Skocz do zawartości
Cali_Bastard

The Woo // SCROGG // Led 2400W // 240x240x200

Rekomendowane odpowiedzi

@Cali nie wiem, wg mnie jest ok ale może mi oczy nie domagają na stare lata 😎

Mam jeszcze jeden panel który mogę użyć i w sumie ostatnio o tym myślałem nawet ale narazie poczekam aż zaczną się formować topy i wtedy się zobaczy.

Poprzednim razem na tych 3 panelach leciały 24 sztuki i dało rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie otagowac osoby które widzę ze coś nie coś potrafią 😎

@Zielone krainy @Udyr @Mr.Green @Danczan @Git

Sluchajta pany, wjechała jesień na wyspy i jak co roku zmagania z wilgocią czas start. Korzystając ze już tutaj jestem to chciałbym poznać wasze sposoby na obniżanie wilgoci i nie chodzi mi o dehumidifier bo przy mojej powierzchni potrzebowałbym osuszacz budowlany i zbankrutuje na prądzie, tylko bardziej znachorskie metody + ograniczanie parowania z gleby.

any tips lads ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard ja u siebie jak poradzono mi tutaj na wierzch donic posypałem keramzyt, w nocy więcej jak 65 nie mam... Teraz dołożyłem jeszcze osuszacze takie w granulacie ale kiedy one zaczną działać to powiem coś więcej. 

Mam nadzieję że pomogłem coś 🙂

Edytowane przez Przedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Cali_Bastard Masz za duże powierzchnie uprawne, by coś się dało z tym zrobić inaczej niż przez inwestycje w odpowiedni sprzęt, typu lepsza wentylacje , osuszacze, bo co innego można wykombinować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard teraz niestety nie ma mnie w domu, doniczki są 11l... Keramzyt szczenie nie zamknie ci gleby tylko ograniczy parowanie. Znając życie później też wytraci się na nich "sól" 😂🤫 poradzono mi 3/4cm keramzytu. 

Ale mogę powiedzieć że jest lepiej jak było wczesniej. 

Na dobrą sprawę też była by dobra ceramika akwariowa (do filtra), lub te plastikowe takie czarne kulki. 

Edytowane przez Przedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy osuszacz który by się sprawdził to wydatek £1200 i ciagnie prawie 4000W. 
Kiedys zrobiłem taki box w którym kontrolowałem wilgotność zanim trafiła do namiotu małym osuszaczem takim za £250 10Litrow ale mieliło wtedy 750m3/h a teraz mieli 2000m3/h.

Tez nie wiem co zrobić za bardzo bo zakup tej bestii co napisałem nie wchodzi w grę ze względu na zużycie.

@Przedzior myslalem o kamieniach do hydro w warstwie 3-4 sm on Top ale sam nie wiem czy się sprawdzi i czy to bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard mnie tu nie taguj bo ja sie chuja znam 😄 to mowie odrazu 😄

Jak Ty namiotu nie domykasz to wysp nie osuszysz 😛

Z szamanskich wynalazkow to chyba tylko te worki ale w twoim przykladzie to chyba ze 100 i nie wiadomo czy to cos pomoze..

Ja keramzytu uzywalem w odwrotna strone.. by go nawadniac i by oddawal wilgoc jak byla za niska.. a czy on sam ja pochlania to watpie..

Przy zamknietym namiocie moglbys walczyc z wilgocia wtlaczajac suche powietrze..? Nie wiem czy to sie dzieli wtedy na pol 🤔 i skad suche powietrze na mokrych wyspach 🤪

Moze w chuj slomy na dno namiotu ? 😄 takiej suchej haha.. nie wiem co jeszcze wilgoc wpierdala 🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Cali_Bastard  To nie bardzo jest , co zrobić, bo keramzyt coś minimalnie zmniejszy parowanie, ale nie zrobi ogromnej różnicy na takich powierzchniach, na jakich ty uprawiasz.  Może jednak zmień lokalizacje uprawy i odpuść sobie wyspy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard jezeli zakryc doniczki od gory to keramzyt chyba najlepszy

Albo jakas mata i wycinanki jakies zeby przykryc ale nie tak szczelnie... tylko ze u Ciebie to zabawy w chuj..

@Cali_Bastard wilgotniejsze powietrze jest ciezsze i jest nizej.. czy u Ciebie jeden kij i wszedzie masz tak samo gora dol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard obieg zamknięty z suplementacją CO2 ? Inaczej nie ominiesz zaciągania wilgotności z zewnątrz. I mniejsze combo osuszacz/nawilżacz/klimę mógłbyś dać. Niż ogarniać całe pomieszczenie poza namiotem.

Kamień do hydro ? Clay pebbels te mało porowate ? 

Mieszkam blisko morza na wyspach. Wiem co to wilgotność 😄

Niby można lucernę też siać jako okrywę ziemi. Ale przy tych stężeniach soli które lubisz dawać nie wiem czy by długo to przeżyło 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr na zamkniętym nie będzie gorzej ?wydaje mi się ze będzie dopiero jazda bo odparowane powietrze będzie krążyć w nieskończoność + skoczy temperatura do ponad 30+ na bank. Nie chce dokładać prądożernych wynalazków, w robocie mamy takie osuszacze ze jak za blisko jestes to po 10 minutach az śluzówki bolą 😉

Moje namioty na gotowo biorą jakieś 1500-1700W wiec dołożenie prądożernej machiny mija się z celem. Ja mieszkam na północy i zanim temperatury spadną na zimowe to jest kurwa jego mac z tą wilgocią.

Na naszym forum lokalnym wszyscy doradzają bypas na prądzie i ogień z budowlanym osuszaczem ale ja jestem legitny i nie kradnę prądu, już nie 😎

Tak chodziło mi o pebbles

26 minut temu, Mr.Green napisał:

@Cali_Bastard mnie tu nie taguj bo ja sie chuja znam 😄 to mowie odrazu 😄

 

Raz dziennie minimum komuś tutaj doradzasz i najebales 700 postów wiec coś możesz wiedzieć, niechcący nawet 😉

Jedyne co mi przychodzi do głowy to trening żeby nie było dużych topow ( na co już za późno ) wiec dołożę chyba extra mieszacze i kupię jakiś modlitewnik i będę się modlił żeby się udało bez plechy 😇

Jak leje resinator i zwiększam produkcje trichomow to topy są szczelne i ciężko je wentylować skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamkniesz namiot i dasz osuszać do środka to powinno ładnie zbić. 
mieszkam Ba wyspach wiec tez chujnia mam teraz jak już jebie deszczem dzień dnia od rana do nocy. 
 

ja mam metrowy namiot co prawda. Ale osuszacz mam poza namiotem i na flo mam ogólnie 55-60%. 
 

jakbhm dał do środka to lekko poniżej 50 bum to zbił z paluchem w du….

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurwa trzeba liczyć się z tym ze napewno Zwiększy co to temp w namiocie o kilka stopni. Wiec z kolei musisz zwiększyć wydajność wyciagajacego. 
 

ja kupiłem kiedyś EasyHome 400w

 

@doominik ty może coś odpowiedz bo wiem ze ty robisz większe namiociiki i mieszkasz. A wyspie. Może coś bys doradził 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby zamknąć namiot i do rury dry Ice wrzucić ? Temp powinna być ok a i co2 będzie pod dostatkiem i dehumidifier wtedy do środka. Rury mam 10m wiec powinno się wszystko udać 🤔

Tylko teraz ciekawe na ile np taki kilogram dry Ice by wystarczył ? Jeśli by wystarczyło załóżmy 10kg na miesiąc to myśle ze spoko i można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...