa wygląda tak, że miały być automaty. Nie mam pewności czy to automaty bo ze wzrostem i kwitnieniem się nie spieszyły. Flo trwa już kilka ładnych tygodni ale nie jest bardzo obfite. Do tego ostatnio rozrost topów jakby przyhamował, liście zaczynają żółknąć. Wyżej wymienione prążki stały się mocno brunatne, żeby nie powiedzieć brązowe. Czy to oznaka że roślina mimo swoich rozmiarów już dojrzała? Dodam że wydziela naprawę przyjemny aromat, a topy stały się żywiczne. 

Trichomy mają barwe przejźroczyście mleczną. 

Warto to jeszcze trzymac? Roślinka typowo balkonowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd my to mamy u licha wiedzieć skoro fotki żadnej nie załączyłeś? kula mi podpowiada, że za wcześnie jeszcze - o ile te trichomy są takie jak opisujesz; czekaj na pierwsze bursztyny i wtedy ścinaj

 

65295d4ec17f9bf0f62024617603616e.jpg

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bingobum napisał:

a skąd my to mamy u licha wiedzieć skoro fotki żadnej nie załączyłeś? kula mi podpowiada, że za wcześnie jeszcze - o ile te trichomy są takie jak opisujesz; czekaj na pierwsze bursztyny i wtedy ścinaj

 

65295d4ec17f9bf0f62024617603616e.jpg

Zasadniczo chciałem się tylko mniej więcej ogólnie dowiedzieć jak to wygląda i czy warto sugerować się kolorem prążków. Roślinę i tak będę jeszcze trzymał minimum do połowy miesiąca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o "włoskach" (słupkach)? ich ciemnienie mówi o tym, że dojrzewanie się kończy aczkolwiek lepiej kierować się bezpośrednio wyglądem trichomów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum Tak dokładnie o słupkach. Poniżej zdjęcie jak prezentuję się jeden z topków. Niestety na chwilę obecną nie dysponuje lepszym foto. Za kilka h podeślę lepsze.

Screenshot_20221003-175333_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...