Jump to content
Sign in to follow this  
drabbear

Błędy początkującego - co to może być?

Recommended Posts

Czołem fachowcy.

W tym roku rozpocząłem swoją zabawę z uprawą. Wystarowałem od 2 nasionek - Jack Herrer Royal Auto oraz Blue Cheese Auto. Jack zdechł zanim wyszedł z ziemi a Blue Cheese dorósł "aż" do 30 cm i wydał z siebie oszałamiające 1,7 g  ;). Niezrażony postanowiłem dać sobie drugą szansę i zasiałem po 2 nasionka AK Auto oraz Girl Scout Cookies Auto. Odmiany są szybkie więc skiełkowałem je późno i wylazły z ziemi 28 czerwca.

1. Miejsce uprawy - balkon
  2. Ziemia - uniwersalna do kwiatków (pierwszy błąd)
  3. Doniczki - średnica 9 cm, przezroczyste (drugi błąd)
  4. Podlewanie 1 miesiąc - przegotowana, odstana woda co 2 dni
  5. Nasłonecznienie - 10-11 godzin bezpośredniego słońca (max 100 000 lux)

W piątkek wyglądały marnie, więc wybrałem się do sklepu po sąsiedzku i zasięgnąłem porady. W następstwie nabyłem donice 6,5 litra, Biobizz Light Mix i natychmiast je przesadziłem (+ keramzyt na spód). Zacząłem podlewać wodą z Biobizz Bio-Grow (4 ml / 1 litr) Dodatkowo na podstawie zdjęć sprzedawca doradził Biobizz Leaf Coat. Tak się prezentują dzisiaj - marnie to wygląda, Roślinki mają po 13-14 cm. Czy jest jeszcze nadzieja?

AK nr 1

1a.thumb.jpg.98238d3e6935f30f6be96e2436e31947.jpg1b.thumb.jpg.3c10b41cb2172a338ba421dc07367be8.jpg

AK nr 2

2a.thumb.jpg.04ad391be85db987424767b86ab52857.jpg2b.thumb.jpg.ea1e9fced3365c4a1c8ce09ce98002ad.jpg

GSC (ostatnie zdjęcie jest sprzed tygodnia - widać jak się pogorszyło. W dodatku prawie wszystkie liście są potrójne)

3a.thumb.jpg.a4fb3d578da85445b5addffeb3d5da60.jpg3b.thumb.jpg.af4e399869b9c85752d999858723a03d.jpg3c.thumb.jpg.6c02f2fa920b606e3d9233e8621c51f8.jpg

Będę wdzięczny za każdą radę

@drabbear Lejesz za dużo nawozów i je nawozami palisz, głównie azotem im szkodzisz. Jak sadzisz w ziemi dedykowanej Biobizz Light Mix to masz w niej nawozy startowe na 2-3 tygodni, dopiero wtedy zaczyna się lać nawozy zaczynając od 1/3 dawki i obserwując roślinę, jak pokaże lekki głód w sensie niedobory to podwyższasz stopniowo dawkę, ale po trochę, by nie popalić rośliny. Coś tam może z twoich roślin będzie, ale niewiele, bo to automaty, jakie same przełączają się na kwitnienie, trzeba było sobie wziąć fotoperiody.

Posted (edited)
9 minutes ago, Zielone krainy said:

@drabbear Lejesz za dużo nawozów i je nawozami palisz, głównie azotem im szkodzisz.

Podlałem je wodą z nawozami dosłownie 2 razy (sobota i dzisiaj). Wcześniej podlewane przegotowaną, odstaną wodą i nic więcej... Wszystko opisane na początku posta

Edited by drabbear

1 minute ago, Zielone krainy said:

@drabbear Masz popalenia od azotu dałeś 4 ml grow na dzień dobry mając naładowaną ziemię i popaliło ,  widze, co mówią liście.

Te plamki na liściach pojawiły się przed podlewaniem nawozami. A ziemię przez miesiąc miałem uniwersalną. Do Biobizz Light Mix przesadziłem w piątek - 4 dni temu... Oststnie zdjęcie GSC jest przed jakimkolwiek nawożeniem. Mogę dołączyć zdjęcia po miesiącu podlewania tylko i wyłącznie wodą...

20 minutes ago, Zielone krainy said:

@drabbear Zrozum , liść jest ciemny i ma popalenia od azotu,  mówię ci jedynie, co pokazują liście.

Rozumiem co piszesz. Ale chciałbym równiez zrozumieć co spowodowało taki wygląd liścia (nowe zdjęcie) po miesiącu w ziemi uniwersalenj bez grama nawozu...

aaa.jpg