Skocz do zawartości
Gość

LSD - Barney's Farm 1x LED 60w 0.16m2

Rekomendowane odpowiedzi

@Szwagrom Normalnie, zostaw jeden otwór na dole i jeden na górze, dołem niech powietrze wchodzi, a górą niech wychodzi, ustaw wiatrak na wylocie na dole może być wlot pasywny. Mieszak daj gdziekolwiek, ma po prostu mieszać powietrze w boxie, czy go dasz z prawej z lewej to bez znaczenia większego, chodzi o to by w namiocie był ruch, by powietrze nie stało to główny cel mieszaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

17:03 Roślina została podlana, 100ml wody, dodatkowo umieściłem pokrywę od pojemnika w której znajduje się woda. Jest duża szansa że woda będzie parować i zwiększać wilgotność powietrza póki co nie jest źle jeśli chodzi o wilgotność. 

A z czasem może uda mi się nabyć jakiś nawilżacz powietrza. Jeśli będzie potrzebny.

grow.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@tmcx730 Doskonale o tym wiem dlatego umieściłem pojemnik w celu zwiększenia wilgotności zobaczymy jest duża szansa że to wystarczy jak nie to będziemy myśleć nad nawilżaczem, pozdro ryju. ✌️😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej jej wiecej wody po calosci to szybciej korzenie rosna smialo wlej 300ml z konweki i ladnie gore zmocz cala. Korzenie lubie wilgoc i wtedy cisna jak przecinaki. Pomoze to rowniez podbiesf wilgotnosc w boxie. Ja wlewam na start 0.5 litra zeby cala donice lekko zmoczyc

A teraz leje 4 litry na planta 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mr.Green Roślina na takim etapie życia czyli w 4 dniu nie potrzebuje tyle wody 100-300 ml max. Jej korzonek nie sięgnie tak daleko więc po co lać mi po całości jak korzenie i tak tam nie sięgną a tylko robaki się zalęgną. Spokojnie ja mam swoją praktykę i zobaczysz że się sprawdzi niż jeżeli miałbym przelewać planty jak większość, nie powiedział bym że korzenie lubia gnić w wilgotnej ziemi raczej rozrastają się bardziej w poszukiwaniu wody gdy jej nie mają. A nadmiar wody może tylko spowolnić ich wzrost i rozleniwić korzenie. Zawsze się tego trzymam i rośliny ładnie się rozrastają zbyt częste podlewanie tylko je rozleniwia i spowalnia. 🙂

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom Mr. Green  z dużo większym   doświadczeniem daje Ci cenne wskazówki  ale  Ty  wiesz lepiej ,  a za godzinne  będziesz prosił o radę z jakąś totalną pierdołą 🙂 Nie rozumiem  Twojego podejścia 

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Gibexnator Proszę o radę czy pytam z ciekawości. ? 

@Gibexnator Nikogo nie będę prosił o radę i pomoc, a już na pewno nie ciebie ani kolegę wyżej. Po prostu dla mnie niema sensu rozlewać po całej donicy w 4 dniu życia roślinki wodę. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Gibexnator Pewnie masz rację będzie nie zakończona więc niema sensu jej dłużej ciągnąć. Uwaga uwaga do wszystkich roślinkę musiałem wyrzucić przyłapał mnie tym razem brat i muszę ją zakończyć jeszcze dzisiaj, mimo wszystko dzięki wszystkim za rady. Pozdro 👊

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom jakie robaki 😄 to u mnie węże powinny wylazic 😄

Wody nie lejesz tam gdzie sa dopiero kozonki.. bo tego nie wiesz nawet gdzie one juz sa 

A lejesz wode wszedzie bo korzenie za woda pojda.. tam gdzie wilgotno to korzenie sie rozrastaja o wiele lepiej i szybciej. W suchej ziemi czego ma szukac korzonek..? Przeciez on jest po to zeby ryc w ziemi za woda.. to jego glowne zadanie. Nie wiesz ze najlepsze outdoory sie sadzi tam gdzie pokrzywy rosna ? A pokrzywy rosna tam gdzie wilgotna ziemia? 

Takie 100ml to jest nic na litry ziemi.. to jakbys sie mial napic kieliszkiem wody.. 😛 a 300 ml nie zrobi zadnego gnojowiska w donicy.. polowe wypije roslina a polowa odparuje 🙂 co zwieksza w latwy sposob wilgotnosc w boxie 😉

zrobisz jak uwazasz.. to twoja roslina 😉 twoj box twoje zasady 🙂

Tylko potem sie nie dziw ze ona mala jest jak ma malo wody na start ?!😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie widziałem konopi żeńskich w pokrzywach rosnących tylko na przygotowanej wcześniej ziemi, są konopie w Hiszpanii które nie rosną w pokrzywach i są dużo lepsze. Słuchaj dla mnie to i tak dalej niema sensu pół litra rozlewać i przelewać planta a ja ci mówię że teraz dam 300 ml przy następnym podlewaniu i będzie git. Bo się już trochę korzeń rozwinie teraz jakbym wylał pół litra butelki to by mi chyba wypłynął ten plant jak on ledwo co zdążył wyjść z nasiona jest dobrze nasiąknięty woda a ty chcesz mu jeszcze pół litra lać. Wątpię to jest zbędne podlalem trochę i stopniowo zamierzam zwiększać. Widziałem często ziomali jak przelewali rośliny właśnie o takimi metodami. Niech się trochę oswoi ze światem nie chce go zabić. Rozumiesz? 

@Mr.Green Dziękuję ziomeczku za cenne rady masz poniekąd rację ale to co mówisz kupić konewkę i podlewać bo nie mam konewki. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom LOL

a kto Ci karze lac pol litra.. ja pisalem o 300 ml to po pierwsze a po drugie nie lejesz 300ml sadzonce pod korzen zeby go wymyc tylko lejesz po calej doniczce.. wiec czytaj ze zrozumieniem i nie przeksztalcaj moich wypowiedzi.. 😉

zreszta.. rob jak uwazasz.. twoje grow.. ja juz tu nic pisal nie bede bo po co:) pozdrawiam i powodzenia zycze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodałem ulepszenie do mojego namiotu, wentylator od procesora teraz chłodzi układ zasilający panelu LED kosztem tego że trochę hałasuje i może to zdemaskować moja uprawę ale trudno zaryzykuję jest na prawdę świetny, może dzięki temu uda się zachować lampę na dłużej. 

fan_led.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taki wiatraczek może zdemaskować „uprawę” ? :))) to co ty to w bibliotece masz czy na plebanii ? 😀

Ps. Tez lubie trytki i wykorzystuje na potęgę ale tutaj trochę cię poniosło 🤣

Edytowane przez Cali_Bastard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Cali_Bastard Hahahaha rozjebales mi system u księdza na plebanii. 😂

@Cali_Bastard No hałasuje, bardziej niż te ogromne. Łożyska rozjebane smar by potrzebny był ale ich nie rozkręci.

@Cali_Bastard Haha mój ziomek to samo mówił że mnie pojebało z tymi tytkami ale jestem taki paranoik że boje się że się kiedyś sznur odwiąże to pierdolnie cały panel LED na roślinę dlatego żeby uspokoić swoje urojenia, dałem je na opaski zaciskowe ale jakby mało tego było, wentylator wyciągający czyli ten na wylocie spadł mi dzisiaj na panel LED i teraz chodzę ciągle i mam paranoje że mi się uszkodził panel LED ale nic mu chyba nie jest bo świeci. 

@Cali_Bastard A masz jakiś lepszy pomysł jak to zamontować opaski wydają się najrozsądniejsze nie puszczą są tanie zapłaciłem 8.99 za paczkę. Taniej się nie dało tego zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...