Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kompletuje swojego pierwszego GrowBoxa. Wydaje mi się, że skompletowałem już wszystko co mi potrzebne. Poniżej lista rzeczy które kupiłem. Chciałem zapytać co polecacie żebym jeszcze dokupił, aby polepszyć swoją uprawe i zbiory. Planuję 2 automaty. Na  początek zdecydowałem się na odmianę GORILLA COKIES AUTO.

• RoyalRoom  C60S  60x40x120cm
• Panel CREE CXA2520 GROW LED 60w
• Mini zestaw went. II Can/PK/VF 150m3/h 125fi
• Stacja pogody Blow  TERMO/HIGRO
• TIMER WYŁ/WŁĄ CZASOWY PROGRAMATOR 3860W
• Doniczka kw. 11L 25x25x26cm (x2)
• Plagron ziemia Grow Mix Perlit 
• Plagron Top Grow Box 100% TERRA Zestaw nawozów
• TESTER PH GHE Miernik ph wody
• RoyalRoom Siatka Elastyczna 40x60cm
• Bioogród drut ogr/Plastikowe klipsy Garland

Planuje dokupić jeszcze jakis zestaw nawadniający. 

Dzięki wielkie z góry za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez CeBeer420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr111111 No i raczej się na niego zdecyduje. Myślę, że ten o mocy 16W powinien mi w zupełności wystarczyć. Na Allegro jest  za 96pln 

Ten nawadniacz automatyczny Blow  też wydaje się całkiem ok. 

Screenshot_20220823-155143_Allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CeBeer420 Mordko, chodziło o Nawilżacz powietrza, a nie nawadniacz ^^ 
Ale jak tak patrze to ciekawie to wygląda xDD Dobre jakbyś miał zostawić roślinki same na 3-4 dni. Ale radzę sobie z konewką jak narazie, a jak mnie nie ma to zawsze szwagier jest 😛  
Na wegu roślinki lubią duża wilgotność powietrza, ok 70-80% nawet. Wiadomo, że przy kwitnięciu już lepiej nie przekraczać 50%, żeby ominąć driftem plechę.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki Wiem wiem, że o nawilżacz 😁 już jakieś oglądałem. Ale ten nawadniacz już wcześniej myślałem, żeby kupić. Żeby jak najbardziej ograniczyć konieczność otwierania boksa. Piszą, że "Może być używany przez co najmniej dwa miesiące na jednym ładowaniu."

Więc całkiem przydatne się wydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CeBeer420  Bardziej interesujące jest to na ile starczy taki zbiorniczek z wodą i na ile roślin. Na początek to ok, ale na kwitnieniu, gdzie leje się po 1.5-2L na planta, to raczej pewnie się nie zda 😛 

Edit: chociaż wróóóóć, to się wkłada np. do wiadra z wodą xD dobra NVM 😛

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CeBeer420 Niestety Ci nie doradzę, ponieważ w pomieszczeniu którym trzymam boxa, już na starcie przy wegu miałem 60-65% wilgotności. Do środka włożyłem nawilżacz pożyczony od siostry, który wykorzystywała u dzieciaczków w pokoju. A on podniósł mi wilgotność do 75-80% w boxie 60x60x160. Wygląda na jakiś klasyczny Lidlowski na wtyczkę, a nazywa się Quigg. Tylko ja z niego korzystałem może z 2-3 tygodnie, a potem zacząłem toczyć przepotężną walkę z za dużą wilgotnością i musiałem kminić nad osuszaczem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@CeBeer420 Nawet nie wiedziałem że jest 60x40x120 bo sam bym taki zakupił ale już za pózno. 😆 Co do plagrona ziemi sprawdzałeś ziemie od biobizz light mix ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom Nie sprawdzałem wybrałem Plagron z tego względu, że miałem już zestaw nawozów Plagron. A co do boksa to ja też na początku planowałem 50x50, ale później stwierdziłem że 60x40 bardziej mi odpowiada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...