Skocz do zawartości
Ciemny

Auto Tropicanna Glue 60x60x140 Mars 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka . Zaczynam moja pierwsza relacje i liczę na cenne rady 😁

A drugi raz w namiocie

Box 60x60x140 

Lampa Mars Hydro 1000 

Wentylatory 2x 100 M3/h 

Mieszający 15w 

Donica 10l 

Nawilżacz 2.7l 

Ziemia Terra profesional

Nawozy zdjęcie poniżej. Możecie napisać co mogło by mi się jeszcze przydać . 

Mierniki ph kropelkowy i elektroniczny 

Wiem ze na tych wymiarach box wejdzie dużo więcej panienek ale miałem tylko gratisa , i jego chce wykorzystać bo mam +/-60 dni do wyjazdu. Zobaczmy co z tego wyjdzie . 

Nie wiem jak dać wentylatory czy może zrobić dwa wyciągające a wejście pasywne? Lub jeden wprowadzający a drugi wyciągający? 

Na ten moment włączona tylko lampa na 50% i 55cm od doniczki

Planowany trening LST.

Dzień 1. 

IMG20220807180908.jpg

IMG20220806121815.jpg

IMG20220806105424.jpg

Nie widać na zdj ... Ale jest też pH minus od biobiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ciemny napisał:

Nie wiem jak dać wentylatory czy może zrobić dwa wyciągające a wejście pasywne? Lub jeden wprowadzający a drugi wyciągający? 

daj wlot i wylot 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic no dobra . 

A kiedy włączyć wentylatory? Od początku muszą być ?

Bo mieszający to tak za 10dni planuje włączyć dopiero . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny jezeli box jest na fest szczelnie zamkniety to konieczny jest minimum wlot powietrza zeby dostarczac swieze powietrze jak i dwutlenek wegla ktory jest niezbedny do prawidlowego wzrostu. Wlot moze byc pasywny czyli sama dziura ale wtedy musi byc i wyciag pasywny by jakos te powietrze sie zassysalo w minimalnym stopniu do srodka. Czyli dwie dziury.. jedna na dole a druga na gorze.

Jezeli namiot nie jest zapiety na wszystkie "guziki" i jest uchylone normalnie to nic nie trzeba na razie. Mozesz dwa razy dziennie troche przedmuchac namiot swiezym powietrzem za pomoca jakiegokolwiek wentylatora. U mnie jak jest cieplo i parno to otwieram namiot i stawiam normalny wentylator na 20-30 min zeby fest zamieszal. Do tego mam mieszaki i wtlaczaki ale i tak robie dziewczyna maly przewiew.. z tym ze ja mam 6 tydzien kwitnienia obecnie

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green zostaje mi włączyć wentylatory bo włączyłem nawilżacz to wilgotności skoczyła na 100% 😅 niestety są troszkę głośne ale nic na to nie poradzę . Bez nawilżacza wilg to zaledwie 35% .. troszkę za mało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny nie da sie go ustawic? jezeli nawilzacz musi chodzic caly czas to mieszak obowiazkowo.. sam poprobuj na jakiej wysokosci daje jakie efekty w rozganianiu wilgoci i ustaw jak Ci pasuje. Ja robilem takie proby jedno dniowe by zobaczyc roznice i wypracowac sobie jakies sprzyjajace rozwiazanie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły nawilżacz bez higrometru . Można regulować tylko moc na najmniejszej mocy z włączonymi wentylatorami jest 65%wilg . Więc myślę że tak zostawie . 

Tylko że nawilżacz zbija trochę temperaturę.. myślałem jeszcze o wywaleniu a postawieniu dwóch trzech pojemnikach z wodą bo mam na to mniejce 😅 będzie to lepsza opcja ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green 22° w południe i po południu podnosi się tak do 25° bo wtedy pokój jest nasłoneczniony aż do samego wieczoru

Gdzie bez nawilżacza cały czas utrzymuję się 27° oczywiście w dzień . Tylko że wilg spada do 35-40%.. 

Edytowane przez Ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny U mnie Stary na samym starcie pestki miały po 20-21 stopni w dzień, a w nocy po 18, wilgotność 70-75, przy włączonym nawilżaczu. Ogólnie zerknij sobie do mnie na foto relacje, może znajdziesz jakieś ciekawe info, ponieważ zmagam się z dość uciążliwymi warunkami w mojej piwnicy ^^ 
Ogólnie na vegu roślinki potrzebują dużą wilgotność 70-80 %,  a temperatura jak Ci nie spada poniżej 18 to jest git. Z tego co się orientuje, to rośliny będą funkcjonowały jak trzeba w zakresie 16-32 stopni, gdzie wiadomo najbardziej lubią 22-26.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki popatrze może jakieś cenne wskazówki wyłapie 😁

@Mr.Green dobra to zostawiam tak jak jest . Dzięki za rady 

Dzień 2. 

Troszkę się wyciągnęła bo lampa była na 40% .. musiałem źle popatrzeć. 

Zaczynają się rozwijać listki dziś podlana 50ml wody z ph6.5 

Warunki jak na zdjęciu. 

IMG20220809180302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny spoko luz. Od tego jest to forum 😉

Widze ze malo Ci rad.. to dam Ci kolejna..

50ml wody na doniczke 10 litrow..? LOL zarty sobie robisz ziomek ?? 😄 wlej smialo 200-300 ml i nie lej tylko tam gdzie wystaje sadzonka ale rozlej wode ladnie po calej powierzchni tylko delikatnie i najlepiej z konewki z sitkiem zeby lalo sie jak z prysznica a nie strumieniem jam z weza.. musisz ta ziemie dobrze zwilzyc na calej glebokosci co sprawi ze korzenie beda szybciej sie rozrastac w mokrej ziemi bo beda podazac tam gdzie mokro.. a te 50 ml to szybciej odparuje niz ona to wypije.. ja doniczke 25 litrow na start zalewam litrem wody po calosci i potem za okolo 2-3-4-5 dni po uprzednim sprawdzeniu dolewam po 300ml jak juz lekko wody ubedzie. Te 50ml to zdecydowanie za malo jak dla mnie.. nie boj sie wody 😉 nawet jak troszke dasz jej za duzo to nic zlego sie nie stanie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green hehe 😅 tylko 50ml bo więcej nie miałem wody odstanej a nie chciałem lać wody prosto z kranu gdzie jest tyle kamienia że do picia średnio sie nadaje . 

Następne podlanie będzie już po całej doniczce i większą ilością. 

Dziękuję ci za kolejną radę 😁

Edytowane przez Ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 4 . 

Nic w sumie się nie dzieje specjalnego . 

Mam wrażenie że coś jej powoli idzie rośnięcie... Poprzednie panny wydaje mi się że były większe w 4 dniu no ale mogę się mylić. W 15 dniu robiłem już lst. Zobaczmy jak będzie tutaj . 

Wlałem 0.5l wody z ph6.5 jak widać ziemia siadła. Za parę dni podsypie ziemi.

Warunki jak na zdj . 

IMG20220811180451.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny nie musisz podsypywac jak tylko o centymetr siadzie 😛 podsyp jak bedzie wchodzic w FLO

Siadla bo podlane w koncu porzadnie 🙂 jak na 4 dzien wyglada normalnie. Moze miec opoznienie lekkie bo jak sucho w ziemi to korzenie wolniej sie rozrastaja a slabsze korzenie to mniejszy plant 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny nie martw sie na razie poziomem wzrostu. Moja jedna dziewczynka byla najnizsza i musiala stac na podstawce. Teraz dogonila wszystkie i ma do tego najwieksze topy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...