Skocz do zawartości
kasienkaaa1991.14@gmail.co

Purple Queen, Royal Gorilla - czy dobrze rosną?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wiesz, że z tej perspektywy tych roślinek praktycznie nie widać? 🙂 jakie tam światło masz, bo z tego co widzę co najmniej jedna z roślin za bardzo się wyciągnęła? i jak te nawozy dawkujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki są automatami z RQS 

Jakie rodzaje to mogę powiedzieć co kupiłam ale nie oznaczyłam danych doniczek 😕 wiem porażka... (Purple Queen Royal Gorilla ) jak również dostałam gratis nasionka. Nie wiem co Wy rosło, amatorszczyzna 😕 Lampe mam Led 200v. Podlewam tak by miały wilgotno delikatnie. Odżywki rozrobilam tak jak w instrukcji. Przesadzone do dużych wiader z dziurkami od spodu kilka dni temu dopiero. Wymiary 75x75x125.

 

IMG_20220727_204549.jpg

IMG_20220727_204559.jpg

IMG_20220727_204621.jpg

IMG_20220727_204641.jpg

Ta jedna największa wydaje mi się że zbyt długo trzymałam ją w małej doniczce i wyciągnęło ja dlatego. Odrazu była największą z 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kasienkaaa1991.14@gmail.co Za duża powierzchnia w stosunku do możliwości tego leda, jaki ma odbłyśnik, jak do HPS lub CFL. Jaka to dokładnie lampa , jest jakiś producent, masz jakieś dane odnośnie jej możliwości pokrycia? Automaty już kwitną, małe są i lekko wyciągnięte, ale cos tam z nich zbierzesz. Sprawdzasz Ph wody, jaką lejesz i ph gleby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kasienkaaa1991.14@gmail.co No to to jest CFL, a nie panel led. Twoja powierzchnia uprawna to 0,56 m2, na taką powierzchnie potrzeba ci 28 tys Lumenów, a ten CFl, jaki posiadasz daje 12 tys. Lumenów. Ten CFL nadaje się na powierzchnie góra 0,25 m2, czyli kwadrat 50x50 cm. Na twojej powierzchni uprawnej potrzeba były co najmniej 2 takich lamp i to byłoby mało, bo będzie brakowało 4 tys. Im. Albo zmniejsz powierzchnie uprawną, albo dokup oświetlenie, bo inaczej to nie wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A stary tak się starał by zbic taka skrzynie 😂😂😂 ok jutro działamy nad zmianą. 

Wspomniałeś że już automaty kwitną, posiadam też odżywkę na kwiaty z tej serii jak wyżej, kiedy używać? Dorac co mogę robić by uratować wesprzeć żywot. Naświetlać ich tak jak teraz 24h? Wiem że to bidy 😂 ale... Nadzieja umiera ostatnia 🙂💪😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kasienkaaa1991.14@gmail.co Fajny growbox w sensie szafka uprawna, ale niestety oświetlenie nie jest adekwatne do tej powierzchni, więc no w tym wypadku byłoby fiasko, więc trzeba to zmienić. Poczekaj dopiero prefolwery tyle, co się pokazały, wrzucaj zdjęcia na forum , załóż sobie fotorelacje , to uzyskasz wszystkie potrzebne wskazówki uprawne, by zakończyć uprawę sukcesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...