Skocz do zawartości
poczogrodnik00

Najprawdopodobniej niedobór azotu, proszę o radę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie oszukuję jestem załamany początek kwitnienia a tutaj już takie problemy a gdzie plecha :( Co dwa dni wpadam na spota i minimum 2 liście muszę wyciąć u każdej roślinki bo robią się bronzowe.

Stosuje biobizz trypack, fish mix stosuje również oprysk przy każdym polewaniu na liście (głównie spód liści) a roślinki ukazują już teraz spory niedobór azotu, dodatkowo teraz ma u mnie padać przez dwa tygodnie z przerwami 1 dniowymi :classic_angry:

Przeczytałem że rośliny dodatkowo jak są osłabione łatwiej biorą plechę.

Poleciła by coś doświadczona osoba, co mogę zrobić by w ogóle co kolwiek zebrać :/

 

Moje pytania brzmią:

Czy lać go do końca zwiększając dawki czy przerzucić się na jakiś mineralny?
Czy lejąc go nadal jak lałem np. zabezpieczyć ziemię jakąś folią by deszcz nie wypłukiwał minerałów?

Kilka zdjęć:

 

123.jpg

1234.jpg

12345.jpg

333.jpg

Edytowane przez poczogrodnik00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordko tyle ich jest że nie ma co panikować, bo na sto pro coś wyłapiesz, możesz dawke nawozu zwiększyć z biobizzu  ale obstawiam, że to przez suszę głównie, podlewasz regularnie ? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podlewam regularnie, staram też się po każdym deszczu podlać i opryskać roślinkę. No jest tu lekka panika bo połowa liści wiatrakowych już poszła i leci nadal zółkną kolejne stopniowo coraz wyżej,  dodatkowo najniższe szczyty całe robią się żółte :/ Zaraz jadę na spota to doślę kilka zdjęć lepiej to obrazujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...