Skocz do zawartości
Astralny

Niedobór fosforu?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to na jakiegoś grzyba. Nie jest to z pewnością niedobór fosforu.

Czym ją podlewasz? Nawoziłeś czymś? Jaka ziemia i pH wody?

Jeżeli to automat to lepiej kiełkować nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to automat, podlewałem wodą z kranu jak sprawdzałem miernikiem to między 6.5-6.9 skakało. Nie na woziłem aż do wczoraj, a plamki 2 dni temu. Pomyślałem że jej już czegoś brakuje jak zobaczyłem brązowe plamki, jedyny nawóz jaki mam to biohumus uniwersalny. 

Ziemia też uniwersalna ph między 6-7. Jak sprawdzałem próbkę to wychodziło między 6-7. 

Edytowane przez Astralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 2 dni spryskiwałem jakieś 10 użyć samą wodą, nie rośnie, nic się nie dzieje jak tylko wyskoczyły plamki ogólnie mam wrażenie że mogłem ja przelać, zawsze podlewałem jak było sucho, ale mam wrażenie że ziemia jest zbyt zbita, ta uniwersalna się chyba nie nadaje.@Astralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Astralny następnym razem weź lepszą ziemię albo chociaż perlitu dosyp aby zwiększyć przepuszczalność; no i z tym pryskaniem moim zdaniem przesadziłeś  (ja bym się nadal upierał, że to grzyb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiot 60x60x160. Wlot pasywny, wyciąg wentylator, w środku mieszający. Lampę trzymam na wysokosci około 30cm. Led 100w full Spectrum ale używam narazie tylko białej barwy. Temperatura 20 - 24 pod lampą jak świeci, wilgotność 60% jak wentylator chodzi, temperatura lampa nie świeci 19, wilgotność podobnie czasem trochę więcej. Podlewam jak ma sucho, sprawdzam palcem czy jest wilgotno w środku. Podlewam z nawozem co 2 podlewanie pół dawki zalecanej przez producenta. Biobizz topmax, bloom, grow, calmag, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filozof Ph wody z kranu 7ph. Przy podlewaniu samą wodą na litr wody daje 1 kropelkę  ph minus bo jak dam 2 drastycznie ph spada do 4 po czym mieszam odstawiam na 30minut, znowu mieszam i sprawdzam ph. Test pokazuje 6.5ph. Przy podlewaniu wodą z nawozami jest ciekawie bo nawozy obnizaja ph idealnie do 6.5.   (Terra aquatica ph -) 

Edytowane przez Astralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filozof sprawdziłem ph ziemi tragiczne 4lub 5, dolomit raczej w poniedziałek ogarnę, na ta chwile z tych nawozów co mam to tylko calmag z wodą? Chyba że znasz jakiś domowy sposób na zwiększenie ph ziemi dosyć szybki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FilozofCzerwone plamki jak widać. 

IMG_20220903_195420.jpg

@Filozof Kupiłem ziemię allmix i bardzo chcialbym ją przesadzić, ale nie wiem za bardzo jak się za to zabrać i boję się że uszkodze korzeń i nie wiem czy już nie za późno na takie przesadzanie. Jak widzisz z tej ziemi rosną jakieś inne dziwactwa. I jeszcze łodyga ma przebarwienia fioletowe, czyli roślina nie pobiera pierwiastków z ziemi więc jak leje calmag to ona to zjada jakoś czy na marne. Podlewać ją teraz  nawozami top max, grow, bloom, czy samym calmag. I jeszcze pytanie czy podlewać ją miksturą z wyższym ph naprzyklad 7 lub więcej żeby w ziemi było więcej.

 

Edytowane przez Astralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Astralny nawozami nie podlewaj, ogarnij dolomit i podlej, przesadzić możesz to już od ciebie zależy czy nie uszkodzisz korzeni, zresztą ta roślina nie jest w jakimś złym stanie, nowsze liście nie mają plamek, niewiem czym mierzysz ph ale może też lipnym miernikiem i ci zaniża 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...