Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,
W sobotę z nasion puściły mi kiełki, jedno z nich puściło super kielek, dwa pozostałe wyglądały bardziej jak by się tylko otworzyły i puściły minimalny korzonek. Pomyślałem ze ten rozwinięty wsadzę do przygotowanej gleby z perlitem i dolomitem. Dwóm pozostałym dałem jeszcze po +\- 12h. Niestety dużo się nie zmieniło wiec również wrzuciłem je do gleby oczywiście kielkiem do dołu. 
Tu moje pytanie - czy z siewkami wszystko ok? Ten naibardziej rozwinięty plant po 24h wyglada dobrze ale dwa pozostałe kiepsko. Jeden z nich jeszcze nie wyszedł z gleby…

Pytanie czy potrzebują po prostu czasu czy w jakiś sposób im pomoc? 
Jak często je podlewać? Sprawdzam co kilka godzin wilgotność gleby i jak czuje ze wysycha to spryskuje po ok. 100ml na siewke. 
Na koniec dodam ze siewki od czasu wykiełkowania maja po około 1 dniu….

Z góry dzięki za odpowiedzi! 

7751F93E-2B4C-4F75-BE46-169E2ABA8C8E.jpeg

20E5A31A-79E5-46BB-8642-F387E2DDADA1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, adrivnofsky napisał:

Tu moje pytanie - czy z siewkami wszystko ok?

na zdjęciu wygląda ok 

58 minut temu, adrivnofsky napisał:

Pytanie czy potrzebują po prostu czasu czy w jakiś sposób im pomoc? 

daj im chwilę czasu

59 minut temu, adrivnofsky napisał:

Jak często je podlewać?

tak aby była wilgotna gleba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to za mokro widać to po tym jak odchodzi ziemia od ścianek donicy i pod naporem wody ziemia zapada się w centrum doniczki tam gdzie jest Panienka. Po to jest perlit żeby trzymał wilgoć w ziemi i żeby ją spulchniał a to na samym początku tym dzieciaczkom wystarczy tzn wilgoć. Nie lej wody tak żeby się wylewała przez dziurki z dołu tylko staraj się utrzymać pułap 50-100 ml starając nie lać się  bezpośrednio na roślinkę tylko tak bardziej hmm okolo 2 cm od niej w koło. Narazie zostaw i nic nie rób one dadzą sobie rade tylko nawilżaj glebę gdy widzisz że blisko jej do sucha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Aktualizacja 

Wszystkie Panienki wyszły i jak widać na obrazkach mają się dobrze. 
Tu pojawia się pytanie, planuje je uprawiać na #outdoor. Wiem, ze troche późno, ale są to automaty i nie licze na duże żniwa, co za tym idzie ścinkę tez planuje dość wcześnie ALE o tym nie teraz.

Czy uważacie ze czas już przesadzić na spota czy trzymać je do końca tygodnia w domu aż druga para liści będzie większa czy aż do momentu aż zaczną wychodzic pomału wiatrakowe??

 
Z góry dzięki za odpowiedzi! 

@Tester @FluuuuxX @Udyr
 

 

35ED58AB-FE38-4AB2-A261-7ACD1641E3F9.jpeg

C2FA1899-ABA0-4E91-8635-09809FD1784E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze światłem cieniutko- znajdź im lepsze miejsce może albo doświetlaj

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem! 
Mała aktualizacja:

Jak widać na zdjęciach, panienki rosną w mgnieniu oka. Przestawiłem je na bardziej nasłonecznione miejsce (wystawione na parapecie gdzie dostają słońca przez ok. 8-9h)

Jak narazie niczym nienawożone, leje samą wodą o odpowiednim PH. 

PYTANIE NR. 1: Przymierzam się do przeniesienia na spota, myślicie ze to odpowiedni czas? Od wykielkowania minęło niecałe 2 tygodnie wiec mają ok. 10 dni życia. 

PYTANIE NR. 2: Kiedy i co ile zacząć nawozić? Nawóz mam z PLAGRON’u TERRA GROW na wege i BLOOM na kwitnienie.

 

Zdjęcia zostawiam do oceny?

@Udyr @Tester @FluuuuxX @Lasir @bingobum

78B1915F-1D2C-4108-BDC7-17AF9379B456.jpeg

D064CFB0-4342-46A9-8BA3-A56F788F174B.jpeg

80960931-A753-4B64-B380-5BB2A4759D51.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

Kolejna aktualizacja, rośliny widać wyraźnie sporo urosły przez niecały tydzień. 
Podwiazalem troche sznurkiem bo widać było ze rzeczywiście liście obciążały za mocno łodygę, która się zginala pod ich ciężarem, teraz mysle to jakos wyglada. 
Myslicie ze na dniach moge wjebac na spota?
Robić mini kopuły z butelek 5l czy oszczędzić im zagrzania? Myślałem o tym ze względu na nadawane w najbliższych dniach burze i martwi mnie ze mogą tego nie przeżyć a tak miałyby lepsze schronienie, utrzymana większa wilgotność póki nie wyrosną na duże panny. 
 

zalaczam foty
@Zielone krainy @Tester @FluuuuxX @Lasir @bingobum @Szwagrom

897302A9-6014-48D5-928D-15A558843665.jpeg

04333A75-5D85-4BBF-9C3E-914945073F4D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy robisz dobrze usztywniając te łodygi- w ten sposób roślina nie ma szczególnie powodu, dla którego miała by je wzmacniać - z czasem będzie gorzej tylko

ja bym je wkopał głębiej nieco i jakimś wiatrakiem te ruszał lekko; oczywiście poza światłem- bo to jest żródło problemów

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...