Skocz do zawartości
Cador

Wyciąganie się roślinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Udało mi się wykiełkować roślinkę (tylko 1 z 5 nasion się przyjęło) i głównym problemem jest to, że nie posiadam lampy, więc ustawiam tak jak słońce świeci w pokoju. Wystawiłem donice na dwór, na cały dzień. I zauważyłem że tak jak mi się wcześniej wyciągnęła, tak się położyła praktycznie poziomo w stosunku do gruntu. Macie jakiś pomysł oprócz kupna lampy? Mam jeszcze kilka nasion więc jak ona pójdzie na stracenie to nic się nie stanie 🙂. Najważniejsze, żeby uczyć się na błędach. Pytam, bo może jest sposób na "ukrócenie" jej łodyżki?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AmberYbarra Właśnie w tym rzecz , że nie wiem 😐 Przypomniało mi się ,po dość dużym upływie czasu, że brat ma nasiona w szufladzie. Zacząłem z nimi kombinować, aż trafiłem do was 😆 Chyba nie będzie innego wyjścia jak zakupić nasiona, bo hodowanie no-name nie wiem czy się opłaci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Cador napisał:

@AmberYbarra Właśnie w tym rzecz , że nie wiem 😐 Przypomniało mi się ,po dość dużym upływie czasu, że brat ma nasiona w szufladzie. Zacząłem z nimi kombinować, aż trafiłem do was 😆 Chyba nie będzie innego wyjścia jak zakupić nasiona, bo hodowanie no-name nie wiem czy się opłaci 

Pokaż zdjęcie tej roślinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cador

10 minut temu, Cador napisał:

Wyciągnięta jak pierun z powodu fatalnego oświetlenia !!!!. Ale do uratowania :).

1. Jak najszybciej poszukaj żarówki LED odetnij nożem klosz i podłącz tak żeby wisiała 20 cm nad szczytem rośliny to zatrzyma wyciąganie.

Przez pierwsze 2 dni schemat 24/0, potem 2 dni 20/4 a następnie zejdź na 18/6 i tak pozostań (światło/noc).

2. Taka mała sadzonka nie potrzebuje mocnych LED więc nawet 5 W zatrzyma wyciąganie (lepsza będzie 9 W) :).

3. Podsyp roślinę to znaczy tak nasyp ziemi żeby łodyga co się wydłużyła schowała się jak najbardziej w ziemi, wyrosną z niej korzenie które dodatkowo wzmocnią i usztywnią roślinkę.

To tyle obecnie.

 

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AmberYbarra 1.Jest pod ledowym oświetleniem

2. Nie wiedziałem o tym

3. Myślałem o tym, żeby tak zrobić, ale jak mawia stare, dobre powiedzenie "Jeżeli czegoś nie potrafisz zrobić, to albo tego nie rób, albo idź się zapytać osoby doświadczonej bo wiedza nigdy nie zginie" 👍

Przeczuwałem, że znajdę odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. 

Gdyby zaszły jakieś zmiany, to dam znać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Cador napisał:

@AmberYbarra 1.Jest pod ledowym oświetleniem

2. Nie wiedziałem o tym

3. Myślałem o tym, żeby tak zrobić, ale jak mawia stare, dobre powiedzenie "Jeżeli czegoś nie potrafisz zrobić, to albo tego nie rób, albo idź się zapytać osoby doświadczonej bo wiedza nigdy nie zginie" 👍

Przeczuwałem, że znajdę odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. 

Gdyby zaszły jakieś zmiany, to dam znać 😉

Jest pod LEDOWYM ale jakim ?. Jaka moc ? Ile watów. Ile Lumenów ?. Jaka barwa ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Cador napisał:

@AmberYbarra 5W 12V wejściowe i białe światło, ma 500 lm bodajże. Wiem, że powinienem mieć lumenów 5 razy więcej 😐

500 lm wystarczy żeby zatrzymać wyciąganie. Tylko zawieś BEZ KLOSZA tak 20 cm nad szczytem roślinki. I przez kilka pierwszych dni nie wyłączaj światła nigdy. Po kilku dniach przejdź na cykl 18/6 i na nim pozostań.

Jeżeli chodzi o ustalenie czy to jest automat czy fotoperiod to tutaj masz jak wygląda automat w poszczególnych tygodniach od wystartowania.

auto.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wegu nie ustali czy to automat trzeba poczekać kiedy zacznie kwitnienie, dać 18/6 światło, ale boksa trzeba zrobić żeby roślina rosła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Tester napisał:

na wegu nie ustali czy to automat trzeba poczekać kiedy zacznie kwitnienie, dać 18/6 światło, ale boksa trzeba zrobić żeby roślina rosła 

Tak boxa koniecznie !. Jak w 10 tygodni roślina nie zakończy wszystkiego to fotoperiod jak zakończy to automat. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AmberYbarra napisał:

Tak boxa koniecznie !. Jak w 10 tygodni roślina nie zakończy wszystkiego to fotoperiod jak zakończy to automat. Proste.

To ustawiać 18/6 czy 24/0 ? Bo bardziej mi pasuje 18/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Cador napisał:

To ustawiać 18/6 czy 24/0 ? Bo bardziej mi pasuje 18/6

Na kilka pierwszych dni ustaw 24/0 po 2 dniach zmiana na 20/4 i po kolejnych 2 dniach na 18/6

Pierwsze "walnięcie" światłem 24/0 ma ją zastopować w wyciąganiu. Potem cykle 18/6 do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...