Skocz do zawartości
AmberYbarra

Żarówka LED E27 27W SANSI 3000K 4000lm - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Warto zakupić takie coś ?. Parametry wyglądają świetnie. Proszę o poradę.

https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-e27-27w-sansi-3000k-4000lm-cri-80-a-12319349029

27 W i mamy 4000lm czy warto kupić ?

 

 

 

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra Nie lepiej kupić ci Ledam 60w albo 35w nawet konkretna sprawdzona lampa. 

https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w

Ledam 60W ma 9000lm cena 299 zł

27W SANSI daje 4000lm i kosztuje 28,99 zł , przy dwóch mamy 8000lm i wydatek 60 zł, chyba lepiej wyjdzie niż ledam, czyż nie ?.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ledach nie patrzy się zbytnio na lumeny 

Edytowane przez Kibic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kibic napisał:

przy ledach nie patrzy się zbytnio na lumeny 

oooooooo ! A na co trzeba patrzeć ?. Wytłumacz temat bo ciekawe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre marki podają Photosynthetic Active Radiation z mapą natężenia na określonej powierzchni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kibic napisał:

Dobre marki podają Photosynthetic Active Radiation z mapą natężenia na określonej powierzchni. 

Daj przykład takiej marki i żarówki LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra Jest wygodniejszy nie zajmuje tyle miejsca co jakieś żyrandole dziwadła żarówka zaraz dochodzi oprawka a panel LED jest cieniutki nie kradnie powierzchni nie nagrzewa się tak jak niektóre żarówki. I ogl wydaje się być lepszy patrząc na efekty ludzi którzy stosują panele LED a ludzi którzy stosują zwykle żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra Nie lepiej kupić ci Ledam 60w albo 35w nawet konkretna sprawdzona lampa. 

A którą bardziej polecasz 60w czy 35 ?. Uzasadnij.

https://www.ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w

https://www.ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra Pewnie pomogę ci tylko napisz na jaką powierzchnię kolego, tak optymalnie to byłoby gdybyś na 30x30 dał ledam 35w a na powierzchnię 40x40 to już bym dał 60w. Co tu uzasadniać popytaj chłopaków jeśli nie wierzysz, te lampy na prawdę dobrze się sprawdzają, sam operuje na takiej 60w i jestem zadowolony dostatecznie oświetla mój namiot.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra Pewnie pomogę ci tylko napisz na jaką powierzchnię kolego, tak optymalnie to byłoby gdybyś na 30x30 dał ledam 35w a na powierzchnię 40x40 to już bym dał 60w. Co tu uzasadniać popytaj chłopaków jeśli nie wierzysz, te lampy na prawdę dobrze się sprawdzają, sam operuje na takiej 60w i jestem zadowolony dostatecznie oświetla mój namiot.

Mam jeszcze pytanie o barwę 5500K czy jest ona odpowiednia ?. Masz doświadczenie z 5500K ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra Nie podejrzewam że ona jest bliższa na veg. A co uprawiasz auto czy sezony? Nie mam doświadczenia z tą barwą ale z reguły optymalna barwa to 3500K, a automaty to już bez znaczenia ale jak już jesteś ciekaw to, 2700k na kwitnienie 6400k na veg. Ja stosowałem takie barwy a teraz LED 60w 3500k 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra Nie podejrzewam że ona jest bliższa na veg. A co uprawiasz auto czy sezony? Nie mam doświadczenia z tą barwą ale z reguły optymalna barwa to 3500K, a automaty to już bez znaczenia ale jak już jesteś ciekaw to, 2700k na kwitnienie 6400k na veg. Ja stosowałem takie barwy a teraz LED 60w 3500k 

Ale 5500K ma sens ?. Czy taka barwa nie skończy się klapą ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra Szczerze powiedziawszy na pewno ktoś próbował na tej barwie, jak już coś to jest to tylko barwa na veg. I możesz spróbować chociażby na automacie, na pewno sezonówka odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra Szczerze powiedziawszy na pewno ktoś próbował na tej barwie, jak już coś to jest to tylko barwa na veg. I możesz spróbować chociażby na automacie, na pewno sezonówka odpada.

Czyli na automacie ta barwa pociągnie ?. A czemu nie na sezonówkę ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@AmberYbarra No wydaje mi się że tak nigdy nie próbowałem na takiej barwie ale raczej da radę, no bo to jest typowa barwa na veg co chcesz barwą na vega doświetlać sezona całe flo? Możesz spróbować ale nie lepiej zabrać się za to profesjonalnie przygotować sobie barwy na veg i na flo efekty będą znacznie lepsze, albo wybrać barwę 3500k niż jeżeli miałbyś im świecić przez całe flo, barwa na veg nie próbowałem tak nigdy szczerze. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Szwagrom napisał:

@AmberYbarra No wydaje mi się że tak nigdy nie próbowałem na takiej barwie ale raczej da radę, no bo to jest typowa barwa na veg co chcesz barwą na vega doświetlać sezona całe flo? Możesz spróbować ale nie lepiej zabrać się za to profesjonalnie przygotować sobie barwy na veg i na flo efekty będą znacznie lepsze, albo wybrać barwę 3500k niż jeżeli miałbyś im świecić przez całe flo, barwa na veg nie próbowałem tak nigdy szczerze. 

Ale czemu twierdzisz na że automacie można śmiało to używać ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...