Skocz do zawartości
kora03

Co jej dolega? Sadzonka, żółknięcie liści.

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem żółknięcie nowych liści. Co jej może dolegać? Jest to automat trzymany w materiałowej doniczce na tarasie. Najbardziej prawdopodobne po przeszukaniu internetu wydaję mi się, że to brak żelaza. Nie kontrolowałem pH wody, a jest u mnie w odstanej kranowej 7,5-8ph. Przyznam też, że zbyt często ją podlewałem. Roślina była przesadzana tydzień temu z krążka kokosowego do ziemi uniwersalnej Smart Wokas (pH 5,5-6,5). Jej skład: Torf wysoki, torf niski, kora kompostowana, kompost zielony, perlit, kruszywa porowate, zeolit, kreda, nawóz wieloskładnikowy (WE), nawóz wieloskładnikowy długodziałający. Inne rośliny nie mają takich objawów.  Co mogę zrobić oprócz kontrolowania wody? I czy według was roślina ogólnie prawidłowo się rozwija?

 

F5D65D24-3835-4D28-BBE2-68311CA77484.jpeg

35B790F3-720B-4148-8591-ECD7E7A15E54.jpeg

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03 Kup krople heliga , zbadaj ph w ziemi, mniej lej , bo ziemia wygląda na zbyt mokrą, wodę przed podlaniem powinnaś zredukować w kwestii ph przed podlaniem do wartości około 6,2 ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...