Skocz do zawartości
skuty_guziec

bole glowy

Rekomendowane odpowiedzi

siema, mam taki problem ze doslownie zawsze po tloku albo mnie boli glowa pod koniec fazy albo zasypiam normalnie Bez bolu I budze sie w nocy z okropnym bolem. wie ktos czym jest to spowodowane? bo kocham walic tloki ale zawsze to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż musiałem poczytać na ten temat więcej. Stawiałem na rozkurcz naczyń ale intuicja mnie tym razem zawiodła. Jak się okazuje nawet okazjonalne palenie marihuany skutkuje zwiększeniem oporu i prędkości przepływu co jasno wskazuje na skurcz drobnych naczyń krwionośnych. Podobno efekt jest większy niż u osób z przewlekłym nadciśnieniem i utrzymuje się nawet miesiąc po odstawieniu palenia. Zwężenie naczyń krwionośnych często powoduje bóle głowy, ale może może też skutkować upośledzeniem wyższych funkcji mózgu, co by mogło tłumaczyć część skutków jakich doświadczamy po paleniu. Pewnie nie przez przypadek w demencji parametry przepływów w mózgu są bardzo podobne, tyle że jeszcze odrobine wyższe. Tak więc z tym paleniem to nie do końca tak, że wszystko leczy i nie ma skutków ubocznych. Niestety.

Mam dowód anegdotyczny na poparcie tych rewelacji: dawka flunaryzyny (lek rozszerzający naczynia mózgowe) przerwała ból głowy. 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od napisania tego posta walnalem jeszcze 3 tloki z czego 2 jednego dnia I mnie nie bolala juz glowa, nie wiem od czego to zalezy, moze to z Kim jarasz itp, bo teraz zmienilem troche towarzystwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...