Skocz do zawartości
tmcx730

przesadzanie automatów dzien 40+

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko panowie mam pytanie czy jest sens przesadzać automaty? aktualnie maj a ok 45 dni życia, rosną spoko ale zastanawiam się czy jest sens teraz je przesadzić do większych doniczek? wiem, że aktualne doniczki korzenie wypełniły juz maksymalnie jak mogły. ewentualnie, żeby nie szkodzić mocno korzeniom myślicie, że jest opcja wyciąć spody aktualnych doniczek i wmontować je na górę nowych z ziemią, żeby korzenie mogły się dalej rozrastac? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tmcx730 Ja bym wybrał opcję z odcięciem dna doniczki 😛
Pamiętam mojego pierwszego Outdoora w doniczkach. Specjalnie wyciąłem dość spore dziury w dnie i po bokach nad dnem w doniczce, a następnie zakopałem na 3/4 wysokości doniczki w ziemi. Na koniec byłem bardzo zdziwiony ile korzeni wyszło poza doniczkę ^^

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tmcx730 Ale ona jeszcze  nawet kwitnąć nie zaczęła, przynajmniej nie widzę nawet zalążków kwiatostanu, a w takim wypadku to minimum 1.5-2msc do ścinki 😛 W takim wypadku można by zaryzykować przesadzenie do jakiejś 10-12L doniczki. Tylko postaraj się, aby ziemia była w takim stanie, że Ci zostanie ładnie w ręce jako bryła jak ją odwrócisz do góry nogami, a nie się porozsypywała. 
Ale zrób jak uważasz, ja bym przesadził jak tak na nią patrzę aktualnie.
Może niech ktoś inny się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki ale to automat podobno, kwitnąć już zaczęła to zdj sprzed tygodnia jakos

gdyby nie zaczęła kwitnąć to bym przesadzał z bomby a tak to się boję, że całkiem ją wyhamuje bo i tak bardzo późno zaczęła kwitnąć jak na automat

IMG20220811161043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki dobra dzięki za rady dobry człowieku💚 utne donice z dołu i wmontuje ją w wiekszą donice z ziemią, bo nie chce jej dawać do gleby, musi stać wyżej żeby łapała słońce. dam znać jak się sytuacja rozwinie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...