Skocz do zawartości
Suribak

Uprawa magicznych grzybów

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję się dowiedzieć kilka rzeczy na temat uprawy.

Posiadam Growkita GoldenTeacher już 9 dzień i przez ten czas grzybnia mocno się rozprzestrzeniła na całej powierzchni growkita, szukałem też po innych forach czy ktoś miał również tak wyrośnietą grzybnie jak moja ale nie znalazłem 😕 i zaczynam się lekko obawiać że coś zrobiłem źle i nie doczekam się pierwszych zbiorów i pójdzie do kosza.

- Wietrze growkita 2-3 razy dziennie

- Temperatura 23-26° w pomieszczeniu

 

20220824_125110.jpg

Edytowane przez Suribak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo chodowalem nie raz ale ktoś Ci wcisnął nie wiem co. Wygląda to jak zupa flaki 😃. Poniżej rzucam Ci parę zdjęć grzybni. Jak będziesz chciał normalna grzybnie odezwij się. Pomogę 

IMG_20221022_001320.jpg

IMG_20221022_001034.jpg

IMG_20221022_002059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , hoduje pierwszy raz colombian i wyskoczyl mi jakis dziwny nalot na grzybach. Ogolnie grzyby bardzo wolno rosna. Zastanawiam sie czy wyjac wszystkie i zaczac od nowa czy jeszcze poczekac?

20230103_115438.jpg

20230103_115451.jpg

Edytowane przez Fantazja<3Amanita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś skąd wziąć nasionko grzybka który daje efekty super super super i wie jak to hodować?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@growwerrrrrrr Hej. Ja się dość trochę tym zajmuję. 

Z doświadczenia wiem, że najlepsze efekty wizualne ma Hawaiian, ale bez doświadczenia jest go ciężko wychodować, mimo iż w gotowych growkitach masz już nawet specjalną ziemię, to utrzymać warunki idealne jest ciężko. Najbardziej optymalną i łatwą do uprawy odmianą jest golden teacher. Spoko efekty wizualne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@growwerrrrrrr nie polecam Ci bawić się z nasionek czyli tzw zarodników. Dłuższa zabawa i więcej komplikacji. Na start kub sobie gotowego growkita

Tu masz link

Pod tym linkiem masz sprawdzony sklep z najniższymi cenami growkitow. Jak zamówisz 10 w obojętnie jakim czasie dostaniesz stała zniżkę.

Jak będziesz potrzebować pomocy pisz śmiało, pomogę Ci. Trochę już tego się narobiło, począwszy na zapiekankach skończywszy na czekoladach 😆😆😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728 które kupić? co na początek kupić z tej strony i czy jak to wyrośnie to będzie magia jak to się zje XD

i czy jakiś sprzęt jest potrzebny do tego bo nic nie mówią o tym na pl yt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@growwerrrrrrr nie mówią bo to nie jest do końca legalne 🤣 

Na pierwszy raz kub sobie golden teacher. Klasyczny i najpopularniejszy.

Kup sobie 750 albo 1200. Na pierwszy raz radził bym Ci mniejszy. Bo jak nie spasuje Ci, to nie będzie szkoda wyrzucić, no chyba że masz gdzie upłynnić 😆

Robisz wg instrukcji. 

Są 2 radzaje nowy i stary sposób hodowania. Ja preferuje stary. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@growwerrrrrrr z dala od okna. Nie mogą promienie słoneczne padać bezpośrednio na growkita. Może być gdziekolwiek w pokoju, ale bez bezpośredniego światła słonecznego 

@growwerrrrrrr nie masz żadnego sprzętu do tego. Jak kupisz growkita z tej strony co Ci podałem masz tam wszystko. Jedynie suszarka do grzybów ja mam taką Link

Nie bawisz się przy niej w programowanie i kombinowanie. Włączasz do prądu i przycisk start. Po 10 godzinach masz gotowe grzyby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...