Skocz do zawartości
Jarek123

PLAGRON SEEDBOX - ZESTAW DO KIEŁKOWANIA

Rekomendowane odpowiedzi

@Jarek123 tym że automat zaczyna kwitnąć bez względu na ilość światła jaka jest np możesz świecić automata 24 godziny non stop a on i tak zakwitnie przeważnie gdzieś po 3 tygodniach a odmiany fotoperiod nie zakwitną przy ciągłym świeceniu, tylko dajesz im światło 12h świecenia i 12h ciemni wtedy zaczynają kwitnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kometa napisał:

@Jarek123 tym że automat zaczyna kwitnąć bez względu na ilość światła jaka jest np możesz świecić automata 24 godziny non stop a on i tak zakwitnie przeważnie gdzieś po 3 tygodniach a odmiany fotoperiod nie zakwitną przy ciągłym świeceniu, tylko dajesz im światło 12h świecenia i 12h ciemni wtedy zaczynają kwitnąć 

 Jestem całkowicie zielony, to będzie moja pierwsza uprawa w życiu, doradził byś jakieś nasiona których nie spiernicze i będą duże smaczne plony i wytłumaczysz jak sie je hoduje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kometa napisał:

@Jarek123 og kush od dinafem była bardzo dobra , to załóż potem fotorelacje w dziale fotorelacji to na bieżąco będziesz miał pomoc 

Co da większe plony, będzie mocniejsze i co będzie łatwiejsze w uprawie fotoperiod czy automat? Bo z tego co widze top10 indoor to tylko i wyłącznie fotoperiod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarek123 automaty będą trudniejsze bo zepsujesz coś na starcie to już potem nie odzyskasz czasu na wzrost i roślinka może dać małe plony, a w przypadku normalnej odmiany jak coś zepsujesz to możesz ją trzymać w fazie wegetacji ile ci się podoba i wtedy kiedy osiągnie odpowiednią wielkość przełączasz na kwitnienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kometa napisał:

@Jarek123 automaty będą trudniejsze bo zepsujesz coś na starcie to już potem nie odzyskasz czasu na wzrost i roślinka może dać małe plony, a w przypadku normalnej odmiany jak coś zepsujesz to możesz ją trzymać w fazie wegetacji ile ci się podoba i wtedy kiedy osiągnie odpowiednią wielkość przełączasz na kwitnienie 

Normalnej odmiany czyli fotoperiod? Mógł byś mi wytłumaczyć jaki to jest proces ile czasu pod światłem co i jak? Bo zrozumiałem że trzymam ją 12h na świetle i 12h po ciemku? Wytłumaczysz mi co i jak? Przyłóżmy że już jestem po kiełkowaniu i są listki i przesadzam z tacy do wysiewu nasion, do growboxa do doniczki, i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarek123 12h światła i 12h ciemni to tryb kwitnienia, normalna odmiana czyli tak chodziło mi o fotoperiod. 

Gdy masz już roślinkę to trzymasz ją pod światłem możesz dać  18h światła 6h ciemni roślina wtedy będzie rosła ale nie kwitła po jakimś czasie np 3 tygodniach zmieniasz światło na 12h świecenia i 12h ciemni i roślina zacznie kwitnąć no i do końca tak jedziesz aż roślina dojrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 07/08/2019 o 16:22, Kometa napisał:

@Jarek123 12h światła i 12h ciemni to tryb kwitnienia, normalna odmiana czyli tak chodziło mi o fotoperiod. 

Gdy masz już roślinkę to trzymasz ją pod światłem możesz dać  18h światła 6h ciemni roślina wtedy będzie rosła ale nie kwitła po jakimś czasie np 3 tygodniach zmieniasz światło na 12h świecenia i 12h ciemni i roślina zacznie kwitnąć no i do końca tak jedziesz aż roślina dojrzeje

critical kush

liberty haze

Co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Borówa napisał:

@Jarek123 Critical Kush w opisie brzmi zachęcająco tylko ciekawe czy taka by była w rzeczywistości 

A czy znasz jakieś 100% pewniaki? I ile gramów z krzaka na oko można uzyskać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Borówa napisał:

@Jarek123 nie ma pewniaków teraz, z krzaka zależy ile im dasz wegetacji ale ta lampa nie jest mocna koło 40g możesz mieć z krzaka 

Poważnie 150w będzie za mało na dwa krzaki? Weź coś doradź opisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Borówa napisał:

@Jarek123 nie chodziło mi oto będzie dobrze ale wiadomo że nie będzie takiej mocy jak np 600w przez co topy trochę mniejsze mogą być 

A czy taka lampa 600w nie popali krzaków? Nie zrobi sauny w takim małym namiociku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Borówa napisał:

@Jarek123 no HPS by mógł zrobić do takiego to 150W bedzie ok 

Piszą że 600-750g na metr kwadratowy, 0,4 x 0,4 = 0,16m^2 H

Przyłóżmy jedna piąta metra kwadratowego = 100-150g krzak to czemu mam uzyskać 40g? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Borówa napisał:

@Jarek123 nie wierz opisom bo często są to bajki

Dlatego właśnie szukam kogoś kto miał pewniaka i może potwierdzić co i jak, co ostatnio miałeś dobrego, ile g? Albo czy coś czytałeś? Doradzisz coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarek123 nie ma pewniaków to że komuś wyrósł jakiś krzak nie znaczy że tobie ta sama odmiana wyrośnie, bo producenci robią nasiona na odpierdziel, pyłki śmigają z różnych odmian i zapylają co popadnie kup sobie 100 roślin jakiejś odmiany wysiej je i zobaczysz że wyjdą z te rośliny nie będą wszystkie tak samo wyglądać,  moge powiedzieć że OG Kusha chwalili ziomki z osiedla którzy kilka lat jarają zioło, od producenta Dinafem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...