Skocz do zawartości

Eric_Satie

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Eric_Satie

  1. Tydzień to dosyć długo.napewno nie wyłączaj im światła na amen. Przydał by sie jakiś system nawadniający, albo samemu zrobić jakas kroplówkę.Ile podlewasz i co ile? Może przykręcenie lampy i zjechanie z warunkami tez by trochę spowolniło procesy i po prostu by tyle nie piły… ale to trzeba sie liczyć z tym, że to sie odbije ostatecznie.
  2. @Lady Green Warto mierzyć runoff. Może nie jest to idealny wynik tego co mamy w doniczce, ale zawsze pokaże kierunek. Jeśli przelejemy i pH w medium na spadnie i po podlaniu wyższym pH nie chce się ustabilizować, można podać wapń sypany do doniczki. Oczywiście nie można z nim przesadzać, bo dziewczyny mocno wrażliwe na ten pierwiastek. Ja mam taki mineralno-organiczny, który działa i doraźnie i również powoli się uwalnia.
  3. Eric_Satie

    Jajo?

    Zobaczymy czy nie wywali następnych
  4. Eric_Satie

    Jajo?

    @Boczelli jajo jajo ja je poznaje po specyficznych kreskach, które wyznaczają banany jak się otworzy 😉
  5. Eric_Satie

    Jajo?

    @Lady Green to już go nie ma 😄
  6. Eric_Satie

    Jajo?

    Zapowiada się chyba na jajo. Co myślicie?
  7. Spoko 😉 podlaweanie i warunki to najważniejsze czynniki. Podlewanie trzeba wyczuć i być cierpliwym czasami. Rośliny zaczynaja pić tak naprawdę jak się wyciągają i tworzą kwiaty, a później znów spada zapotrzebowanie na wodę jak puchną. Trzeba to wyczuć
  8. Kiedy przelewasz pH spada, wiec wchlanialnosc pierwiastków spada, lub całkowicie się nie przyswajają. Po pierwsze musisz przesuszyc roślinę, bo nie podlewa się z harmonogramem, ze mijają 3 dni i podlewasz litr. Podlewa się kiedy trzeba. Wiec po pierwsze musisz przesuszyc lekko roślinę (tez bez przesady w drugą stronę) masz materiałowe doniczki, wiec możesz dać im wentylator na podłogę, ale też na małych obrotach, by nie doznały kolejnego szoku. Później podłej samą wodą i zobacz co jest w runoffie. Wracając do Twojego pierwszego posta, po lst dobrze wręcz zmniejszyć moc lampy na kilka dni, zamiast zwiększać.
  9. Karły będą 😉 jasne, że juz się stało, ale jednak warto podkreślić kiedy się robi treningi, by nie popełniać więcej błędów. nadgorliwość gorasza od banderyzmu 😉
  10. Nie dość, ze dojechałeś je opryskiem, to jeszcze stresujesz je lst. Treningi wykonuje się na zdrowych roślinach, a nie zajechanych jak pięta Cejrowskiego.
  11. Najważniejsze to pryskać spody. rozumiem, ze tak zrobiłeś?!
  12. Automacik kilka dni później Ok. 28 dnia zaczyna kwitnąć. podoba mi się struktura krzuna
  13. Ludzie często przesadzają z tym calmagiem, jakby to miał być lek na wszystko. Nie biorą pod uwagę składu, ze składa się głównie z azotu i wapnia. Wapniem bardzo łatwo zablokować roślinę, lub podbić wysoko pH. Dodatkowo jeszcze baza i toksyczność azotu wyskakuje. Ja używam calmagu może ze trzy, cztery razy przez całą uprawę. Na indukcji zamiast bazy, żeby dobrze sie panny wyciągnęły i później przy podawaniu pk. Bardzo rzadko przekraczam 1/3 dawki.
  14. Przekroić na pół i położyć na ziemie. Jeśli jakieś ziemiorki złożyły jaja, to powinny się pokazać larwy pod kartoflem po 24h nie latały Ci jakieś muszki po boxie?
  15. Jak są tam larwy, to dobrze by było zrobić test kartofla. Możesz tez spryskać lekko ziemie… Nie lubią tego
  16. Też pisałem, ze to wyglada jak pogryzienia ślimaka. Na ślimaka najlepsza miedź
  17. @Lady Green różnie bywa lekko się liście poczochra, a jak rosną, to uszkodzenia się powiększają. No, ale warto by było poszukać na spodach pod powiększeniem jakiegoś gamonia, albo przynajmniej odchodów.
  18. Ja się może nie znam, ale co chcecie łapać na te lepy? Co powoduje takie duże uszkodzenia na liściach? Na oucie to może ślimak… mi to wyglada na uszkodzenia mechaniczne, ale tak jak mówie…ja się nie znam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...