Skocz do zawartości
Pixel

Auto 4 sztuki | Green Gelatto, Purple Quinn, Critical NL, Big Critical - w Coco

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 24

Przepraszam za spam wczoraj ale żem dziabnął kilka drinków...

Z rana wystawiłem rośliny na stół ,wybrałem powieszchownie kokos tego co wczoraj wrzuciłem ,następnie posyłałem trochę cynamonem i delikatnie zmieszałem ,dodałem świeżego kokosu.

Wtarłem cynamon w doniczki a zwłaszcza od spodu. 

Dziś zrobię miksturę z czosnku i jutro spryskam doniczki 

Podlewanie może będzie w poniedziałek  (ostatnie było w niedzielę),od dołu mają delikatnie wilgotno jak się przyciśnie 

 

Poprawiłem LST bo druty już kompletnie przestały trzymać ,zrobiłem regulowane pętlę na doniczkach żeby podczepić druty.Problem trochę z tym LST bo sadzonki były posadzone na środku... 

Rośliny rozrastają się , widać że jeszcze zestresowane. 

Miłego weekendu ! 🙂

A tu kilka zdjęć 

IMG_20220730_105008.jpg

IMG_20220730_105607.jpg

IMG_20220730_105430.jpg

IMG_20220730_105654.jpg

IMG_20220730_105752.jpg

 

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 25

Roślinki w połowie oklapnięte zwłaszcza te duże ,główne szczyty dość mocno zielone ,a nowe odrosty jasnozielone.Ogolnie przyrost niewielki ale jest.

Koskos z wierzchu suchy na wiór,głębiej wilgotny.Roslinki tak wyglądają byc może to po cynamonie taki objaw, LST, pleśń, lub zmiana warunków wentylacji. Ciezko stwierdzić...

Ostatnie podlewanie było tydzień temu.Wydaje mi się że pokazują że chcą pić/ jeść tak więc poszło zwilżenie górnej powierzchni wodą a następnie podlanie litr na głowę z full dawkami zalecanymi przez kalkulator canna lekkie odżywianie z zaznaczeniem EC wody 0,1.Wszyskie kropelki wody na liściach wybrałem ręcznikiem papierowym.

Do tego podniosłem lampę bo łodygi grubieją i się robi mi taka kulka z tych roślin ,chce żeby się trochę rozciągnęły co ułatwi dalsze LST

Pod opadnięte liście dałem siatkę żeby nie miały styczności z podłożem co mogło by popalić mi liście lub wywołać pleśń 

Wieczorem poleci oprysk na doniczki z czosnku. 

Dodam tylko że na zdjęciach widać jak by końcówki były żółte/ przypalone ale takie nie są  i roślina jest ogólnie ciemniejsza.Jakos tak światło padało 

Lekko 1,5 h zajęło mi te ,,podlewanie " ale lubię ogrodnictwo 🙂

Zdjęcia przed i po podlaniu

 

IMG_20220731_115619.jpg

IMG_20220731_121507.jpg

IMG_20220731_122206.jpg

IMG_20220731_124821.jpg

IMG_20220731_124858.jpg

IMG_20220731_131323.jpg

IMG_20220731_131442.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 32

😛Po ostatnim niedzielnym podlewaniu:

- wtorek zaobserwowałem mocno zielony/fioletowy kolor na nowych topowych  odrostach końcówki lekko żółte dosłownie same koncoweczki

- środa: tym razem zeszłym z dawkowaniem i poszło pół dawki i 0.5 litra wody +calmag

- piatek : przyrost , żółknięcie nie postępowało tak więc pół dawki i 0.5litra

No i dzisiaj (niedziela)wszystko git ,roślina rozjaśniła się trochę, ogólnie rozciąga się i dwie już pokazały płeć,widać że trochę głodne. Roślinki wszystkie mają 3,7 kg jak w mordę strzelił aż się zdziwiłem,zwłaszcza że tydzień temu miała każda inną wagę ,nawet różnicę 0,4kg, całą wodę praktycznie wypiły ale nie są przesuszone.Dla mnie to dobry odnośnik kiedy podlewać i że pół litra na głowę to trochę za mało.

Korzenie praktycznie na wierzchu kokosa 🤔 Zwilżam jak sucho na wierzchu wodą.

Troszeczkę niektóre listki zadartre do góry ,ale to przez wilgotność (50%)i wiatraczek który dmucha punktowo.

Jest poprawa liście się rozjaśniły lekko,jest przyrost ,wszystko wypily...Moim zdaniem jest juz w ,,tym " etapie rozciągania się /przed kwitnieniem tak więc będzie duży rozrost wciągu tygodnia.  Poleciało dziś  full dawka po 0.7L wody + calmag ,zapobiegawczo jeszcze lekki oprysk z czosnkiem po i pod doniczką.

Ogólnie patrząc na inne fotorelacje to wydaje mi się że jestem w ,,plecy " tydzień z czasem 😞

AHA ,ja tu widzę 3 odmiany.Przy następnym update zaznaczę na zdjęciu  co jest co ,ale te dwie to są big critical/purple queen no i critical lub gelato.

No i zaraz foty wrzucam.

IMG_20220807_181909.jpg

IMG_20220807_181856.jpg

IMG_20220807_181850.jpg

IMG_20220807_181840.jpg

LST szczytów już nie podciągam bo nie ma sensu miejsc...Z jednego big critical usunąłem liścia wiatrakowego jednego co zasłaniał 2szczyty.

IMG_20220807_181806.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tester napisał:

@Pixel kwitnienie się powoli zaczyna

@TesterNo jeszcze leję im a/b/ukorzeniacz/rhizotonic.

Nie wiem kiedy zacząć lać im canna Boost ale z tego co widziałem to nie ma co się spieszyć bo na testach a i b  na cały cykl dawało rady. 

Poczekam aż skończą etap rozciągania się i trochę puszczą pąki.

 

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruby , tłusty update za tydzień,poszła kosa wiatraków tych jasno zielonych i przy samej ziemi odrostów,wyszło dwie garście! Zobaczymy!

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green one jasne tak szły od początku... Wydaje mi się że przelawane były ale poprawiłem wentylację i warunki się zmieniły... Praktycznie wszystkie obcięłem te jasne bo roślina męczyła się i starała się je regenerować bez sensownie ,dziś znowu dostały full dawkę nawozu bo idą jak burza 😛

IMG_20220809_222538.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  trochę końcówki robią się żółte,a w innej są brązowe,przesuszone myślisz? 

Co byś poradził na wychodzące gorzenie na powierzchnię ? Jest tego jakaś konkretna przyczyna?

IMG_20220810_185951.jpg

IMG_20220810_185207.jpg

IMG_20220810_185130.jpg

16601585249151521480980023819202.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2022-08-11-16-51-23-586_com_miui.gallery.thumb.jpg.c3fdd84f2bbcb2c394dc61e9d5b73a01.jpgScreenshot_2022-08-11-16-51-26-709_com_miui.gallery.thumb.jpg.7bb3f88591531324dd4707020b5ee556.jpg

Z jedzenia zadowolone.CalMag 3ml pomógł.

Dziś powinienem podlać ale taka pogoda że jeszcze dziś doniczki są ciężkie..

Jutro leję im tak samo ,może zwiększę 0,5ml a/b itd.  dla tej jasnej.

Ogólnie i tak będzie najjaśniejsza ,taka odmiana.

I już by coś pojadły bo kropki fioletowe na łodygach liści się robią znowu.No ale muszę poczekać do jutra.

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 37

Podlane 0,8L na doniczkę  przed spaniem z zwiększoną dawką 0,4ml/L plus największa roślinka dostała lekko mocniejszą dawkę. Ważyłem je no i  wychlaly wszystko oprócz jednej 0,3kg cięższa,ale to było spowodowane tym że stała w samym rogu i  miała słabą cyrkulację powietrza.

Miłego weekendu  !!!

Jakieś podsumowanie może napisze w niedzielę 🙂

Fota w garażu 

IMG_20220812_225921.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Dzień 46

Rośliny rozsadziło a zwłaszcza jedną już 57cm.

Dawkę zwiększyłem już drugi raz i dziś podleję tą samą dawką.

Namiot puchnie za bardzo, poszła kosa już drugi raz od dołu bo mega dużo ,, popcornu '

Lampa poszła do góry i na 100% bo paliło mi tą najwyższą może była około 37cm od szczytu.Ten SF1000 mocny jest 😛 po dwóch dniach reszta roślinek odrabia wysokość i walczy o światło.

 

Dziś leję dużo wody żeby zbadać ph.

6L z czego dwie dostana trochę mniej.

A/b                 17 /17 ml 

Rhizotonic    13ml

Cannazym    16ml

Boost.           14ml

Calmag.        3ml

pH Down.      0.4ml

pH.                 5,8

Temperature mam niską,a temperatura wpływa na odczyn EC więc pewnie dlatego tak dużo żrą... 😛

Mogłem nie wsadzać 4x sztuk do tego namiotu 😛

Foty przed i po kosie 

Dostawiłem wiatraczek od dołu, nieźle teraz miesza powietrze:)

 

 

 

IMG_20220821_201119.jpg

IMG_20220821_201128.jpg

IMG_20220821_202538.jpg

IMG_20220821_202543.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z lewej to hohoho ladnie wyjebala do gory.. 😄

Mozesz sprobowac ja sciagnac lekko do dolu ale chyba to nie wiele zmieni 🙂 ona delikatnie jesscze pojdzie w gore 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...