Skocz do zawartości
Amateur

Czy butelkowa szklarnia ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moja trzecia amatorska uprawa. Chcę zapytać czy taka butelkowa szklarnia jak na zdjęciu ma sens? Czy Przyśpieszy to wzrost rośliny? Czy w ogóle jej to w czymś pomoże czy wręcz odwrotnie?

Butelka jest rozcięta w połowie i sadzonka z doniczką jest do niej włożona, dodatkowo butelka w dnie ma małe otwory by zapewnić cyrkulację powietrza i oczywiście z góry nie posiada nakrętki.

Roślinka to feminizowany automat(do ziemi wykiełkowana pestka trafiła wczoraj), a uprawa to skromny balkonowy outdoor(na potrzeby zdjęcia roślinki przeniosłem na parapet).
Temperatury prognozowane na następny tydzień to między 24 - 30°C

Co chcę osiągnąć? Duży wzrost dla potencjalnego treningu LST lub FIM/Topping (LST już stosowałem, FIM/Topping będzie pierwszy raz - dwie roślinki LST, trzecia FIM i czwarta Topping).

foto_no_exif.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starcie jak najbardziej ma sens

skoro to automat to co najwyżej LST powinieneś robić

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amateur krótka wegetacja sprawia, że te bardziej stresujące treningi są ryzykowne- roślina nie będzie miała wystarczająco dużo czasu aby się pozbierać po cięciu i przez to zbiory będą gorsze
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LST jak najbardziej wskazane 🙂 

nie wiem tylko czy zdążysz na balkonie, skoro dopiero kiełkujesz- pamiętaj, że roślina potrzebuje pod koniec więcej światła 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...