Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Juras80 napisał:

Zobaczymy czy warte  tej kasy. Narazie 50cm na 50%. 

20512B33-AFCE-4C16-B75C-C7B85C1EF892.jpeg

53A2B82C-AF31-4E7F-A807-ECB8CA07FF81.jpeg

Na bank zobaczysz efekt . Zazdro nawet troszkę czuje 🙂

Co do mocy śmiało trzymaj 50% i dłużej lampa ci będzie służyła i rachunki mniejsze . Przyjeb jej (nie wiem Ile tam masz następny poziom) z 2 tyg przed końcem.  Ja takie rady dostałem możesz zasięgnąć się w sumie od kogoś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER

50 minut temu, TROUBLEMAKER napisał:

Na bank zobaczysz efekt . Zazdro nawet troszkę czuje 🙂

Co do mocy śmiało trzymaj 50% i dłużej lampa ci będzie służyła i rachunki mniejsze . Przyjeb jej (nie wiem Ile tam masz następny poziom) z 2 tyg przed końcem.  Ja takie rady dostałem możesz zasięgnąć się w sumie od kogoś:)

Nie chodzi o to, że rachunki mniejsze, ale o to, że na wegu moc panelu tego typu jest wystarczająca, gdy jest nastawiony na 50% jego mocy, co w połączeniu z odpowiednim oddaleniem panelu od szczytów roślin, pozwala się im prawidłowo rozwijać, bo otrzymują w pełni optymalną ilość energii świetlnej dla swojego aktualnego stadium rozwoju.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 32 

Grzejnik podłączyłem do sterownika temp utrzymuje stałe 24c wilgotność 60%
Ledy są fantastyczne od roku się zbierałem z zakupem i nie żałuje kasy wydanej. 
Jedna z roślin ma końcówki przypalone i bledną liście. 
Moze ktoś z was rozpoznaje co jej jest ? 

20F0B16E-8FD3-485C-A7D0-80728013E99E.jpeg

6B347985-93B8-4D19-BFC1-BF1BA19A454F.jpeg

EB5B0AAE-0A22-4711-824C-F10DE9FE8FA0.jpeg

83237744-33BB-40B1-B265-013C7B6626C7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Udyr napisał:

@Juras80 zdjęcie bez lampy jak dasz to będzie wiadomo. Wygląda jakby się do tabsa dobrała zwyczajnie.

Nie za nisko ta lampa ? Trochę mocy i pokrycia jednak ma.

Jest 50 cm od szczytów na 50% 

Wyczailem fajna opcje z led. Przy kiełkowaniu i 1 tyg mogę 3 listwy zdemontować zostawiajac 2 które idealnie zakryje zapotrzebowanie na ten czas. To napewno na rachunku za prąd się zauwazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 jednak Udyr moze miec racje. 640w przy 50% to 320w.. dosc duzo jak na 50 cm odleglosci, do tego to ledwo skonczone 4 tyg wega. Ciekawe ile cisnienia generuje taki duzy panel i jaki wplyw ma na strukture liscia.

Ogolnie to chyba kazdy taki duzy panel sklada sie z wymiemnych listw ktore mozna wlaczac osobno.

Kurde gruba farellka tam stoi w rogu 🙂 jak dobrze pamietam to grubo ponad 2 Kw to lata na pelnej mocy hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 Jak na moje oko lekko się wyjada, led ma duży potencjał świetlny i bombardując je energią świetlną zwiększa ich apetyty i zdolności do wykorzystania pierwiastków w ziemi, nie widzę, by coś dolegało liściom, nie zbijają się, jak na razie jest prawidłowo, a wystarczy podkarmić je lekko. Oczywiście jak chcesz, to podnieś lekko panel o 5 cm, zaabsorbują mniej energii świetlnej to wolniej będą szły i karmienie będzie prostsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mr.Green napisał:

@Juras80 jednak Udyr moze miec racje. 640w przy 50% to 320w.. dosc duzo jak na 50 cm odleglosci, do tego to ledwo skonczone 4 tyg wega. Ciekawe ile cisnienia generuje taki duzy panel i jaki wplyw ma na strukture liscia.

Ogolnie to chyba kazdy taki duzy panel sklada sie z wymiemnych listw ktore mozna wlaczac osobno.

Kurde gruba farellka tam stoi w rogu 🙂 jak dobrze pamietam to grubo ponad 2 Kw to lata na pelnej mocy hehe

Hehe No dokładnie 2 kw ale jadę na 2/3 mocy. Szukam tańszego rozwiązania. 

Godzinę temu, Zielone krainy napisał:

@Juras80 Jak na moje oko lekko się wyjada, led ma duży potencjał świetlny i bombardując je energią świetlną zwiększa ich apetyty i zdolności do wykorzystania pierwiastków w ziemi, nie widzę, by coś dolegało liściom, nie zbijają się, jak na razie jest prawidłowo, a wystarczy podkarmić je lekko. Oczywiście jak chcesz, to podnieś lekko panel o 5 cm, zaabsorbują mniej energii świetlnej to wolniej będą szły i karmienie będzie prostsze. 

 

 

 

Wolniej to ja nie chce. Jak mówią mechanicy. Jeździć obserwować 😂😂😂

Kilka zdjęć bez lampy. Może będzie łatwiej zdiagnozować ja 

E1F74A14-F05F-445C-847A-CB1BEE385356.jpeg

53F95CC8-E822-44BC-85A3-DB5A5FF5459F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 Jak dla mnie naturalnie się rozjaśnia ze względu na czerpanie pierwiastków , jakie zużywa przy tej dawce energii świetlnej, dwaj jeść, albo oddal trochę panel, by rośliny mniej nakręcał na pozyskiwanie składników i ich wykorzystywanie, to już jak wolisz, czasami lepiej zwolnić, by dojechać do celu, chyba że umiesz jeździć szybko to gaz do dechy :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

Dam jej papu i zobaczę. Reszta wyglada zdrowo. Jak bym panel wyżej dał zaszkodzę reszcie. Teoretycznie. Z reszta to 480w panel a nie 640 jak ktoś pisał. 
W tej uprawie nie dałem Root Stimulator to błąd. Poprzednio wlalem do zbiornika 47 l autopota House & Garden Roots Excelurator Root Stimulator Additive I szły zdrowiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś te 660pro.

sprzedałem po jednym razie. Miałem 4 sztuki i musiałem dołożyć 2 hpsy bo słabo czerwonym dawało. Ogolnie w tej cenie to viparspectra p4000 albo spider farmer sf seria. 
Moze u ciebie się sprawdzi i będziesz zadowolony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Juras80 Nie zaszkodziłbyś im podnosząc panel do 55 cm, minimalnie mniejszą dawkę energii, by dostały, więc roślina lekko by zwolniła, bo dawka światła ma wpływ na metabolizm rośliny. Dawka energii świetlnej wpływa na to ile roślina czerpie składników z ziemi i ile jest zdolna przyswoić, oczywiście bez przesady, jak będzie za dużo na danym etapie rozwoju to zaszkodzi.

 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

poszla w górę na 55 bo już inne rośliny zaczynaja łapać wypalenie. 
Druga sprawa to zestresowane te moje rośliny za bardzo. Możliwe ze po topingu który miała być fim ale ściąłem za dużo? 
Cały czas szczyty nie chcą puścić swobodnie. 

213AFB9F-70D2-4B76-B2D8-CEEF05AC37F7.jpeg

1977CB1E-F9D7-4C4B-9790-D7B5717CDEE6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę porządku zrobiłem. Estetyczniej to wygląda. I kilka usprawnień wprowadziłem. 
By grzejnik nie podgrzewał centralnie donic , wstawiłem barier z pianki izolacyjnej. Dodałem 2 wiatrak i 4 worki produkujące Co2 i siatkę już dałem. 
Panel wisi na 60 cm . 

Temperatura stała 24 C 24h 

Wilgotność niska 50%. Nie jestem w stanie do 60% dobić. 

86AFCC06-5C3A-479D-9C56-70D38C49D473.jpeg

4C56AAF3-2671-473E-8020-C3FB2C0037C6.jpeg

788D58CD-BFAA-45AA-8707-BA338E63E34A.jpeg

F924D857-79FF-48C2-A80D-141579164519.jpeg

Dzień 34 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...