Skocz do zawartości
TrzeciBratLumiere

Ile do ścinki - Hulkberry auto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja roślina Hulkberry auto, 9.5 tygodnia od wykiełkowania, równe 5 tygodni od zauważenia pierwszych kwiatów. Według producenta hodowla trwa do 9 tygodni (więc już przekroczone), a kwitnienie do 7 (więc jeszcze dwa).

Przy zbliżeniu 10x (ostatnie zdjęcie) wygląda na same mleczne trichomy, ale włoski są już prawie w 100% brązowe. Traci też sporo liści, musiałem wrócić do nawożenia, bo już w połowie rośliny zaczyna się robić łyso.

Ile jeszcze powinienem czekać? A może już się brać do ścinki? 

 

IMG_20220728_154642.jpg

IMG_20220728_154657.jpg

IMG_20220728_154708.jpg

IMG_20220728_154743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał jeszcze te 2 tygodnie... no chyba, że wcześniej zobaczysz bursztyn
z zasady lepiej później niż wcześniej, bo kwiaty które są niżej potrzebują nieco więcej czasu aby dojrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odwaliłem. Nie było mnie od piątku w domu, trochę mi wyschła roślina... Z dużą dozą prawdopodobieństwa jest martwa, chociaż górne liście jeszcze wyglądają zdrowo. Jak się odratowuje je w takiej sytuacji?

 

Coś może grozić topom, jeśli ich teraz nie zetnę (licząc, że podrosną), a roślina zacznie obumierać?

 

Edit: na marginesie, ile mniej więcej mogę się spodziewać urobku z tego krzaka? Wzrost 1.2 metraż, jest 5 takich długich ciągów topów (widocznych na zdjęciu), które mają po ~20 centymetrów, choć są nie napuchnięte plus sporo takich mniejszych.

IMG_20220731_181620.jpg

Edytowane przez TrzeciBratLumiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...