Skocz do zawartości
4y7809th334thgh

growbox na 1 rośline

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poszukuje growbox'a, najlepiej gotowego zestawu dla 1 rosliny, chce go uzywać raz na rok. Kiedys juz mialem doczynienia ale to w pelnej amatorce, tym razem chce cos stabilnego. Jezeli gotowy zestaw sie nie znajdzie to myslalem nad:

  • mars hydro t600
  • wentylator vents 185m3/h 125mm
  • filtr weglowy vf-eco 140-190m3/h 125mm
  • pobór powietrza pasywny?
  • nie wiem jaki growbox do tego, cos w przedziale 40-60 x 40-60  x 100-140 - nie wiem jakiej firmy bedzie stabilny/porzadny - szczerze im mniejszy tym lepszy

budzet - im mniej tym lepiej, brak granicy
miejsce - im mniej tym lepiej, brak granicy
zpach - najlepiej 0, pracuje metr obok
halas - najlepiej znikomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jedną roślinę wystarczy Ci 40x40 spokojnie- na wysokość zawsze lepiej mieć jak najwięcej jak nie chcesz bawić się w mikro 
bardzo dobrej jakości są polskie namioty Royal Room, jak masz więcej kasy super są też niemieckie HomeBox
wentylator pewnie wystarczyłby tu jakieś 120m3/h i ciszej też będzie, filtr węglowy zostaw jednak taki jak planujesz, wlot oczywiście pasywny

 



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może 30x30x70 od RoyalRoom, czy to już bd zbyt małe? raczej nie chce na stress bo to moj 2 raz ale ten rozmiar bardzo kusi, jezeli nie to jeszcze widze 40x40x120.

w sumie tak mysle ze przy trzymaniu nisko swiatla mogloby się zmiescic w tych 70cm wysokosci - co myslicie?

Edytowane przez 4y7809th334thgh
nowa tresc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 4y7809th334thgh napisał:

to może 30x30x70 od RoyalRoom, czy to już bd zbyt małe?

na krzaczka jednego

 

12 godzin temu, 4y7809th334thgh napisał:

w sumie tak mysle ze przy trzymaniu nisko swiatla mogloby się zmiescic w tych 70cm wysokosci - co myslicie?

zawsze można nagiąć i zmieścisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie potrafią wyhodować coś nawet w pudełku na buty, więc się da 😉 ale tu chodzi także o twój komfort abyś nie musiał się później gimnastykować jak Ci panna urośnie... pamiętaj, że lampa sporo na wysokości zabiera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4y7809th334thgh może na 30 byś się zmieścił ale nie będzie tak wygodnie i mniej miejsca na ewentualny trening; zapomnij też o miejscu na nawilżacz 
na wysokość weź po prostu najwięcej ile Ci się zmieści- poniżej 120 to już zawsze jest wyzwanie IMHO

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...teraz pytanie te 40cm beda mi faktycznie niezbędne" - tzn chodzilo mi o 40cm roznicy w wysokosci miedzy 40x40x80 a 40x40x120.
Szkoda ze te 40cm wysokosci nie jest rozwiazane na teleskopowej rurce, a material zaginany, mysle ze mogloby sie to fajnie sprzedać

Edytowane przez 4y7809th334thgh
nowa tresc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze radzę, weź 120 jak masz miejsce - odlicz sobie wysokość doniczki z dołu i światło/wentylacje na górze i zobaczysz, że to wcale nie jest tak dużo

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,nie ma co się nawet zastanawiać wariat. Bierz 120 😉 mniejsze to męczarnia trochę, według mnie. Owszem da się, ale po co się męczyć jak nie trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że filtr okazał sie dosyć sport połozyłem go pionowo w dół na wylocie górnym boxa z bezposrednio podpiętym wentylatorem w środku (robilem test i wyglada na to ze wszystko jest ok) - czy jest jakies przeciwskazanie, bo nie widzialem nigdzie takiego rozwiazania?

Edytowane przez 4y7809th334thgh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test i wstepnie połączenie okazalo się błędne pod względem temp - natomiast zdjecie waty z filtra weglowego poprawia sytuacje o kilka stopni - czy jest ona potrzebna do zatrzymania zapachu ?
Dodatkowo wydaje mi sie ze moze tylko zbierać wilgoć i powodować problemy.
Czy w pozniejszym etapie jak bede musial załozyć filtr i temp wzrosnie do ~30'C to duzy problem dla rośliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4y7809th334thgh

 Filtr wstępny zabezpiecza filtr węglowy przed przedostawaniem się drobinek kurzu i pyłu, wydłuża działanie i zwiększa skuteczność filtra węglowego 

2 godziny temu, 4y7809th334thgh napisał:

Czy w pozniejszym etapie jak bede musial załozyć filtr i temp wzrosnie do ~30'C to duzy problem dla rośliny?

30 stopni jeszcze da radę  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...