Skocz do zawartości
kora03

Uschnięte liście - upał

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie upały liście sadzonki dość mocno się spaliły, czy powinienem je usnąć (te 2 największe), żeby nie pobierały niepotrzebnie energii? I czy nie spowoduje to zachamowaniu wzrostu u automatu?

0ABC0520-E2B2-4233-878F-4553B58B670E.jpeg

30AA61FE-1A0C-4F76-9699-123354827918.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Nie daję, ale ziemia miała jakiś nawóz wieloskładnikowy długo działający, ale to raczej nie to, bo pozostałe rośliny wyglądają całkiem okej, kilka dni temu pryskałem je tylko CANNACURE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kora03 canna cure to pryskasz bardziej przed plechą i szkodnikami. Tu proponowałbym na początku zrobić flusha (jak nie masz ph metru to kup sobie oazę biedronkową bo ma najlepsze ph) a następnie zacząłbym delikatnie nawozić. Tak na oko to ta roślinka będzie miała ok 18/20 dni więc jeszcze wszystko przed nią. Napisz może chociaż jaka to ziemia (widzę że wziąłeś jakąś lepszą, all mix od biobizz?). Zaopatrz się już w cal-mag bo jak zacznie kwitnąć to będzie potrzebowała i nawóz na flo bo nim dojdzie do siebie to nie wiem czy będzie sens dawać nawóz na vega. Jeśli źle coś napisałem to mnie ekipo poprawcie 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Ziemia to Smart Wokas (pH 5,5-6,5). Jej skład to torf wysoki, torf niski, korakompostowana, kompost zielony, perlit, kruszywa porowate, zeolit, kreda, nawóz wieloskładnikowy (WE) i nawóz wieloskładnikowy długodziałający. Staram się podlewać wodą 5,5-7 pH (używam pasków pH i minimalnej ilości octu do obniżenia pH). Sama roślinka wykiełkowała równe 2 tygodnie temu. Okej to kupię cal-mag. A odnośnie nawozu to mam w domu pałeczki nawozowe NPM 10:6:6 z innymi mikroskładnikami, nada się to może na veg, albo kwitnięcie (załączyłem zdjęcie).

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@kora03 Zahamuje zostaw je teraz co ma być to po prostu będzie a będzie dobrze liście które obumierają same w pewnym momencie odetną swoją energię od rośliny i będą w stanie odpaść same, nie warto niepotrzebnie stresować roślinę. Pozdrawiam ✌️

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...