Skocz do zawartości
AmberYbarra

Żarówka LED E27 27W SANSI 3000K 4000lm - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@AmberYbarra Tak, bo są obojętne. Tylko tutaj chodzi o obojętność na ilość dostarczanego światła w czasie sztucznego dnia, co ma naturalnie stymulować pore roku i dać sygnał roślinie by zaczęła kwitnąć lub się z tym jeszcze wstrzymała. Tymczasem automat zakwita z wiekiem, a nie poprzez stymulowanie nadchodzącej jesieni. To jedyne różnice między automatami i zwykłymi. Tu i tu barwa światła ma takie samo znaczenie i wpływ na roślinę. Jednak gdybym miał wybrać między 2700 i 6500 wziąłbym więcej 2700 i jedną 6500 przez cały okres uprawy. Równie dobrze zwykłą roślinę możesz uprawiać cały czas pod ciepłą barwą. A co do barwy 5500k nie wiem nigdy nie uprawiałem na tej barwie wydaje mi się ale pamiętaj wydaje że może się nadać musiałbyś spróbować żeby się dowiedzieć albo może ktoś się niebawem wypowie kto próbował uprawiać na tej barwie. Pozdro

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra Tak, bo są obojętne. Tylko tutaj chodzi o obojętność na ilość dostarczanego światła w czasie sztucznego dnia, co ma naturalnie stymulować pore roku i dać sygnał roślinie by zaczęła kwitnąć lub się z tym jeszcze wstrzymała. Tymczasem automat zakwita z wiekiem, a nie poprzez stymulowanie nadchodzącej jesieni. To jedyne różnice między automatami i zwykłymi. Tu i tu barwa światła ma takie samo znaczenie i wpływ na roślinę. Jednak gdybym miał wybrać między 2700 i 6500 wziąłbym więcej 2700 i jedną 6500 przez cały okres uprawy. Równie dobrze zwykłą roślinę możesz uprawiać cały czas pod ciepłą barwą. A co do barwy 5500k nie wiem nigdy nie uprawiałem na tej barwie wydaje mi się ale pamiętaj wydaje że może się nadać musiałbyś spróbować żeby się dowiedzieć albo może ktoś się niebawem wypowie kto próbował uprawiać na tej barwie. Pozdro

A jaką barwę ma Ledam 60w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra Tak, sprawdzą się zarówno na veg jak i na flo i wtedy masz wszystko z głowy. 300 zł masz takiego 60w leda jak ja, ale są też tańsze wersję za 150zl, np. Masz 35w powiem tak zajebiste są te panele LED polecam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AmberYbarra Potwierdzam, że Ledam ma spectrum odpowiednie dla Vega i Flo. Mam 2x Panel Ledam 60W na powierzchni 0.36m2(60x60). Sprawdzają się bardzo dobrze 🙂 Możesz to sprawdzić w mojej pierwszej, a zarazem aktualnej Fotorelacji indoor :bongrip:

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra Tak, sprawdzą się zarówno na veg jak i na flo i wtedy masz wszystko z głowy. 300 zł masz takiego 60w leda jak ja, ale są też tańsze wersję za 150zl, np. Masz 35w powiem tak zajebiste są te panele LED polecam.

A jak wysoko powinno być zawieszone oświetlenie, patrząc od szczytu ostatniego listka ?. Np: mamy roślinkę która ma 10 dni czyli w miarę małą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra ja obecnie trzymam około 40 cm dobrze się to sprawdza tobie też bym tak radził trzymać od 35 cm minimum do 40 tak byłoby chyba najlepiej według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra ja obecnie trzymam około 40 cm dobrze się to sprawdza tobie też bym tak radził trzymać od 35 cm minimum do 40 tak byłoby chyba najlepiej według mnie.

A jak masz słabsze światło to może być zredukowane do 20 cm ?. Bo czasami się wyciągają podobno jak za daleko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra To nie chodzi o to tylko o temperaturę jeśli ci na to pozwala to oczywiście czemu nie jeszcze lepiej tylko najpierw wsadź rękę między tą odległość i jeśli faktycznie piecze szybko się nagrzewa ręka to znaczy że temperatura jest zbyt wysoka jeśli, nie czujesz wgl albo delikatnie tak że prawie nie czuć to jest okej. Musisz to wyczuć sam nie siedzę w twojej szafie ale tak jeśli temperatura nie będzie zbyt wysoka to możesz niżej nawet lepiej, a co używasz do oświetlania panel LED? Żarówki LED? 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra To nie chodzi o to tylko o temperaturę jeśli ci na to pozwala to oczywiście czemu nie jeszcze lepiej tylko najpierw wsadź rękę między tą odległość i jeśli faktycznie piecze szybko się nagrzewa ręka to znaczy że temperatura jest zbyt wysoka jeśli, nie czujesz wgl albo delikatnie tak że prawie nie czuć to jest okej. Musisz to wyczuć sam nie siedzę w twojej szafie ale tak jeśli temperatura nie będzie zbyt wysoka to możesz niżej a co masz panel LED?

Żarówki LED i CFL, kombinacje Alpejskie szukam złotego środka. Obecnie trwają testy 5500K, tej barwy. To jest barwa stosowana w studiach fotograficznych a mój sąsiad z Kaliforni w USA sprzedał mi takie.

Mam pytanie dotyczące doniczek czy mogą być przeźroczyste ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra Nie, najlepiej zastosuj donice materiałowe dobrze się sprawdzają. Jeśli nie chcesz kupować to znajdź nieprześwitująca donice, korzenie nienawidzą światła, i są na nie wrażliwe, więc uważaj.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra Nie zastosuj, najlepiej materiałowe donice dobrze się sprawdzają. Jeśli nie chcesz kupować to znajdź nieprześwitująca donice, korzenie nienawidzą światła. 

Kurcze, ale przez przeźroczystą widać czy ziemia jest mokra czy sucha - taka forma wizjera :). Naprawdę w przeźroczystej się nie da ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra No to tak jak mówię musisz sprawdzić tak jak ci wytłumaczyłem czy temperatura nie będzie zbyt wysoka. I przede wszystkim obserwować często czy tak jest okej, dopóki nie stwierdzisz że tak może zostać ale tak byłoby lepiej gdyby udało ci się opuścić lampę niżej. Więc możesz spróbować jeśli w rękę nie będzie cię parzyć światło i nie będzie ci w nią za gorąco to może tak zostać ważna jest temperatura chyba rozumiesz.

@AmberYbarra Nieda, radzę ci dobrze byś trzymał roślinę w donicy która nie jest przezroczysta, A jak masz swoją wizję to zrobisz po swojemu. Nikt tu źle dla ciebie nie chce.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra No to tak jak mówię musisz sprawdzić tak jak ci wytłumaczyłem czy temperatura nie będzie zbyt wysoka. I przede wszystkim obserwować często czy tak jest okej, dopóki nie stwierdzisz że tak może zostać ale tak byłoby lepiej gdyby udało ci się opuścić lampę niżej. Więc możesz spróbować jeśli w rękę nie będzie cię parzyć światło i nie będzie ci w nią za gorąco to może tak zostać ważna jest temperatura chyba rozumiesz.

Tak, rozumiem. Ale zmartwiła mnie ta donica. A można wybrać przeźroczystą i ją czymś owinąć żeby zrobić z niej nieprzepuszczalną światło ?.

Przez przeźroczystą widać czy ziemia jest mokra czy sucha - taka forma wizjera i to jest bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra Pewnie że tak, można jak najbardziej tylko zapomniałem ci o tym wspomnieć. Ale możesz owinąć ją czymś. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AmberYbarra ja miałem odsłonięte i dobrze rosły ale potem przeniosłem do doniczki już czarnej, można by było zrobić taki test w przezroczystej doniczce uprawiać a drugą roślinę w normalnej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Andi napisał:

@AmberYbarra ja miałem odsłonięte i dobrze rosły ale potem przeniosłem do doniczki już czarnej, można by było zrobić taki test w przezroczystej doniczce uprawiać a drugą roślinę w normalnej 

czyli jednak tragedii nie ma w przezroczystej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...